En İyi Turbo Dizel Motor Hangisidir?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ULTRABA Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 132
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 137,073

Etiketler
Ynt: En İyi Turbo Dizel Motor Hangisidir?

edaghan' Alıntı:
Tekirdağ Çerkezköy ile Ankara arasından bahsediyorsunuz, değil mi? yaklaşık 530km mesafeden bahsediyoruz.

3 saat 15 dakika = 195 dakika.
530 km yolu 195 dakikada alabilmek için hiç hız kesmeden saatte 163 km hızla 3 saat 15 dakika yol almanız lazım. Türkiye şartlarında ortalama 163 km hızla yol alabilmek içinde 180-190 dan aşağı inmemek lazım. Ve bu suratle kesintisiz 3 saat 15 dakika gidebilecek araç sayılıdır. Son surati 220-240 olan herhangi bir aracın 195 dakika 180-190 gidebilmesi imkansız kadar zordur. Motor ya hararet yapar yada şişerek gücten düşer.

vosdost' Alıntı:
3 saat 15 dakika = 195 dakika.
530 km yolu 195 dakikada alabilmek için hiç hız kesmeden saatte 163 km hızla 3 saat 15 dakika yol almanız lazım. Türkiye şartlarında ortalama 163 km hızla yol alabilmek içinde 180-190 dan aşağı inmemek lazım. Ve bu suratle kesintisiz 3 saat 15 dakika gidebilecek araç sayılıdır. Son surati 220-240 olan herhangi bir aracın 195 dakika 180-190 gidebilmesi imkansız kadar zordur. Motor ya hararet yapar yada şişerek gücten düşer.
sayın vosdost hudevin söyledikleri doğrudur sizinde söyledikleriniz doğru ortalama hız konusunda haklısınız nitekim bunu yapmak çok zor deli cesareti olmalı bendeki gibi bende ankaradan malatya yönüne doğru 527 km yolu 3 saat 3o dakikada katettim vidyo bile çektim tabi 3 saat 30 dakika deil ama bir bölümünü mesela kayseri malatya arasında bulunan gürün ilçesinde ikamet ediyorum kayseri mimarsinan ışıklarından bulunduğum ilçedeki işyerim tam187 km gece kullanmak şartıyla birsaat yirmi dakikada işyerime varıyorum...
bu bir başarı yada övünülecek herhangi birşey değildir tamamen aptallık ve o anki piskolojik dengesizlikten kaynaklanan bir durumdur kendi açımdan söylüyorum bunun farkındayım...kimseyede tavsiye etmiyorum...
işte vidyom
http://www.izlesene.com/video/amator-transporter-ile-hiz-olanini-yapiyoz-valla-gece/66227

saygılarımla...

arkadaşlar herkeze selamlar.murat bey şu video yükleme işini biraz tarif edermisiniz.aslında birazda çekiniyorum kanıt oluyor diye ama videoların bazılarını gösterebilirim.aslında yapılanların hiçbirini kimseye tavsiye etmem .konu motor dayanıklılığından, kendimizi ispat durumuna kaydı.

Gayri resmi kalkış yarışlarında bir araç parçaladım. :( Ve hızdan uzaklaşmak için 6-7 yıl 74 vosvos kullandım. Şuan 110 defender kullanıyorum. Fakat şuan babamın 202 bg lik outlander ı kullandığımda bile 100 km hızı geçmiyorum. 2500 km lik bir yolculukta bile 100 km sürati geçmedim. Saygılar.

sayın hudev herhangi bir video sitesine üye olun sonrası kolay upload bölümünden video yükleyebilirsiniz saygılarımla

vosdost' Alıntı:
Gayri resmi kalkış yarışlarında bir araç parçaladım. :( Ve hızdan uzaklaşmak için 6-7 yıl 74 vosvos kullandım. Şuan 110 defender kullanıyorum. Fakat şuan babamın 202 bg lik outlander ı kullandığımda bile 100 km hızı geçmiyorum. 2500 km lik bir yolculukta bile 100 km sürati geçmedim. Saygılar.

sayın vosdost gerçekten haklısınız ... bu vidyoyu ilk heves aracımızı yeni aldığım sıralar çektim yukardadad söylediğim gibi kendi açımdan tamamen piskolojik sorunlarının olması gerek akıllı adam bunu yapmaz...
cahillikten başkabirşey deil heleki acil bir olay felanda yok...
allah vermesin bir hasta yetiştirmen geerekir başka birşey olur ozaman diyecek sözüm yok ama normal şartlarda akıllı işi değil ...
saygılarımla...

http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=1436908
bu videoda ankara çerkezköy seyahatinde ford focus 1.6 crdi ile bolu tünelinden 200 km civarında geçerken çektiğim bir video diğer yerlerdeki hızı siz bir tahmin edip yorum yapabilirsiniz.saygılar.

hudev' Alıntı:
http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=1436908
bu videoda ankara çerkezköy seyahatinde ford focus 1.6 crdi ile bolu tünelinden 200 km civarında geçerken çektiğim bir video diğer yerlerdeki hızı siz bir tahmin edip yorum yapabilirsiniz.saygılar.

:eek: :eek: :eek:

Saygı değer arkadaşlar göstergenin gösterdiği veriye hiçbir zaman güvenmemenizi tavsiye ederim çünkü fabrikalar olası kazalar ve de radara girme ihtimaline karşı %5 ve %10 oranında fazla gösterecek şekilde üretilirler(aslında 220 gösteren aracın hızı 198 veya 209'dur), devir saati bu durumda daha güvenilir bir kaynaktır ve YVZGear adlı programı kullanarak kitapçıktan aracınızın vites ve de lastik ölçülerini girerekten daha isabetli verilere ulaşabilir ya da gps'iniz varsa ondan faydalayanabilirsiniz.

Murat bey size tamamen katılıyorum, akıllı adam işi değil. Ülkeler geliştikçe hız limitleri düşmekte ve insanlar uçak ve kiralık otomobil imkanlarını kullanmakta. Nissan bu nedenle Son çıkarttığı GT-R aracına uydudan bulunduğu yerin pist olduğunu algıladığında(bütün Japonya'da 180km olan)hız limitini kaldıran bir sistemle donattı. Sisteme kayıtlı olan pistlere geldiğiniz hızlı limiti otomatik olarak 180'den limitsiz duruma geçiyor. Amerika birleşik devletlerinde bile bizim yollarımızda limitsiz olarak kadranı dipleyen, 320-330 gibi hızlara çıkan alman otomobilleri 250 ve 210 gibi hızlarda limitlililer. Bir hız sevdasıdır almış başını gidiyor. Umarım bizim ülkemizde de yönetenlerimiz ve de yazılımcılarımız tarafından bu tarz yazılım ve de sistemler için çalışmalar yapılarak benzer bir uygulama yapılarak trafik kazalarının önüne geçilir.

Nissa'nın sistemi.
http://www.youtube.com/watch?v=YXFSVoVqhYw

- ???Asıl konuya geldiğimde ise bu araçların motorları bu kadar yüksek devirde gitmeye dayanıklı mı? dizel yüksek devri sevmiyor, şişiyor diyorlar ve de en büyük ömür törpüleri bu yüksek hızlardan olduğunu bahsediyorlar siz ne diyorsunuz.

selamlar arkadaşlar. saatlerce kullanmama rağmen neredeyse hiç bir markada şişme tabir ettiğiniz güç kaybına rastlamadım.belki eski tarz dizellerde olabilir birşey diyemiyorum.dizellerin limitleri genelde izin verilen sağlıklı 4500 devir maksimumdur.kısa aralıklarla 5000 devir dahi yapılabilir ama bu tür kullanımlar sağlıklı olmaz.

hudev' Alıntı:
selamlar arkadaşlar. saatlerce kullanmama rağmen neredeyse hiç bir markada şişme tabir ettiğiniz güç kaybına rastlamadım.belki eski tarz dizellerde olabilir birşey diyemiyorum.dizellerin limitleri genelde izin verilen sağlıklı 4500 devir maksimumdur.kısa aralıklarla 5000 devir dahi yapılabilir ama bu tür kullanımlar sağlıklı olmaz.

Aracın son hızlarında 2-3 saat gibi durmadan, hız kesmeden giderseniz mutlaka aracın gücü düşecektir. Uzun süre son suratlerde gidebilen sayılı araç vardır. Mercedes ve Bmw. Bmw de bile aracın motor gücündeki düşmeyi hissedebilirsiniz.

vosdost' Alıntı:
Aracın son hızlarında 2-3 saat gibi durmadan, hız kesmeden giderseniz mutlaka aracın gücü düşecektir. Uzun süre son suratlerde gidebilen sayılı araç vardır. Mercedes ve Bmw. Bmw de bile aracın motor gücündeki düşmeyi hissedebilirsiniz.

Sizin bahsettiğiniz durumu BMW kullanıcısı arkadaşım bahsetmişti, son zamanlar artık eskisi gibi çekmez oldu demişti, BMW'ler çok devirli kullanılacak şekilde ayarlanmış, kitapçıklarda yazan son hıza en kısa sürede ulaşacak şekilde tasarlandığı için, son hıza daima motorun son devrinde ulaşıyor bu nedenle olsa gerek. motorları erken bitiyor veya yağ yakıyor.

semsoylu' Alıntı:
Sizin bahsettiğiniz durumu BMW kullanıcısı arkadaşım bahsetmişti, son zamanlar artık eskisi gibi çekmez oldu demişti, BMW'ler çok devirli kullanılacak şekilde ayarlanmış, kitapçıklarda yazan son hıza en kısa sürede ulaşacak şekilde tasarlandığı için, son hıza daima motorun son devrinde ulaşıyor bu nedenle olsa gerek. motorları erken bitiyor veya yağ yakıyor.

Benim bahsettiğim motor gücü düşüklüğü aracın yağ yakmasından koynaklanan düşüş değildi. Bahsettiğim güc kaybı aracın uzun süre gaz kesmeden son süratlerde gitmesinden kaynaklanan motorun güç kaybıydı. Son süratlerde hiç yavaşlamadan hiç durmadan gidilen 2-3 saat sonra motor gücü mutlaka düşücektir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR