CJ kullananlar yardımcı olabilir mi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yunusemrekaya Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,641

yunusemrekaya

Yeni Üye
Ben CJ 5 almayı düşünüyorum ama hakkında pek bilgim yok sahibinden de gezerken 20.000 e kadar çok güzel araçlar gördüm ama bu fiyata gördüklerim temiz midir bu fiyatta alabileceğim en güzel araç olarak görünüyor ama öğrenci oldugum için yakıt önemli lpg ile ne kadar yaktıgını kullanlar söylerse çok iyi olur şimdiden teşekkürler

Etiketler

Ynt: Cj Kullananlar Yardımcı Olabilir Mi

cj sayfasını bir dolaş ;)
çok bilgi var yardımcı olacaktır sana
yakıt olarak 050-060 ve üzeri yakan cj ler gördüm
bu rakamların altına düşmez diye biliyorum
sorduğunu rakamlara orta hali bir cj bula bilirsin.
birde başkan jeep e bak 4 tane vardı satılık hem fikrin olur

Ynt: CJ kullananlar yardımcı olabilir mi

Sağolun biri yazdı sonunda biraz gezindim ama net bir fikir edinememiştim tekrar bakayım, birde bir kaç ilan da gördüm 1.7 opel motoru taktık Ford bi motor taktık gibi şeyler var açıklamalarda illa orjinal mi yoksa bunlarda alınabilir mi

Merhaba :smiley: Bende Cj 5 hayali kuruyorum uzun zamandır, seneye parça parça gireceğim. Öncelikle orjinal olması veya olmaması tamamen tercih meselesi. Mesela ben mümkün olduğunca orjinal olmasını istiyorum. Masraflı olacaktır, ben de o yüzden parça parça gireceğim. Büyüklerimin sessizliğinden faydalanarak bildiklerimi söyleyeyim. Fiyatı etkileyen şeyler çok fazla ; orjinallik, kaportanın temiz olması, piyasasının ederinin üstünde olması... Ayrıca malum sitelerde olmayacak fiyatlar istenen araçlarda oluyor. İş ciddiye binmeden burada araba hakkında paylaşımda bulunmanız, daha sonra ise bilen biriyle bakmaya gitmeniz ve dahası forumu gezip araç hakkında bilgi sahibi olmanız önemli şeyler. Yakıt meselesi ; orjinallik sizin için önemli değilse, daha az yakma yönünde toplanmış Cj ler sizi rahatlatır. Orjinalinden daha ucuza da bulabilirisiniz ayrıca.

sadık ahmet verdiğin bilgiler için çok sağol :smiley: ben 20.000 e kadar bi araba alacaktım temmuz gibi cj leri de çok pahalı diye biliyordum bi bakayım dedim öyle bu fiyatlarda gördüm o yüzden de bilenlere sormak istedim off road amaçlı değil de daha çok şehir içinde kullanacağım için yakıt önemli dedim yani km de 40 kuruş diyenlerde vardı bu civarda mı gerçekten şehir içinde diye meraktayım,yani şimdilik görüntüsü güzel ve şehir için binilecek olan bi araç düşünüyorum ileride belki orjinalini ararım :smiley:

Naçizane tavsiyeler işte, ne demek :smiley: Bu arada ucuzdan başladığında kullanılır durumda olan araçların çoğu willys tir herhalde. Yani 20.000 e kadar olanların çoğu öyledir diye tahmin ediyorum.

yakıt degişkendir şürüş sekli motorun durumu hep etken hava flitren gaz beynin ateşleme sistemi bunlar iyi ise yakıt makul seviyede kullanırsın 10 sene voltran gaz beyni kullandım gecen ay lovato 90 -140 kw beyin taktım coook memnum k-n acık hava flitresi kullnıyorum lpg km 35 kuruş yakıyor minimum bu deger yakıt ve atesleme aavans

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR