D MAX OFFROAD ve AİLE için ALINIRMI

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nickmikyoq Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,201

nickmikyoq

Yeni Üye
arkadaşlar merhabalar
öncelikle 8 aydır 2001 model suzuki grand vitara 2.5 v6 sahibiyim ama hem bagaj kapasitesi hem ufak tefek eşyalarımı koymak için yer olmadığından dolayı d-max almayı düşünüyorum
şimdi benim sorum d-max ı olan arkadaşlar bu araç offroad da nasıldır,kronik problemleri warmıdır aracın vs. kısacası alınırmı d-max?
artı ben araca yükseltme,demir tampon,vinç,kilit vs,bi sürü şey yapacağım en az üzerine 10.000 lira harcayacağım
tavsiye edermisiniz,yoksa L200 mü alayım
teşekkürler,saygılar

Etiketler

Ynt: D MAX OFFROAD ve AİLE için ALINIRMI

abicim video için teşekkürler
ama videoda ki msj ı alamadım,ki inilip çıkılan yer çok sıradan
yani aracın herhangi bi problemi kıl ı tüyü bişey oluyormu artı kaç senedir kullanıyorsunuz
benim dayımda da war mesela 1 gün sadece offroad için aldım we standart haliyle kullandım
ama yol tutuşu we arziye tırmanışını beğenmedim (kasa boş olduğu için) zıplayıp duruyordu
motor gücü olarak fena değil gibi,ilk gözlemlerim bunlar daha ileri yorumlar ı kullanıcılarından bekliyorum
saygılar

yukarıda birkaç videom var size belki off road beklentiniz için fikir verebilir d max e yaptığım işlemleri isuzu sayfasını incelerseniz görürsünüz 110000 km dir kullanıyorum 60000 kmsi 265 75 16 cooper stt 50000 kmsi 315 75 16 cooper stt lastikle rotlar amörtisör gibi bütün parçalar orjinal parçası bazen çok zorladığımız zamanlar oluyor mekanik arıza yaşatmadı ama 2. el araç alırken temiz bakımlı araç almak önemli off road gurubumuzda mitsubishi l200 lerde var onlarda iyi araçlar sadece ön aks ve bilya kırma olayı oldu birkaçkez

benimde işte arabamdan bezdiğim nokta dewamlı ön aks lar kırılıyor,artık güwenip biyerlere giremez oldum maalesef :-\ dolayısıyla ya mitsubishi L200 alıcam ya da d-max karar aşamasındayım şu an
yönlendirmelerinize göre bi araç alıcam

d maxi seviyorum artıları motoru dayanıklı ve uzun ömürlü tabi bakımını yaptığınız sürece aktarma sistemi ve mekaniği sağlam aks kestirmedim aks bilyası kırmadım 5000 km önce komple bakımdan geçirdim rulmanları yağlayıp geri taktılar çünkü bozulmamış debriyaj balatası değişti 3 tanede rot değişti bu 200000 bakımı servis ve parça fiyatları diğer pickuplara göre daha uygun yakıt tüketimi olarak su anda 10.5 lt ortalaması var 315x75x16 lastikle 265x75x16 lastikle 8.5 lt yakıyordu bu ölçümler belki 1 sene boyunca takip edilen ölçümler otomatikler farklı olabilir büyük lastik otomatikleri daha fazla etkiliyor bir aracın her zorlandığında bir yerini kırmaması yada hararet gibi can sıkıcı sorunlarının olmaması en az arazi başarısı kadar önemli bence

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,455
Kayıtlı Üye Sayımız
172,108
Kaydolan Son Üyemiz
desiredesire

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR