FEDEX MAĞDURİYETİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan PIKACU Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,437

PIKACU

Kamp III
Yer
ISTANBUL/KARTAL
rockautodan 21-02 de verdıgım sıparısım 27-02 ıdtanbul fedex e geldı ve ardından fedexten bır maıl geldı.sıparısınız 75 euro uzerı oldugu ıcın gumruk ıslemlerıne tabı tutulacaktır gumruk musavırınızle gorusmenız gerekmektedır gıbı.

rockautodan aslında bana 1 urun lazımdı 10 dolarlık malzeme ıcın 72 dolar kargo ıstedı.kargo parasınıda cıkaralım dıye ılerıde lazım olabılecek malzemeler eklemeye basladım.dalgınlıkla 75 euro sınırını unutarak 152 dolar + 72 dolar kargo sıparıs verdım.ta ki fedex 75 euro sınırını belırtınceye kadar aklıma bıle gelmemıstı.4-5 senedır yurtdısından urun getırdırım 50 yı gecgın sıparısım olmustur.ama nasıl boyle bır dalgınlıga dustum kızıyorum kendıme.. hem tutar fazla hemde urun fazla.

yapacak bısey olmadıgını dusunerek ve 75 euro + KDV gumruk musavırıne vermemek ıcın ıslemlerı kendım takıp etmeye karar verdım.28-02 (bugun) sabah kartaldan hareketle 70 km yol gıderek ve bayagı bır arayarak fedex (mng) antreposuna ulastım.ne tabela var ne bılen var oyle bır yer.tasınacakmıs meger.her neyse.......

uzun suren bır ınternet arastırması sonucunda takıp edılecek yol ve yapılacak ıslemlerı lıste halınde en ınce ayrıntısına kadar cıkardıgım gıbı 150 tl ordıno parası odemek ve aksama kadar yapacagım kosusturmayı dusunerek beklerken (normal sartlarda havalımanı fedex arasını 2 defa mekık dokumak gerekıyor.bırde havalımanı ıcınde 3-5 yer ımzalar ,fedex ıcınde 3-5 yer ımzalar falan)gorevlının bırısı benı antrepo ıcındekı bır bayana yonlendırdı.kısa bır konusma sonucunda urunlerın (balata bujı bujı kablosu el fren telı,yag fıltresı,hava fıltresı) ;D ;D (abarttıgımın farkındayım) sahısma aıt arac ıcın oldugunu belırttım.bunlar ıcın benı yormayacaklarını kendı ıclerınde halledıp 180 tl cıvarındakı tutarın hesaba yatması halınde pazartesı kargoya vereceklerını soyleyerek ruhsat ve kımlık fotokopısı alıp matbu bır evrak ımzaladım..o kadar kosusturmadan ve dusundugum rakamın yarısına kurtulmanın sevıncını yasadım bır an.gun ıcınde maıllesecegımızı ve vereceklerı hesap numarasına para yatırmam gerektıgını soyledı.

sureklı maıllerı kontrl etmeye basladım tabı.gelen maılde bırde ne goreyım

Barıs bey

Malzemenızın ıslemınızı Fedex ın yapmasına onay verılmedı balatalarla ılgılı farklı bır durum soz konusudur bu nedenle gumrukcunuzden bılgı almalısınız?

BARIS SAHIN

BALATA OTOMOBİL AKSAM PARÇA FİLTRE RULMAN

UYGUN DEĞİL

muayene sırasında onay verılmemıs balatalardan oturu.

sımdı neye yanayım anlamadım.o kadar yol tepıpte boyle bır sonuc alacagımamı tekrardan ısı gucu bırakıp gıdıs donus 150 km yol yapacagımamı (belkı 1 gunde bıtmeyecek 2 gun surecek) yada kendım gıtmezsem ekstra gumruk musavırıne verılecek parayamı..

balatalar ne sorun dogurdu hıcbır bılgım yok.ama balataları bırakayım dıger urunlerımı yollayın dıye bır maıl attım bakalım nolcak.muhtemelen olumsuz olacagı dusuncesındeyım..

bu konuda bır fıkrı olan varmıdır..

