Freelander Almak İstiyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 63msd63 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,328

63msd63

Yeni Üye
Yer
ş.urfa
herkese slm ben aranıza yeni katıldım ve bu ilk mesajım.ben 1999-2001 model freelander almak istiyorum.alacagım araç kesinlikle araziye çıkmayacak.araziye çıkmayacaksa neden arazi aracı alıyorsun diyenler için.bizim yollar çok bozuk bende 2006 model vw jetta var sürekli altı yere degiyor.bu yüzden arazi aracı almaya karar verdim.alacagım araç kar ve arazi kesinlikle görmeyecektir.bu konu pek çok kez açılmış genel kanaat arıza çok diye fakat benim kullanım amacım farklı.neden fl diyecek olursanız.görüntü itibariyle güze hoş geliyor.bizm burda vitara kia seranto toyota rav4 gibi araçlar var bunları test etme imkanım oldu.rav4 ve sorento pahalı olmaları vitarayıda pek sevmemem nedeniyle fl ye karar verdim.dizel veya benzinli fark etmez.yeterince açık yazdım sanırım.sonuç itibari ile bu konuda yardımcı olabilecek veya temiz bir fl tavsiye edebilecek arkadaşların yorumunu bekliyorum sizin yorumlarınız dogrultusunda kararımı verecegim.şimdiden yorumlarınız için teşekür ederim

Etiketler
Ynt: Freelander Almak İstiyorum

bende bu konuyu ciddi olarak takip edeceğim,63msd63 arkadaşın dediği gibi benimde seyahat ettiğim yollar baya bir bozuk,çamur kar vs ne ararsanız var(ağır arazi hariç) ve bende aracımı 4 çekerle değiştirmek istiyorum,aklımdan geçen araç FL,her nekadar diffender hayranı olsamda aile aracı olarak da kullanılacağı için konfor önemli yer tutuyor,
değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım. Ahkem :smiley:

Değerli arkadaşlar

hem aile arabası konforu hem de arazi aracı arıyorsanız FL iyi bir seçim ama bütçeniz uyuyorsa 2005 model ve üstünü seçin

eğer bakımları için iyi bir LAND ustasına giderseniz servislere kucak dolusu para ödemekten de kurtulursunuz

selam ve saygılar

arkadşlar 4x4 sadece arazi içindir diye kendimizi şartlandırmamak lazım.kulanım amacımıza göre karar vermeliyiz.ülkemizin yolları malum.bırakın köyleri ilçe yolları bile arazi aracını bile yıpratacak cinsten binek otoyu siz düşünün artık.o yüzden daha saglam bi araç arıyorum.bu konuda sizlerdende yardım bekliyorum.

Ben size 2006 ve sonrası (Yeni kasa 5K) Suzuki Grand Vitara, Sorento modellerini ve hatta Sportage, Tucson, RAV4 modellerini de ciddi ciddi düşünün derim. Aynı model yıl için hepsi FL'dan daha ekonomik ve daha fazla donanım sunacaktır size.

2. el değeri ve büyüklük derseniz Sorento üzerinde ciddi düşünülmesi gereken bir araç. Arazide hiç işim olmayacak diyorsunuz, bu durumda Foreste da değerlendirilebilir, yol performansı bir binek araçtan farksız denebilir.

öneriniz için teşek ederim.büçemiz 24-25000 civarıdır.o yüzden fl düşündük.2000-2001 gibi bi araç almayı düşünüyorum.yani fl işimizi görürmü sizce.

63msd63' Alıntı:
öneriniz için teşek ederim.büçemiz 24-25000 civarıdır.o yüzden fl düşündük.2000-2001 gibi bi araç almayı düşünüyorum.yani fl işimizi görürmü sizce.

Herhangi bir 4X4 istediğinizi karşılar. Burada elinizdeki bütçe ile en yeni modeli ve 2. el değerini koruyacak bir model ve tabii işletim masrafları avantajlı olan bir model daha uygun bir tercih olacaktır. Örneğin 2004-2005 model bir GV 2000-2001 model FL arasında iyi düşünmek lazım.

Öylesine önüme çıkan 2 ilan.

http://www.sahibinden.com/1999_model_orjinal-49WQQaXQQ17199240WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/_takas_yoook_nakit_para_son_25250_essiz_ozel_renk_cok_nadir_ola-11WQQaXQQ17152364WQQpXQQdisplayitem

suzuki mi daha geniştir fl mı. 2000 model suziki çok kullandım fl daha geniş ondan.2005 hiç binmedim.

Suzuki Vitara FL'den daha ufaktır. Ancak Suzuki Grand Vitara ve FL arasında hissedilebilecek kadar fark yok.

yani sizce o para fl ye verilmez mi.bizim aile biraz büyük o yüzden büyük araba daha işimize yarar.ama bilmiyorum işte fl nin servisi sorun olacagı kesin urfada da.fl işimi görecek en iyi araç motoru hakında çok sorunlu düşüncesi yaygın.araziye çıkmayacak olması fark eder mii.

2000 FL ile 2004 GV'nin boyut olarak farkı yok. Birine nasıl sığarsanız diğerine de öyle sığarsınız. En fazla 5 kişi oturarak binebilir. Bagaja da aynı miktarda eşya e koyarsınız.

Off-road amaçlı modifiye yapmayacağınızı söylemiştiniz. Dolayısı ile yine 2 araç arasında fark yok. İkisinin de yerden yüksekliği aynı.
GV'nin (eski modeli) farkı FL gibi sürekli 4X4 olmaması. Dolayısı ile 4X2 ile düz yolda daha az yakıt tüketimi sağlar.
GV 2.0 lt motor hacmine sahip, FL 1.8 lt az da olsa GV'nin motoru daha güçlü.

Burada tercihinizi yerel servis ve yedek parça temin imkanı ve kişisel beğeniniz yönlendirecek.

Siz kararınızı vermişsiniz zaten. Bende FL alın, ama işletme maliyetlerinin Nejat beyin önerdiği araçlara göre fazla olacağını bilerek alın ki ileride gezenbilirdeki arkadaşlar uyarmadı demeyin :smiley:
Gönlünüzden nasıl geçiyorsa öyle olsun

önerilerinizi kesinlikle dikkate alacam ve sizin bilgileriniz dahilinde araç almaya karar verecegim.yakıtı filan fazla önemli degil.ikinci el piyasasıda önemli degil.alınca memnun kalırsan satmayacagım herzaman böyle bi araç lazım eder.fl motoru çokmu kötüdür yani sanki araba hiç yürüyemezmiş gibi bahsediliyor internette kullanan memnun.işte yinede insan araştırmadan bişe alamıyor.o yüzden kafam karıştı yani bilsem motoru iyi yani her arabada ufak tefek sorun olur fl alırım .

63msd63' Alıntı:
....fl motoru çokmu kötüdür yani sanki araba hiç yürüyemezmiş gibi bahsediliyor internette kullanan memnun.işte ... .

FL motoru kötüdür, araba yürümez demek yanlış. Her markada kronik problemli araç, istisna da olsa, vardır. Bir tanıdığım X5'i ile çok ciddi sıkıntılar yaşadı, servisi ile de. Çözümü satmakta buldu. Şimdi bu marka ve servisi için kötüdür demek doğru mudur? FL için de benzer bir örnek gösterilebilir. Ben bir araçta kronik sorunlar yaşıyordum, daha sonra aynı marka model başka bir araç kullandım onda hiçbir sorun yaşamadım.

Hangi aracı almaya karar verirseniz verin mutlaka o aracı deneyin ve işinin ehli bir ustaya/servise gösterin. Aracın servis kayıtlarını inceleyip geçmişi hakında bilgi edinin.

tşk ederim yardımınız çok oldu.yinede kesin bi yorununuz olmadı.bu konuda.hiçbir bilgim olmadıgı için kesinlikle siz benden daha iyi biliyorsunuzdur yani temiz bir fl alayım mı.birde benzinlimi yoksa dizel mi daha iyidir

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri