Defender Yükseltme Hakkında Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan faaty Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,419

faaty

Ana Kamp
Merhaba değerli arkadaşlar,

Yeni almış olduğum DEF e sıra yükseltmeye geldi ancak bircok yorumda okuyunca aklım karıştı, aslında tereddüte düştüm. 2'' yükseltme yapacağım, pro-sport yükseltme kiti ile. Huma oto da var ancak yükseltme yaptığımda bu kit ile başka herhangi bişey değişmem gerekli mi? bazı arkadaşlar fren hortumlarını da +2'' yapman lasım-bazı arkadaşlar gerek yok uzunluğu yeterli demişler. kimi arkadaşlarda direksion amortisörü ve rodu değişmen gerekli demişler. -30 jant , 33-10.5 lastik var araçda.
Değerli görüşleriniz nedir, benim için önemli olan yükseltme zorunlu olanlar ilk etapda, daha sonra buda böle olsa iyi olur tarzı seyler değil suan.
yükseltme kiti link :
Defender 110/130 Pro-Sport Yükseltme Kiti - Suspansiyon Yükseltme Kiti - Terrafirma 4x4 - Off Road Aksesuar, Istanbul

Etiketler
130 ps puma defenderim orijinal yükseklikte , viraj çubuğu mevcut , buna rağmen süratli hafif virajlarda dahi ayağımı gazdan çekmek zorunda kalıyorum. Bence defenderin orijinal yüksekliği çok yeterli , + yükseltmek tehlikeli .
Defenderle devrilmek ölüm demek !

Merhaba bildiğim kadarıyla 2'' yapılan yükseltmelerde herhangi bir değişikliğe gerek yok ama fren hortumlarını değiştirirseniz iyi olur diğer değişiklikler 2'' i geçtiği takdirde yapılıyor ve bu yükseltmeyle 35 lik lastik takan DEF'çiler vardı...

viraj cubuğunu neden takdınız artısı nedir? daha önce düz dizelim vardı süratli viraja girince hafif yatma oluodu sıkıntı olmuodu normal yükseklikte ama tabiki yükseltme yapacağım için güvenliği daha fazla önemseyeceğim, eğimde daha dikkatli, virajlara yavaş girme vs. taviki dikkat edilecek yükseltme olduğundan dolayı.

fren hortumlarında zaten bir miktar bolluk var, ama yetersiz mi kalır 2'' yükseltmede bu mesafe ve fren hortumundan baska bişey değişmeye gerek yok galiba...

ayrıca link attığım yükseltme kiti nasıldır? kullanma imkanınız oldu mu yada duyduğunuz olumlu-olumsuz seyler var mıdır? pro-sport yükseltme kitinde.
normal yükseltme kiti ne göre artısı eksisi nedir pro-sport kitin

yükseltme kitlerinin kit olarak satılan ürünlerde genel yapı aynıdır helezon ve amartisör olarak satılır yada daha fazla yükseltme kitlerinde lazım olan diğer parçalar ile beraber

montajı yapan usta zaten montaj sırasında fren hortumları yetmez veya sorun yaratacak gibi olursa ilaveleri yapılır

Terrafirma genel olarak iyidir. Yanliz sectiginiz urun sert biraz rahatsiz edebilir. Araca yuk atmayacaksaniz gerek yok tabi bu birazda tercih meselesi . Bu urune muadil ironman kit var ve içinde direksiyon amortsorude dahil . Fren hortumlari normalde yetmesi lazim ama araziye girince yetmedigini anlarsiniz .

ibrahim IPEK

Terrafirma genel olarak iyidir. Yanliz sectiginiz urun sert biraz rahatsiz edebilir. Araca yuk atmayacaksaniz gerek yok tabi bu birazda tercih meselesi . Bu urune muadil ironman kit var ve içinde direksiyon amortsorude dahil . Fren hortumlari normalde yetmesi lazim ama araziye girince yetmedigini anlarsiniz .

ibrahim IPEK
peki önerebileceğiniz bi kit var mı ironman dısında? ironmanı nerde bulabilirm ?

Ironman huma otoda vardi. Ama dedigim gibi oda sertdir . Siz yumusakmi sertmi . Yuk atacakmisiniz araca onu kararlastirin .ona gore kararlastiralim. Ben suspansiyonun sert olmasini istiyorum uzun yolda daha iyi oluyo tabi tercih meselesi .

ibrahim IPEK

benim önceliğim konfor. kafa estimi DEF e atlayıp dağ tepe gezeceğim camur-kar demeden ama ailemlede sağa sola gideceğim. suan 2. aracım konumunda ama yapım aşamasında olduğundan. ilerde evin tek aracı olacak nasıpse. hem konfor iyi olsun hem de aracı fazla sarmasın istiyorum.

İşte en büyük sıkıntı başlıyor bende -50 jant arayışındayım ama bir türlü bulamadım eğer bir şekilde bulup burdan paylaşırsanız seviniriz resimlerle ...

Eğer offroad amaçlı kullanacaksanız sert yaylar iyi olur ancak düz yolda sürüş konforu zaten olmayan Defender'ın ne kadar daha rahatsız hale gelebileceğine inanamazsınız.

Fren hortumlarını da +2" uzunları ile değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri