Defender Arazi Vitesine Geçmiyor??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dturan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,416

dturan

hayal ettiğin yere git..
Yer
Kocaeli
Web
www.dekalazer.net
Telsiz Çağrı Kodu
TA1IDT
Yaklaşık 1 aydır defender ım araziye geçiremiyorum. Normal h konumda hiç sıkıntısız 2500 km yol yaptım ama low a geçmiyor. arazi kolunu söküp yağını tamamladım. kolun sağ sol hareketleri normal ama low konumuna geçerken kol sona dayanıyor.

Geçen ay arkaya kilit takıldıktan sonra bu sıkıntı başladı.

sanki kolun konumu kaymış gibi. normal konumda (geride durması gerekirken) ortada duruyor. boşta durması gereken konumda ileride duruyor. lowda olması gereken yerde kol sona dayanıp daha ileri gitmiyor.

Fikri olan varmı?? kol tespit kelepçesi gevşeyip hareketi veren mil kaymış olabiilrmi??

Etiketler
Ynt: Defender Arazi Vitesine Geçmiyor??

İşaretli parça

ARAZ ANZ

Geçmiş olsun derya bu biraz fazla opsiyonları olan arıza gibi dediğin şey olabilir gibi bendeki fotoğraflara baktım kolun ucunda kontra somunları var onlarda olabilir belki içindeki orinler den desem farkedersin çok boşluk yaptırır
sana kolay gelsin acil çözüm bulursun inşallah

özgür.yörüker' Alıntı:
Geçmiş olsun derya bu biraz fazla opsiyonları olan arıza gibi dediğin şey olabilir gibi bendeki fotoğraflara baktım kolun ucunda kontra somunları var onlarda olabilir belki içindeki orinler den desem farkedersin çok boşluk yaptırır
sana kolay gelsin acil çözüm bulursun inşallah
Saolasın özgür. Ne olduğunu bende çözemedim.kol 1tık ileri giriyor sonrasında yuvanın duvarına yaslanıyor.sanki biraz daha gitse geçecek gibi o yüzden kolun konumu kaçmış diye geldi aklıma. Bayram tatilinde söküp bakıcam en kötü ihtimal

Böyle bir problem yaşayanlar için bilgi amaçlı cevap yazmak istedim.

Problem tam da benim dediğim gibi. vites koluna bağlı olan hareket çubuğunun yönü kaçmış. yani geride olması gereken konumda ortada duruyo. doğal olarakta ileri gideceği son noktada saca dayanıp kalıyor. şanzumanla ilgili hiç bir sıkıntı yok bunuda test etmiş oldum bu arada.

Üst saç kapağı söküp resimdeki kelepçeye tekrar yön vererek ayar yaptık problem çözüldü.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,454
Kayıtlı Üye Sayımız
172,107
Kaydolan Son Üyemiz
traveler74

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR