Direksiyon Titreme Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan GYRY Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,353

GYRY

Kamp II
Yer
istanbul
herkese merhaba, araç orta hızda seyrederken bir çukurdan geçtiğim Zaman direksiyon ve ön lastiklerin taraf tan aşırı titriyor. o kadar ki araca hakim olamıyorum. ancak görünürde bir şey yok. Bukonu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
selamlar.

Etiketler

ön takım kontrolü yapıldı mı acaba ön takımda herhangi bir burcun bozuk olmasıda yapar direksiyon kutusuda yapar

araç modelini bilemediğimiz için yorumlar genel olacaktır

merhaba arkadaslar. arac 98 model zj. 1,5 inch get ile yuksektme var. arkadaslara gore yasadigim bu olayin adi "death wobble" denilen bir ariza imis. trackbar degistirdik. ancak devam ediyor. sirada direksiyon amortisoru var. ama tam teshis koyamiyoruz. tehlikeli bir durum yasadigim icin deneme Yanilma yontemi ile ilerliyiruz.

benim bildiğim o death wobble denen arıza sabit akslı araçlarda olabilen birşey. 98 model zj bu türden bir araç mıdır?

ilave not: burdaki muhabbet doğruysa evet aynen öyleymiş. this guy is telling me that jeep grand cherokees dont have a solid fron axle ama öte yandan çok ta güven vermeyen bir içerik olduğunu söyleyebilirim.

konu hakkında daha güvenilir bir kaynak bilen var mı?

ilave not 2: bu da öyle diyor. Zj/wj solid axle??? - NAXJA Forums -::- North American XJ Association

Son düzenleme:

ön takım burçları, track bar ve sway bar burçları değişecek. direksiyon amortisörü eğer söküldüğünde elinizle sıkıpaçabileceğiniz ayardaysa onuda atıp yenisini takacaksınız.

Sorun death wobble. Bende 2" amortisor ve helezon kit var. Önce track bar burçları değişti. Sorun azaldı ama bitmedi. Sonra yine başka tip track bar burcu taktık. Ve daha yeni durumd bir standart direksiyon amortisoru taktık iki gün önce. Bakalım yaşayacak mıyım?

Öyle pis bir sorun ki düzelip düzelmediğini yaşamadan anlayamıyorsunuz.

Rot başları da bir sorun olabilir.

Yx8fmvdc

Kırmızı olanlar ilk yaptırdığım ve death woblle sayısını azaltan burçlar.

Hr2ueonm

Bu da iki gün önce yeni çözüm olarak yaptırdığım track bar burcu.

Mjmne9ti

Orjinal burç ise bu.

Son düzenleme:

Tahminim o yükseltme kitini söküp orjinal parçaları takarsanız tamir işleminden sonra yeniden ortaya çıkma ihtimali azalır..

Bendede aynı sorun var araç aşırı gezme yapıyor en ufak çakıl taşı üstünden geçsem ön takımdan cins cins sesler geliyor ustam bana 1 track bar 1 tane rot başı 1 tane direksiyon amortisörü al düzelir dedi hayırlısı bakalım

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

merhaba arkadaşlar,trackbar ve direksiyon amortisoru değişti. şu an sorun kalmadı gibi. ama temkinliyim. bir müddet daha rahat değilim anlayacağınız selamlar.

death wobble da arac zangir zangir titrer korkutucu bir durum arkadasin zj sinde yasamistim kendi zj mde ise on tarafta bir titresim ozellikle cukur ve tumseklerden gecerken direksiyonda titreme vardi ,once rot balansa goturdum gecmeyince uzun rot degisti duzeldi .klasik olarak on duzendeki parcalardan track bar rot burc son olarakta direksiyon amortisoru bakilmali direksiyon boslugu varsa titresim ve sarsilma olur ama death wobble olmasi digerlerine gore daha dusuk ihtimal .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.