Dizel Araçta Headers Uygulaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gencerkorkut Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,882

gencerkorkut

daima
Yer
izmir
toyota hilux..1987
malum sorun hala devam etmekte ... 30 x10.5 x 15 lastiklerle 83 hp gücünde motorla performansı artırmak için headers diye
bilinen egsoz sisteminin uygulanması böyle bir araçta faydalı olurmu ? güç artışı için 2.8 motor ile değişim yapılsa bile ilerde aks ve diferansiyelde
sorun yaratacağı söylenmekte. birde 2.8 turbo toyota motorunun pompası 2.4 düz dizele takılarak beygir gücünde artış olacağı
gibi bir idda var yakıt tüketimiyse sabit kalıyormuş

olayın özü bu aracı verip üzerine ekleyerek 2.8 1991-1996 arası bir dizel için yapılacak masrafın ( 6 ila 8 bin )
yarı fiyatına bu aracı biraz daha şahlandırmak ( sanki şahlanıyorda ) mümkünmüdür?
off road dan münezzeh ekibin naklindedir yaşadığım sorun :(
zaten bu araçlar daha çok ekipman ve insan taşıma için yapılmıştır denilmekte. boyut önemli değil işlev önemli ... işlevde yok ne desem bilemedim? ;D

durum hakkındaki görüşleriniz için şimdiden teşekkürler

saygılarımla

Etiketler
Ynt: Dizel Araçta Headers Uygulaması

şimdi şunu bi anlayalım 2.8 turbo aracın pompasını 2.4 düz dizele takıyosunuz ve yakıt artmıyor bide güç veriyor öylemi :smiley:

şimdi

Motor modifiyesi kural 1
Yanma odasına nekadar fazla yakıt ve hava sokarsanız okadar aracın gücü artar sadece fazla hava gene olmaz fazla yakıt gene işe yaramaz
Motor modifiyesi kural 2
Hafifletme motorun içindeki çalışan aksamların hafifletilmesi volant pistonlar kollar krank vs
Motor modifiyesi kural 3
Atmosferik modifiye edilecek aracın komprasyon değerleri yükseltilir
Motor modifiyesi kural 4
Araç aşırı tahrik le güçlendirilecekse turbo supercharger vs .. Komprasyon azaltılır

şimdi bunları göz önünden geçirdikten sonra aracınızın gücünü arttırmak için haders yaptıracaksınız ben olsam zatan haders yaptıracaksam turboya uygun haders yaptırırım ve bu işi bi kerede sonuna kadar çözerim aracınızın yol aksamıda zaten gereğinden sağlam pickup olduğu için yük taşıyacak bir araç olarak dizayn edildiğinden

sonra ben şunu anlamıyorum yav bu toyota firması boş iş olsun diyemi 2.4 için pompa üretmiş madem bu parçanın 2.8 inkiyle değişimiyle daha iyi daha güçlü oluyomuş okadar mühendis farkedipte takamamışmı :smiley:)))

ayrıca dizel araçlarda egzoz sitemi okadar az güç artışı sağlıyorki sokağa atılan para haders mış peh :smiley:

ya turboya çevirin yada satın ..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR