Freelander Problemleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yöntem Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 89
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 65,206

merhaba abiler. bir hafta önce 99 model freelander aldım 122 binde iç dış aynı çok temiz araziye gir

• landrover

Kullanılan: 2 18.2%
  • freelander

Kullanılan: 9 81.8%

• Kullanılan toplam oy
    11

yöntem

Yeni Üye
arkadaşlar herkese Selam, 99 lr freelander 1.8 kullanıyorum. problemleri bi türlü bitmedi. Cam buğulanmasını engellemek için kaloriferi açtığımda şoför tarafına çok az hava geliyor. ve camın buğusu geç açılıyor. bunun için pratik bi çözüm bilen varmı acaba? polen filtresinide bi türlü bulamadım. ayrıca arıza lambarı yanıyor. abs, tc ve eğim iniş kontrol lambaları. 2500 km önce servis bi resetlemişti ve problem olmadığını söylemişti ancak geçen gün yine yandı.

Etiketler
Ynt: freelander problemleri

Buğulanma için aracın klimasını açarsan çabucak çözer. Sıcakta da açabilirsin klimayı, merak etme bi şey olmaz. Diğerleri bence servislik bir iş.

buğulanma için eger kalıcı bır çozum bulamazsanız şunu deneyin..

süngere bol miktarda bulaşık deterjanı döküp camları içerden silin durulamadan bırakın göreceksiniz akşama kadar buğu yapmayacaktır.biraz sabun izi kalacak ama buğu yapmayacaktır

ilgilenen ve bilgirendiren tüm arkadaşlara teşekkürler. arkadaşlar araçlarınız km de ne kadar yakıyor acaba hiç merak edip denedinizmi acaba? benimki şehir içi 26 kuruş yakıyor. fakat başkalarını bilemediğim için değerlendirme yapamıyorum.

sanırım ben biraz devirli kullanıyorum. ama ortalama olarak sanırım aynıdır benimkide. Siz hiç hava akışmetresini değiştirdinizmi?

yöntem' Alıntı:
sanırım ben biraz devirli kullanıyorum. ama ortalama olarak sanırım aynıdır benimkide. Siz hiç hava akışmetresini değiştirdinizmi?

değiştirmedim ama ben de epey devirli kullanırım, bineklerden kalma alışkanlık işte : )) yanlız benim şehr içi kullandığım yer Afyonkarahisar, sizin nere bilmiyorum ama büyük şehir ise bir parça fazla yakmanız zaten mantıklı olanı...

ben elazığda kullanıyorum. Birde katalitik konventörü sökmüştüm, şimdi yeniisini taaktırdım o da yakıtı etkiler ama performAns biraz düşüyor tabi.

Ynt: Freelander Problemleri

selamlar....
siteye yeni üye oldum. tesadüfen farkettim. free lander bir aracım var ve arıza yaptı. kontak anahtarını çevirdiğimde araba çalışmıyor. aküyle ilgili bir problem yaşamış olabileceğim söyleniyor. araba 2004 model. güvenebileceğim bir freelander servis ya da oto tamircisi bilen varsa lütfen sesime kulak versin. istanbul ataköy de oturuyorum:((((((((((((( umarım doğru adresteyimdir.imdatttttttttttt.............

Marşa bastığınızda aracınız nasıl bir tepki veriyor? Marş motoru dönüyorda motormu çalışmıyor yoksa marş motoru hiçmi dönmüyor..

motor kaputunu aç ortalam direksiyon hizasında direksiyonun arkasına gelecek şekilde kassaya monteli üzeri siyah lastik bi buton var kontak açık yada anahtar takılıyken ona bi bas ve tekrar çalıştırmayı dene. bu birincisi. ikincisi eğer göstergeleri söktüysen arkasında okuyucu soket var onu takmayı unutmuş olabilirsin. aç bi daha bağlantıları kontrol et. akü başlarında ufak bi kaçak olursa yine çalışmaz. akü başlarını sök ve tak. eğer kumandası ayrıysa aracının kontak anahtarını taktığın yere kumandayı göstermessende çalışmaz. şimdilik aklıma gelenler bunlar. umarım yardımım olur. geçmiş olsun.

anahtarı çevirdiğimde marşa basmıyor yani araba hiç çalışmıyor. ses de yok. akü bittiğinde olduğu gibi anlamadığım radyo ve farlarım çalışıyor. yani aküyle alakalı olsa çalışmazlar diye düşünüyorum.

yani vitesdeyken araba çalıştıyormuş gibi araba da bir tepki yok:((((

göstergelerin tamamının ışığı yanıyor ve iki gösterge devir ibrelerini ortasındaki kırmızı ışık sabit yanıyorsa üstelik her iki anahtarda da bunu yapıyorsa;

her iki anahtarın da pilini çıkartın, 5-6 sn. bekleyip yerine takın,
sonrasında önce ilk anahtarı alıp kontağa sokun ve çevirmeden uzaktan kumandanın kapı açma (sanırım açma tuşu idi,olmazsa aynı işlemi kapama tuşu ile de deneyebilirsiniz) tuşuna 5-6 kere arka arkaya basın, sonra kontağı çevirin, ibreli göstergelerin ortasındaki kırmızı ışık muhtemelen önce yanıp sonra sönecektir. kontağı çevirin, arıza bundan ise çalışır, aynı işlemi diğer anahtar ve uzakta kumanda ile de yapmayı unutmayın, AYNI ŞEY BENİMDE BAŞIMA GELDİ, servis sahibi dostum bir çok şey denettirdi telefonun ucunda, en son bunu yaptırdı ve araba ÇALIŞTI, umarım sizinkide benzerdir ve çalışır, selamlar ve geçmiş olsun dileklerimle..

Erdoğan UZLU

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.