Frontera 2.0 Hararet Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ah_4949 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,249

ah_4949

Yeni Üye
fronteracı arkadaşlar merhaba yaklaşık 2 yıldır 95 sport kullanıyorum forumu yeni keşfettim benim düldülle 2 senedir pek sanayiye ugramadan idare ediyordum ama yazın gelmesiyle birlikte hararet sorunu baş gösterdi uzun rampalarda yaylaya çıkarken, gösterdiğim bi usta fan ile radyatör arasında mesafe uzak ve fan davlumbazı olmadıgı için yeterli soğutma yapmadığını söyledi.ayrıca aldığımda fan davlumbazı yoktu araçta acaba orjinalinde mi yok yoksa sökülmüşmüdür radyatör fln değişirken hararet sorunuyla ilgili değerli fikir ve tecrübelerini paylaşırsanız sevirim..

Etiketler
Aracınız 1995 model olduğu için, muhtemelen x20ne kodlu motor dolayısıyla soğutma pervanesi direk krank miline bağlı yani eski sistem(verimi düşük) birde radyatörünüz eski ve içinde korozyon fazlaysa rampalarda hararet problemi çok normal ; benim nacizane fikrim radyatör değişimi yine hararet problemi çözülmezse krank miline bağlı pevaneyi söktürüp roleli bir elektrik tesisatı çektirip , elektrikle çalışan fan motoruna geçiş yapmanız (davlumbaz, gördüğüm diğer x20ne kodlu fronteralarda yoktu sizinki gib) benim aracımda olduğu gibi x20se kodlu 1996 model fronteralarda elektrikli fan ve davlumbaz var, bir diğer önemli hususta radyatöre koyduğunuz sıvı %50 su-- % 50 antifiriz olmalı hararet konusunda önemli bir konu.

Teşekkürler hocam evet c20ne kodlu motor ayrica rölantide de 15-20 dk içinde 100 dereceyi geçiyo ısı davlumbaz uyduramazsak radyatör değisimi önceliğimiz ama termostat veya müşür değisiminin de faydasi olurmu acaba birde varsa bildiğiniz guvenilir parçaçi numarasi paylasirsaniz sevinirim..

Benim ankarada parça aldığım iki yer var (opelpar 0 312 278 81 20 - 0 312 278 81 21) ve (özçelikler 0312 278 34 12)
parçalarıda ucuzdan pahalıya doğru sıra izlemek bencede faydalı olur sizin için ,termostat veya müşür uzun süre değişmedi ise kesinlikle bu parçalarla başlayın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.