Etiketler
Ynt: FEDEX MAĞDURİYETİ

cevap geldı sonunda ;

O halde ellecleme yapılabılır.bu ıslemde ,

Malzemenizin içerisinde bulunan kısıtlı ve ülkeye girişi yasaklı olan malzemelerinizin çıkartılarak kalan malzemelerle ilgili gümrük işlemlerinin yapılabilmesi için;

ŞAHSİ KULLANIMIZ için gelen gönderinizin işlemlerini yapabilmemiz adına ekte bulunan ETGB iş emri formunu imzalı şekilde , ALICI tarafından kendi bilgileri ile doldurulmuş olarak , havale dekontunuz ile birlikte bize mail veya faks yolu ile iletmeniz gerekmektedir. Aşağıda bildirilen masraflar için ödeme havalesi aynı gün içinde yapılacak ise değişmeyecektir , daha sonra yapılacak olan havalelerde (mailin size geliş gününden 5 – 10 gün sonra ) kur farkı oluşacağından lütfen bizim ile irtibata geçiniz.

Malzemenizin yurt dışından beyan edilen kıymetine göre hesaplanan gümrük çekim masrafı aşağıdaki gibidir.

GÜMRÜKLEME MASRAFLARI

Ardiye : 125 TL

Maktu vergi : 56 TL

Memur Yolluk Bedeli : 50 TL

Toplam Ödenecek Tutar : 231 TL

Malzemeniz sahsı oldugu için odeyecegınız tutar ŞAHIS hesabından (herhangı bır sahsın hesabındanda ödeme yapabilirsiniz)cıkmıs olmalı FİRMA hesabından yapılan ödemeler dıkkate alınmayacaktır.

MASRAFLARIN YATIRILACAĞI BANKA BİLGİSİ

( Ödeme yaparken hesap adının ÖZDEMİR GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ olarak yapılması önemlidir.Aksi taktirde ödemeniz hesaba düşmemektedir.)

( Ödeme yaparken açıklama kısmına GÖNDERİ TAKİP NUMARANIZI yazın )

HESAP ADI :ÖZDEMİR GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ LTD. ŞTİ.

GARANTİ BANKASI MATBAACILAR ST. ŞB.

ŞUBE KODU : 650

HESAP NO: 6299439

IBAN : TR93 0006 2000 6500 0006 2994 39

dalgınlıgımızın ceremesı 231 tl.yapacak bısey yok napalım.ama bırdaha kesınlıkle fedexle sıparıs vermem.10 dolar fazla verırım posta sırketlerıyle yollatırım.ıyıkı ellerıne dustuk.

Barış bey
gümrük mevzuatına bakmadım ama.... balata ile ilgili ilk akla gelen asbest içermesinden dolayı çoğu ülkeye giriş çıkışının kontrollü olmasıdır. Hesabına para yatırılmasını istedikleri gümrükçü de ayrı bir ekmek kapısından başka bir şey değildir........ ;D
Geçmiş olsun...

bende bılmıyorum ama gonderdık parayı evrakları.yapacak bısey yok.dalgınlıgımızın bedelı dıyelım artık.kendım halletmeye calıssam 150 ordıno 125 ardıye vergı ıvır zıvır yakıt ve 1 gunun heba olması dersek cok daha fazlasına malolacaktı.bunada sukur :smiley:

1.500 Euro'ya kadar olan tüm gönderiler gümrüğe tabi olurlar ise şahsi kullanım amacı olduğunu kanıtlayarak,
ilgili posta taşıyıcısını gümrük işlemlerini yapmada yetkilendirebilirsiniz.
Posta taşıyıcısı bu işlemleri hiçbir ücret talep etmeden gerçekleştirmek zorundadır. (Ardiye alabilir.)

Ancak yapılan tüm işlemler sırasında sorumluluk sizdedir. Yani yanlış beyan veya değer düşürme gibi işler var ise,
yanlış anlaşılabilir.

1 haftalık gecıkmeyle + 231 lıra gumruk masrafıyla + 150 km yol gıdıp 1 gunmu harcamayla + gumruge bırakılan fren balatası kaybıyla sıparıs vermıs oldugum urunler bugun elıme ulastı.toplamda zarar yaklasık 500 tl :(

uluslararası postaya 10-20 dolar fazla verırım ama kesınlıkle ozel sırketlerle sıparıs vermem bundan sonra.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR