Frontera Sport 2.0 Aldım Sorularım Olacak :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cofcof Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,683

cofcof

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar geçmiş paylaşımlarınızı bayağıdır okuyorum. Gözümü karartıp Kia Cerato Koup aracımı satıp istanbuldan Giresun'a gidip 1996 model Frontera Sport 2.0 aldım. :smiley: iyimi yaptım kötü mü yaptım bilemiyorum.

Gittiğimde araç beni alma dermişçesine ilk test sürüşü esnasında debriyaj alt merkezden hidrolik kaçırmaya başladı ve yürümedi. Sonrasında sorunu geçici hallettik hidrolik ekleye ekleye ilk sanayide alt merkez contasını değiştirip sorunu çözdüm.

Aracın motoru iyi.
4x4 çalışıyor fakat 4x2 de sol tekerden (sesi nasıl tarif edebilirim diye düşünüyorum :smiley: şıbılıpt şıbılıtp şıbılıpt şeklinde ) ses geliyor. Buradan okuduğum konulardan anladığım kadarıyla Hub segmanı atmış olabilir diye dusunuyorum.

Tüm vitesler sorunsuz geçişler ve seyir halinde tüm viteslerde herhangi anormal bir ses duymadım.

Yoldayken hem benzinde hemde lpg de teklemeler yaptı bujilerden veya buji kablolarındandır diye düşüerek ilk sanayide bujileri değiştirdim. Sonrasında tekrarlamadı.

İstanbula geldiğimde ise
Ön takımdan gelen sesler için bazı siparişlerim oldu.
Alt rotiller.
Üst rotiller
Z rot
Salıncak burcu takımı
Viraj Lastiği Takımı
Birde S Rot aldım.

S rot frontera olarak baktığımda 140 tl civarı bir fiyat ile karşılaştım bende ISUZU TFR S ROT olarak sipariş verdim 55tl tuttu.
Resimlerden kontrol ettiğimde parçanın aynı olduğunu ve sizlerden de TFR nin parçalarının aynısı olduğunu duyduğum için yanlış yapmadığımı düşünüyorum.

Yarın parçalarım elimde olacak ve taktıracağım.
Direksiyonda boşluk var sanırım bu parçalardan sonra boşluk sorunu da gidebilir diye düşünüyorum.

Bunların dışında araçtan memnunum.

Bana tavsiye edebileceğiniz şehir içi sürüş kalitesini artıracak başka şeyler varmıdır?

Aracımın resmi
L3W9D1

Etiketler
Güle güle kullanın.

96 model araçta bir takım sorunların olması gayet doğal.

Kısa zamanda sorunların üstesinden gelip gönlünüzce kullanmanızı dilerim.

Güle güle kullanın.

96 model araçta bir takım sorunların olması gayet doğal.

Kısa zamanda sorunların üstesinden gelip gönlünüzce kullanmanızı dilerim.

Çok teşekkür ederim.
Aynen bunları göze alarak aldım. Bakalım inşallah fazla uğraştırmadan hallolacak herşey :smiley:

Birde Frontera'larda hararet sorunu varmış sanırım ama arabayı aldıktan sonra Kaçkarlara tırmandım sorun oluşmadı. İstanbula geldiğimde de yoğun trafikte hiç hararet sorunu yaşamadım. Galiba önceki sahibi bir takım önlemler almış olabilir bu konuyla ilgili.

Arkadaşlar "Orta rot" siparişi verdim Isuzu tfs ninki uyuyor sanırım. Direksiyondaki boşluğa etkisi olur inşallah. Eğer azalmaz ise direksiyon mafsalına baktırmayı düşünüyorum.

Ayrıca uyguna Manuel Hub bulabileceğim bir yer biliyormusunuz veya elinde olan var mı ?

Arkadaşlar merhaba frontera sport 2.0 aracımın ön arka diferansiyel ve şanzımana alttaki bulduğum yağı koysam sorun teşkil eder mi ?

PETROL OFİSİ MAXIGEAR UNI KEBAN EP 85W140 - 3 LT
Zdrp9z png50278

Arkadaşlar ben de aranızda yeniyim ve opel frontera 2.0 sport almayı düşünüyorum bende Av hastalığı olduğu için binek otomobillerle heryere gidemiyorum oda beni arazi araçlarına itiyor haliyle ve opel frontera 2.0 sport kasası ve fiyat aralığı dikkatimi çekmeyi başardı ama birde lada niva var tabiki ikisini kiyaslarsak hangisine yonelmem gerekir bana yardımcı olabilirseniz sevinirim..

Arkadaşlar epeydir yazmadim. Frontera sportumdan cok memnunum. Tekleme sorunum krank sensorundenmis. Degistirdikten sonra aracimda hic bir sorun kalmadi. Keyifle biniyorum. Ayni sorunu olanlar mutlaka krank sensorunu kontrol etsinler cunku ustalar hep baska parcalara yonlendiriyorlar.

Arkadaşlar tecrübelerim doğrultusunda frontera hakkında biraz daha bilgi vereyim.

Aracımın komple alt takımından tutun ateşleme bobinine kadar zamana yayarak yenileme işlemim bitti tamamen yeniledim gibi birşey ve artık değiştireceğim birşey kalmadı keyifle biniyorum.

En son karşılaştığım durum hakkında bilgi vereyim.

Frontera da alt takımdan tutun sinyallere kadar Isuzu tfr tfs parça uyumu söz konusu. Bana sorun çıkarmasada hafif damlatma yaptığı için en son değiştirdiğim parça debriyaj alt merkezi. Tamir takımıyla tekrar onarmak mümkün olduğu halde parcayı yenilemek istedim.

Gelelim asıl konuya.
Frontera alt debriyaj merkezi olarak ararsanız bulmanız çok zor olacaktır buldugunuz taktirde ise 450 tl civarı fıyatlardan bahsediyorlar.

Eğer ısuzu TFS 4X4 debriyaj alt merkezi alır iseniz birebir aynı parçayı 40 ile 80 tl arası bir fiyata alabilirsiniz ve parça bulunmama sorunu yok. Bol miktarda mevcut.

Örnek olması açısından farklı bir parça göstereyim.
Debriyaj üst merkezi için bakacak olursak yine diğer parçalarda olduğu gibi hem fiyat ucuzluğu söz konusu hemde parçayı çok daha rahat bulmaimkanı oluyor.

Frontera debriyaj üst merkezinin fiyatı 320 tl civarı iken birebir aynı Isuzu Tfr debriyaj ust merkez fiyatı 55 tl .

Parçanızı ararken mutlaka numuneniz ile bir Isuzu parçacısına sormayı unutmayın. Frontera olarak ararsanız bulamayabilirsiniz, halbuki ihtiyacınız olan parça Isuzu olarak yanı başınızda :smiley:

BryQBg.png

ZZOBya.png

Frontera isuzu trooperdir , opelin urettigi bir arac degil halis muhlis isuzu muhendisligi ve arabasidir saygilar

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.