Defender Motor Tavsiyeleriniz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan faaty Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,543

faaty

Ana Kamp
öncelikle herkese merhaba
daha önce 2.5 düz dizel defenderim vardı bazı sebeplerden dolayı satmak zorunda kaldım
Ama defender aşkı başka şidi durumumu düzelttim yeni bi def arıyorum ancak aklım karışdı sitedeki yorumları okuyunca
öncelikle; düz dizel defender alıp ford puma motrumu taksam? yada hazır yapılmış 3000 tdi mı alsam? ( sitede ve malum sitedeki ilanlarda tdi300 ve 3000tdi diye motor yazanları gördüm, araştırdım bu konu hakkında bişey bulamadım ikiside aynı motor mu yoksa farklı mı, eger farklıysa aralarındaki fark nedir? )

hazır yapılmış bi def almak mi yoksa boş düz def alıp kendim mi yapayım herşeyini arada kalmış durumdayım
yardımlarınızı, önerilerinizi, tavsiyelerinizi bekliyorum.
DEFENDER aşkı hiç BİTMEZ

Etiketler
Ynt: Defender Motor Tavsiyeleriniz

Bd30 cok basarili atmosferik mekanik 100hp fiyati uygun bir motordur.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ImageUploadedByTapatalk1426273315262486

1,500 tl ye alip gerekli islemleri 3-4bin tl arasi harcayip omurluk bir araba yapabilirsiniz.300tdi parasida vermemis olursunuz

önerileriniz için teşekkür ederim ama nissan aklımda değil
ford motoru parçası ucuz ve ustası heryeder var
land rover motoru içinse yurtdışından ccok rahat getirebilme imkanım var bulundugum yerdeki servisinde de arkadaşım çalıştığı için bakım maliyeti okadar önemli değil
haa ilk toplamaya başladığımda yavas yavas yapacagım için maddi olarak zorlanmam
önerileriz için tekrar teşekkürler
benim sorum ;
ford puma mı takayım yoksa hazır yapılmış mı alayım ( hazır yapılmışlarda 300tdi ve tdi3000 diyorlar bu iki motor hakkında bişi bulamadım daha dogrusu ikisi aynı motor mu farklı mı, farklı ise nedir bu fark/farklar, merak ettiğim bu )

faaty' Alıntı:
önerileriniz için teşekkür ederim ama nissan aklımda değil
ford motoru parçası ucuz ve ustası heryeder var
land rover motoru içinse yurtdışından ccok rahat getirebilme imkanım var bulundugum yerdeki servisinde de arkadaşım çalıştığı için bakım maliyeti okadar önemli değil
haa ilk toplamaya başladığımda yavas yavas yapacagım için maddi olarak zorlanmam
önerileriz için tekrar teşekkürler
benim sorum ;
ford puma mı takayım yoksa hazır yapılmış mı alayım ( hazır yapılmışlarda 300tdi ve tdi3000 diyorlar bu iki motor hakkında bişi bulamadım daha dogrusu ikisi aynı motor mu farklı mı, farklı ise nedir bu fark/farklar, merak ettiğim bu )
Hazır yapılmış her durumda daha ekonomik olur.
Düz dizel LR 2500cc
200 tdi LR 2500cc
300 tdi LR 2500cc
Td5 LR 2500cc 5 silindir
BD30 Nissan 3000cc
Ford 2400cc

İlanlarda 3000tdi yazanlar zorlama LR'ci olmuş, 300tdi'ı 3000cc sanan, arabayı iğrenç yerli yan sanayi parçalarla tıstıs toparlamış, çakmaya, pardon samaya çalışan arkadaşlardır, direk onlardan koşarak uzaklaşmak gerekir. Ford benim şahsen hoşuma gitmiyor, illa orjinali bozulacaksa BD30 mükemmel bir motor, atmosferik olarak 300tdi 'dan daha düşük devirde daha iyi değerlere sahip. Bu arada Oğuzhan 1500 TL demiş, varsa 5 tane falan alıp kenara koyun zengin olursunuz, zira Ankarada 4000-4500 TL ve hepsi faturasız... Onları nasıl işlettiklerini tahmin edersiniz sanırım.

Bu konuya bişey yazmasam ayıp olur millet Yazmış çizmiş inanın okadar farklı konu var ki neye inanıp neye inanmayacağını karıştırıyorsun artık bende bu şekilde hep arada kalıyordum kafamdaki soru işaretleri bitmiyordu ben puma tercihi Yaptım memnunum Guzel ama şunu diyebilirim transit eski motorları nı bulabilirseniz onu Kullanın 2.9 eski motorlar cok sağlam ve güçlü .benim kendi fikrim.

!Dağlı!

oguzhan3434' Alıntı:
1,500 tl ye alip gerekli islemleri 3-4bin tl arasi harcayip omurluk bir araba yapabilirsiniz.300tdi parasida vermemis olursunuz

bu fiyatlarda satılık motor var mı sekman yatak Takımları ustalık bu fiyata çıkar

!Dağlı!

dilşad' Alıntı:
bu fiyatlarda satılık motor var mı sekman yatak Takımları ustalık bu fiyata çıkar

!Dağlı!
bu fiyata motor var.ustaligi vs dahil bu fiyatlara yapilabilir.defender sayfasinda yapilan bir arac var suan bizim garajimizda derya arkadasimizin araci detaylari ordan gorebilirsiniz.suan motoru takildi aku vs tesisatini da gozden gecirip marsa basicaz az bir surec kaldi.

Öncelikle hayırlı olsun bu fiyata var ise sizden ricam bana iki tane bulabilirmisin

!Dağlı!

Ayni yerde 2 adet var demislerdi.yoksada bulunur sikintili bi motor degil

Facebooktan low2garage diye aratabilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.