Duster Hgs

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan moss2002 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,416

moss2002

Yeni Üye
Arkadaşlar merhaba, Daica Duster 4x4 1.5 DCİ 110 Aracıma, HGS çipi aldım. Bunu nereye takmam gerekiyor? Atermik olanla olmayan camlarda farklı kullanım varmış. bilgisi olan veya aracında kullanan oldumu?

Etiketler

Ynt: Duster Hgs

youngsun' Alıntı:
Ben dikiz aynasının hemen arkasındaki siyah noktalı yerin alt bitişik orta noktasına konumlandırdım. Çünkü sileceklerin maksiumum silebildiği nokta orası.
denediniz mi acaba okuyor mu hgsyi. siyah kısıma yapıştırsak sorun olur mu

arkadaşlar garip gelebilir ama üste yer alan sarı bize bakacak şekilde yapışacak değil mi beyaz olan taraf dışarı bakacak yani söktüğümüz gibi yapıştıracağız cama ? ???

Bizimki aynen dediginiz gibi ve ilk kullanimda sorun olmadi.
Arac Terrano,yapistirma sekli aynidir herhalde.

Arkadaşlar HGS aldığınız yerlerde bu bantların değişik boyuttaki araçlara göre (tır, pickup, suv, normal binek araçlar, otobüs vb..) ön camda nerelere ve nasıl yapıştırılacağını gösteren broşürler de var. Siyah bölgeye yapıştırmanızı tavsiye etmem, sistem okumuyor, yada çok zor okuyor. Ben ön camdaki siyah bölgenin bittiği yerin bir parmak altına yapıştırdım, otoban geçişinde de kullandım sorun çıkmadı. Dikiz aynasının arkasında kaldığı için görsellik olarak da rahatsız etmiyor.

merhaba arkadaşlar pazar gecesi kapıkuleden gelirken yalışlıkla HGS gişesine girdim çıkarken HAVSA KGS den çıktım kart okuttum bariyer açıldı ceza ugulanırmı ?

Evet .... HGS den HGS cihazınız olmadan veya cihazda kredi olmadan geçtiğiniz için 7 gün içinde geçiş yaptığınız karayolları gişesine ruhsatla gidip ödeme yapmazsanız ceza gelecektir......
Şimdi diyeceksiniz ki....Havsa gişesinde zaten parasını ödedim........Havsa gişesinde KGS cihazınızda giriş kaydı olmamasına rağmen sizden en uzun mesafeyi yani Edirne-Havsa ücretini aldı.........Eğer ara bir istasyondan girseydiniz çıkarken sorun olurdu..........
Bir anekdot; bir süre önce İstanbul Mahmutbey gişelerinden girdim.......girerken ne yaptı isem KGS yi sistem okumadı....Ben de nasıl olsa ücreti öderken Mahmutbeyi yani en uzun mesafeyi baz alacak diye önemsemedim...........Babaeskiden çıkarken gişe görevlisi tutturdu en uzun mesafe yani Düzce-Kaynaşlı alacağım diye.........Ne kadar izah etmeye çalışsam da....kardeşim İstanbul'a girişte ve çıkışta gişe var.bu gişelerden girip çıkmadan İstanbul'u terk edemezsin......ama nafile...en sonunda ödemiyorum deyip motoru stop ettim........Görevli hışımla müdürlüğe gitti.....biraz sonra bir karış suratla geldi.....ve Mahmutbey babaeski ücretini istemeye istemeye aldı............Bu arada arkamızdaki kuyruğun haddi hesabı yok...........

öncelikle teşekkür ederim cevap yazdığınız için ( 7gün içinde geçiş yaptığınız karayolları gişesine ruhsatla gidip ödeme yapmazsanız ceza gelecektir....) ben Bursada oturuyorum

merhaba arkadaşlar HGS yapıştırılmış halini foto ile paylaşabilirmisiniz yanlış yapmayalım teşekkürler

Merhaba,resim yuklemeyi bilmiyorum ama orta aynanin arkasinda,siyah noktali yerin hemen altina yapistirmistim.Hatta oturdugum yerden bakinca hic gormuyorum.Ayna benim HGS yi gormemi perdeliyor.Bir kac defadir Cesme Izmir gidip geliyorum.Herhangi bir problem olmadan gecip gidiyorum.HGS belgesinin ustunde yazan neyse yapistirma talimati aynen uyguladik.Bilginize.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR