Dacia Duster - 1.5 dci 110 Hp ( Yakıt Tüketimi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan KAR KAPLANI Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 712
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 406,505
merhabalar arkadaşlar ocak başı duster 4x4 laurate modelini aldım.5500 km oldu. Şehir içi 8 litreden aşağıya düşmedi.rodaj ne demek sizlerden araba ile bilgiler alabilirsem sevinirim.birde arkadaşlar karda ve buzda auto da daha iyi demişler doğrumudur.

Etiketler
jeom' Alıntı:
merhabalar arkadaşlar ocak başı duster 4x4 laurate modelini aldım.5500 km oldu. Şehir içi 8 litreden aşağıya düşmedi.rodaj ne demek sizlerden araba ile bilgiler alabilirsem sevinirim.birde arkadaşlar karda ve buzda auto da daha iyi demişler doğrumudur.

Kar buz yoksa aracını hep 2 WD modunda kullanırsa yakıt tasarrufu sağlarsın. Diğer soruunun cevabı o konuyu içeren başlıklardan incelersin.

günlük km sayacı sıfırlayıp ölçecem... belkim değişir... az yakıtı olan yazmasın kardeşim, moral bozman... yada ort.1 ltr. fazla gösteriyor deyin... ;) ;D

bilalr' Alıntı:
günlük km sayacı sıfırlayıp ölçecem... belkim değişir... az yakıtı olan yazmasın kardeşim, moral bozman... yada ort.1 ltr. fazla gösteriyor deyin... ;) ;D
BEN de çok yakanlardanım ;D bizim galiba sürüş şeklimizle çok alakası var bir de 4*4 kullanım sıklığı (gerçek agresif patanajlı kullanım ) yakıt çok farkediyor benim ki 110 luk 4*4 servisdeki koteks bile 6,5 düşüre bilmişti galiba daha az yakanlara şaşırıyorum helal nasıl kullanıyolar acaba hiç gazla araları iyi değil arada bi canavarı şahlandır mıyorlar mı? ;D

Arkadaşlar; yakıt tüketimi tamamen kişisel beceriyle ve kullanım alışkanlıklarıyla ilgili bir durum.Aracın arazı koşullarındakı performansı da tıpkı yakıt tüketimi gibi kişisel kullanımla yakından ilgilidir.Ben 4x2 aracımla birçok 4x4 aracın çıkamadığı,kaldığı yol koşullarında sürüş teknikleriyle rahatlıkla yol alabilmişimdir
.Bu arada sözüm ona"günün esprisi" yapan arkadaşa ricam üslubunuza dikkat etmeniz.Burada kendi deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşarak forumun takipçilerine bir nebze yardımcı olmak istiyorum.

teşekkürler, ayrıntılı teknik sürüş bigileriniz için... ;) daha 2.ci mesajınızda millete fırçayı basmışın, hayırdır... gerilme ve germe konusunda uzman çok... ??? bizim teknik sürüş bilgimiz yok, bu nedenle "günün espirisi" ile ego tatmin ediyoz belki... ;) herkesin ki farklı... kimiside sanal alemin fırçacısı, karizması, uzmanı, vs... imajları-egoları peşinde... herkese akıllı sürüşler ve mesajlar... millet espride yapmayacak... :mad:

Hassey' Alıntı:
Bu arada sözüm ona"günün esprisi" yapan arkadaşa ricam üslubunuza dikkat etmeniz.Burada kendi deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşarak forumun takipçilerine bir nebze yardımcı olmak istiyorum.
Günün esprisini yapan sizsiniz hocam. Ben değil...
Siz şu 4x2 ile 4x4 lerin çıkamadığı yolları çıktığınız teknikleri bi anlatsanızda, milleti 4x4 için 15-20000 tl fazla vermekten kurtarsanız diyorum ayrıca....

eee... burda herkes espri yapıyomuş arkideş... hani teknik bilgi yaa... zaten haybeye fazla para verip 4x4 almışım... ;D ???

Hassey' Alıntı:
Arkadaşlar; yakıt tüketimi tamamen kişisel beceriyle ve kullanım alışkanlıklarıyla ilgili bir durum.Aracın arazı koşullarındakı performansı da tıpkı yakıt tüketimi gibi kişisel kullanımla yakından ilgilidir.Ben 4x2 aracımla birçok 4x4 aracın çıkamadığı,kaldığı yol koşullarında sürüş teknikleriyle rahatlıkla yol alabilmişimdir
.Bu arada sözüm ona"günün esprisi" yapan arkadaşa ricam üslubunuza dikkat etmeniz.Burada kendi deneyimlerimi ve bilgilerimi paylaşarak forumun takipçilerine bir nebze yardımcı olmak istiyorum.
ali şen' Alıntı:
+1 ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Kendi üstünüze niye alınıyorsunuz.Burada ağdalı laflar kullanmanın gereği yok.Fırça konusuna gelince bu fırça değil insani bir istek.....Burada amacım 20 yıllık sürüş deneyimim ve 20'nin üzerinde araç değiştirmiş biri olarak paylaşımlarda bulunmak.Kimseyi kırmak istemediğim gibi,kimsenin de benimle ilgili saygı sınırlarını zorlayan yorumlarda bulunmasını istemem.

öncelikle belirtelim ki, burda kibarlıktan isim vermeden eleştri espri yapıyoz ki sataşma-söz hakkı iddiası olmasın diye... bu bile çok teknık bilgi, diplomasi dehalığıdır...(vay bea egoma bak) ... ;) ;D
ayrıca, burda kimse acemi şöfor değil ve ilk defa arabaya binen de değil... varsa ciddi mantıklı doğru uygulanır teknik bilginiz yazınız, elinizi tutan yok, gerilmeye germeye gerek yok yani... lütfen ölçülü-kaliteli olsun yani... ;)

ali şen' Alıntı:
monti bey ,bilalr bey boşuna mı 4*4 aldık yapma yawww hata yaptım o zaman :mad: :mad: :mad:
Aslında hatayı biz yapmadık Ali bey, hatayı Dacia yaptı 4x4 gibi lüzumsuz bir araç yaparak. :'( :'( 4x2 ile herkez doğru teknikle her yere gider her yere çıkar nede olsa 8) .

Ağalar, baylar; 4x4 e sahip olmakla 4x2 nin büsbütün performanssız olduğunu mu zannediyorsunuz?

4x2 yi küçük görmeyin. Onun arazi performansı 4x4 den çok da aşağı kalmıyor. Bizzat tanık olduğum için söyleyebilirim.

4x2 nin en önemli eksiği ağır devir (4x4 lerdeki 1. vites). Ki buna her zaman ihtiyaç olmaz. Duster'ın 4x2 si sadece kaygan zeminlerde (çamur, kar ve kum) zorlanır. Ama unutmayalım, bizdeki 4x4 de diff kilitli değil. :D

Sürüş tekniği konusunda da Hassey'e katılırım. Kötü bir sürücü 4x4 ü bile gider hiç olmayacak bir yere saplar.

Kendi adıma şunu söyleyebilirim: Gerek bu sitede gerekse sair yayınlarda "sürüş teknikleri" konusunda bilgi verenler güzel şeyler söylüyorlar ve ben de çok şey öğrendim. Bu sitedeki off road sürüş tekniklerinden de çok şey öğrendim...

Hassey maksadı aşan bir kelam etmiş. Yani onunm mesajından "4x4 ile 4x2 arasında hiçbir fark yoktur" anlamını da çıkarabilirsiniz, "4x2 de üstün performans sergiler" anlamını da. Ben Hassey'in ikinciyi kastettiğini düşünüyorum. Ve katılıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR