Defender 110

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bhdrum Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,662

bhdrum

Yeni Üye
herkese merhabalar.. ben zonguldaktan anıl.uzun zamandan beri içimde kalan, büyük heves ettiğim ve hep benim de olsa dediğim defender için alma aşamasındayım.. fakat çok bilgim olmamasıyla birlikte aracı aldıktan sonra acele etmeden yavaş yavaş yapmak istediğim şeyler var.. Araç tam bir ''LOGO'' formatında.. ekle,kes, yapıştır, bindir ,indir herşey yakışıyor arabaya.. dizel düşünüyorum.sanırım bu dizel düz olucak maliyetten dolayı.. öncelikle siz tecrübeleri defender sahiplerine merak ettiğim konuları sormak istiyorum izninizle..

1-parça sıkıntı ve parça fiyatları durumu nedir?
2-çok masraf çıkartır mı?
3-ingiliz ya da otokar olduğunu nasıl anlayabilirim?
4-arazi şanzımanı yahut aksanlarında herhangi bir problem olduğunda masrafların maliyeti?
5-aracı alırken ve aracı aldıktan sonra dikkat etmem gereken hususlar?

açıkcası aracın konforu pek önemli değil benim için..küçüklüğümden beri cj5,cj8,galloper vs araçlarla büyüdüm sayılır.. o tozu yuttum.bende defender'e kapıldım..
öğrenciyim bi yandan da çalışıyorum çok şükür.. durumlarım iyi oldukça yavaş yavaş yapmak istiyorum.. hele ki içini komple söküp kendim tekrardan yapmak istiyorum gerek yalıtım,gerek dizayn..defender için bir çok video da mevcut youtubede.. tek gereken biraz el beceresi,malzemeler ve vakit..

şimdiden teşekkür ediyorum..yazdığımı görür, vakit bulup yazarsanız çok sevinicem.. çamurunuz,huzurunuz bol, deponuzun hep dolu olması dileğimle:smiley:

Etiketler
Merhaba Anıl, hoşgeldin ve geçmiş olsun. Defender virüsünü kapmışsın, iyileşmen pek mümkün değil ama en azından etkisi azaltılabilir. Yine de senin için yorucu ve masraflı olacaktır.
Şaka bir yana parça bulmak kolay, fiyatları makuldür. Çok masraf çıkartmaz ama tüm Defender sahiplerinde "kaşıntı" adı verilen bir rahatsızlık görülür ki bunu kontrol altına alamazsan kesinlikle çok masraf edersin. İngiliz ya da Otokar olmasının fark etmediğini düşünenlerdenim. Arazi şanzımanı veya diğer alsamlarında arıza olur ise genelde tamiri mümkündür ve makuldur. Alırken en dikkat edilmesi gereken nokta motorun durumu ve kapılar ile ön göğüsün çürük olup olmadığıdır.

1-Parça ucuz bi ara iki dolu 110 kapıyı 150 tl almıştım :smiley:)
2-araç yürür duruma gelsin derseniz parça ucuz yani masraf değil farklı bir def olsun derseniz tabi masraf çok plastik orta bir konsol fiyatı 700 tl bana göre bir konsol için çok ;)
3-ingiliz olup olmadığı web site vardı wın diye şasi numarasını yazıyorduk araçla ilgili bilgiler çıkıyordu nerde üretildiği gibi
5-öncelik benim için ve nefret ettiğim aracın 1 ve 2 vites geçişlerinde vuruntu yapması motor motorda da buhar yapması yağ yakması ve kapı eşikleri herşeyine dikkat etmek gerekiyor diferansiyelin ne olduğunuda :smiley:)) aldığım bir def te frilndr diferansiyel vardı ne amaçla değişmiş hala anlamış değilim :smiley:)

öncelikle teşekkür ederim vaktinizi ayırıp,yazma nezaketinde bulunduğunuz için.. vallahi virüsü baya önceden kaptım ki defenderim olmamasına rağmen hala vazgeçmiş değilim.acaba galloper falan mı alsam diye düşünüyordum ama sanırım defender virüsü çıkıcak gibi değil benden.. açıkcası şimdiden kaşıntı var. bişeyler alıyım,defenderi alınca koyarım üstüne dediğim çok şey var..sınır yok araçta malesef:smiley: araştırıyorum aracı hala, özellikle düz dizel olanları.hantal olduklarını söyleseler de bana yeticeğini düşünüyorum.ilk arazi aracım olucak sonuçta.. bundan hemen hemen 5-6 ay önce 15-16 ydı eli yüzü düzgün defenderler.. ne olduysa 25bin den aşağıya alınabilcek bi defender yok.bu da çok üzücü bi durum benim için.. ''erdal484'' abi teşekkür ederim bu arada site için. bi araştırayım ben o siteyi ki baya yararı olucaktır..''nkurtkaya'' abi size de çok teşekkürler.aklınıza gelen bi bilgi ya da sonradan bana söylemekte yarar bulacağınız bi konu olursa paylaşırsanız çok sevinirim.. çok sağolun

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR