Evi Satıp Karavan Almak

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Umutmavisi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,189

Umutmavisi

Yeni Üye
Herkese selam
Çekme karavanları her yere götürülebildiği için evi satıp karavan almak istiyoruz ama yeterince büyük bir karavan bulamadık.Araştırmalarımız üstüne Hobby ve Fendt markalarının en iyisi olduğunu anladık ama bu markaların Türkiye de satış yapan yer bulamadık yani sizin anlayacağınız karavan işi kilit oldu sizden yardım almak istedik bildiğiniz başka markalar varmıdır veya bu markaları satan
5 6 kişilik 8 metre üstü olan 4 mevsim kullanılabilecek

Bilgileriniz için çok teşekkürler

Etiketler
Herkese selam
Çekme karavanları her yere götürülebildiği için evi satıp karavan almak istiyoruz ama yeterince büyük bir karavan bulamadık.Araştırmalarımız üstüne Hobby ve Fendt markalarının en iyisi olduğunu anladık ama bu markaların Türkiye de satış yapan yer bulamadık yani sizin anlayacağınız karavan işi kilit oldu sizden yardım almak istedik bildiğiniz başka markalar varmıdır veya bu markaları satan

Sahibiden.com'da bahsettiğiniz büyüklükte çekme karavanlar mevcut.

Herkese selam

Sayın Umutmavisi,
karavan deneyiminizin olup olmadığını bilmiyorum. Eşim ve ben karavan gezilerimize büyük bir heyecan ve istekle başlarız. 6-8 hafta sonra yavaş yavaş evimizi özlediğimizi hissederiz ve evimize döneriz. Karavanda devamlı yaşamak herkese uygun olmasa gerek. Evinizi satmadan iyi düşünün, mümkünse kiralık bir karavanla karavancılığı bir deneyin.

Herşeyin devamlı olarak gönlünüzce olmasını dilerim.

Evi satmadan önce bir süre kiralık karavanda yaşayın, fikriniz değişebilir, kışın ısınma sorunu olabilir, o kadar büyük bir karavanı araçla çekmek çok çok zor olur,sonra pişman olduğunda satmak için uğraşanlar var,o kadar büyük ve pahalı bir cekme karavan vardı ilanlarda 2-3 yıl durdu,satamadılar

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Herkese selam

Mrb. Benim WEINSBERG karavanım var. Bu KNAUSS patenti ile MACARİSTAN da üretiliyor. Türkiye'ye TAKO RÖMORK getiriyor. Bu firma aynı zamanda KNAUSS ve TABBERT de getirebileceğini söylüyor.
Bunların dışında Adria karavan Kartal/İstanbul ile de görüşebilirsiniz.
Kolaylıklar

Mrb. Benim WEINSBERG karavanım var. Bu KNAUSS patenti ile MACARİSTAN da üretiliyor. Türkiye'ye TAKO RÖMORK getiriyor. Bu firma aynı zamanda KNAUSS ve TABBERT de getirebileceğini söylüyor.
Bunların dışında Adria karavan Kartal/İstanbul ile de görüşebilirsiniz.
Kolaylıklar
Weinsberg karavaninizin modelini ve almadan Adria da baktiginizi varsayarak avanataj yada tercih etmenize neden olan farklari belirtirseniz turkiye de satisa cikan Avrupa karavanlar icin iyi bir fikir olacagi dusuncesindeyim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Weinsberg karavaninizin modelini ve almadan Adria da baktiginizi varsayarak avanataj yada tercih etmenize neden olan farklari belirtirseniz turkiye de satisa cikan Avrupa karavanlar icin iyi bir fikir olacagi dusuncesindeyim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Mrb;
Weinsberg 450 FU modeli. 2015 Kasım ayında KDV dahil 18.500 € civarında almıştım. Ek maliyetle Mover ve IDC(Trailer control) gibi eklentiler yaptırdım. Aynı caravan KNAUSS markasıyla alınırsa 2500-3000 € civarında artış olabileceğini sanıyorum.
Adria Adora (Sky window özellikli) olan aynı boya yakın karavanda KDV hariç bu rakamlarda idi.
Biz eşim ve ben iki kişi olarak kullandığımız için boy ve ağırlık olarak ideal olduğunu düşünüyoruz.
İlk karavanımız olmasına rağmen 3 haftalık bir Yunanistan-Makedonya-Karadağ- Hırvatistan-Venedik turu yapıp geri döndük ve hiç bir sorunla karşılaşmadan tamamladık.(5500 km.)
Dört mevsim yaşamak için Tuvalet-banyo ve oturma alanı ve mutfak pozisyonu olarak ADRIA ADORA 613 PT modeli düşünebilirsiniz. Adria AYDOS karavan Hüseyin bey veya Nezih bey ile görüşebilirsiniz.

Sürekli yaşamak için karavanın uygun olmayacağını düşünüyorum,iyi düşünmek lazım.Kararınız değişirse büyük karavanı sonradan satamazsınız.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri