Cj 'mi Boyatıyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bull Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,069

acaba hangi renge boyasam

• fil dişi beyaz

Kullanılan: 5 11.9%
  • yeni rubicon yeşili

Kullanılan: 15 35.7%
  • mat siyah

Kullanılan: 9 21.4%
  • kendi rengine

Kullanılan: 4 9.5%
  • kırmızı

Kullanılan: 9 21.4%

• Kullanılan toplam oy
    42

Etiketler

Ynt: Cj 'mi Boyatıyorum

Haydaaa şu CJ sahiplerini anlamıyorum. :smiley: Farklı ve özel bir rengi vardı aracının.
Ama yine de yorum yapmak gerekirse bence Alper'in Jimny'si tarzı bir mavi CJ'de fena durmaz.
Bayaz da bir alternatif. Aracı daha yüksek gösteriyor. Ama araçtaki en küçük bir çöküntü ve çiziği ele veriyor.

atilla saral bi tane cj 8 toplatmıştı o yeşile,baya yakışıklı olmuştu cj gerçi o baya para harcamıştı.sonrada sattı diye biliyorum.

Ya bu renk meselesi "Erkeklerin Kadınlardan Ricasıdır" diye bir konu açmıştım. Orada bahsi geçiyordu.

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=20900.0
* Erkekler genelde sadece ana renkleri görürler. Mesela, şampanya bir renk değil, bir içkidir bizim için.

*Sarımsı Yeşil, Açık Yeşil Likör yeşili, Çimen Yeşili, Kireç Yeşili, Yay Yeşili, Orta Deniz Yeşili. Yukarıda saydıklarınız vallahi hepsi yeşil işte! Lütfen bizi zorlamayın..?

Rubicon yeşilini de ekliyorum o zaman.

tarık abi farklı bi renk olsun kırmızı, mavi, siyah, koyu yeşil çok var. rubicon yeşili benimde gönlümden geçendi.
turuncu da derdim ama gördükçe içim cız ediyor. zaten toplasan turuncu TRde 5 tane ancak var bide seninki olmasın ;)

Rubicon yeşili daha hiçbir CJ de görmedim ancak yeni bi akım olacak

Bahsettiğin Renk ; Rubicon yeşilinin açık tonu ve metalikrenk diye hatırlıyorum..
Hayırlısı olsun diyorum..
ama Rubicon yeşilini yinede hatırlatmak isterim..

Ayrıca Şunuda bilmenizde yarar var eger aynı boyadan bahsediyorsak ( rescue green )

Biraz problemli renk olduğunu biliyorum , bizim fabrikada bu renkten birkaç araç boyayıp avrupaya gönderdiler.daha sonra araçlar için avrupadan yedek parça amaçlı boya istediler boya koduna göre malzemeyi gönderdik.. sonra avrupadan; rengin uygun olmadığı ve tekrar göndermemizi istediklerini hatırlıyorum .
Kısacası anlatmak istediğim , aynı boya kodU ama renkler birbirini tutmuyor...bu renge boyatıyorsanız.. çok iyi bir ustaya sahib olmalı ve elinizde yedek boya olmalı ( tabi boyacınızın boyadığı artan boyadan olmalı ) zira dısardan Aynı rengi tedarik ettiğinizde boya rengi ile uyuşmadığını anladığınızda çok geç olabilir.
Saygılarımla

tarık by bende boyaya vericem aracı 2 ay sonra muainemi yeni yaptırdım muaine sorun olmasa hiç düşünmeden Rubicon yeşili yapardım
tüvle ugraşmak istemem şindi tadım kaçmasın 2 sene kafam rahat ama şuna emin olun iddalı bi renk olucak
resileri ve maliyet raporunu usta tavsiyelerinizi eksik etmeyin kolaygelsin

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR