Grand Cherokee 2.7 Crd Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Cgrmzk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,707

Cgrmzk

Ana Kamp
Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni üye oldum, Afyonda yaşıyorum. Yapmış olduğum uzun araştırmalar sonucunda sizin değerli bilgi birikimlerinizin bana faydalı olacağını düşünüyorum. Uzun zamandır 2.7 g.cherokee almayı planlıyordum, aracımı sattım ve artık bu aracı almak istiyorum. Fakat siteye üye olmadan, yine site içerisinde yer alan konulardan yapmış olduğum araştırmalara göre canımı sıkan bir konu bu aracın sürekli belirli aralıklarla arıza lambası yakması. Bu problemle ilgili açılmış olan konuları sonuna kadar okuduğumda bu sorunla ilgili net bir çözüme ulaşılamadığını gördüm. Arkadaşlar merak ettiğim şey şudur ki; 2.7 crd motora sahip tüm g.cherokee'lerde bu arıza lambası sorunu mevcut mudur? Bu araca sahip olup da bu sorunu yaşamayan arkadaşlar var mı? Bir başka konu ise 2002-2003 model 2.7'lere 50000 tl gibi rakamlar normal midir?

Etiketler
Arıza lambası sorun değil yola devam edersiniz,detaylı inceleme sonucu arıza veren müşür de bulunur. Esas sorun temiz 2.7 sayısının çok azalması buna bağlı olarak da fiyatların çok artması. Eğer bütçeyi biraz daha çıkartabilirseniz bana sorarsanız 3.0 CRD bakın derim 60-70 bin TL aralığında temiz araç bulursunuz. Çıkamam diyorsanız 45 bin TL bana sorarsanız son rakamınız olsun 2.7 için tabi ilk sahibinden çok temiz bir araç bulursanız biraz daha yukarı çıkarsınız.

Arıza lambası sorun değil yola devam edersiniz,detaylı inceleme sonucu arıza veren müşür de bulunur. Esas sorun temiz 2.7 sayısının çok azalması buna bağlı olarak da fiyatların çok artması. Eğer bütçeyi biraz daha çıkartabilirseniz bana sorarsanız 3.0 CRD bakın derim 60-70 bin TL aralığında temiz araç bulursunuz. Çıkamam diyorsanız 45 bin TL bana sorarsanız son rakamınız olsun 2.7 için tabi ilk sahibinden çok temiz bir araç bulursanız biraz daha yukarı çıkarsınız.

Cevap için teşekkür ederim. Bu arada forumun acemisi olduğum için 2.kez yanıtlıyorum. 2-3 gündür sahibinden'deki ilanları inceliyorum, yaşına göre birazcık temiz duran araçlara genelde 50000 civarı fiyatlar isteniyor ki bu fiyatlar bana da biraz fazla geliyor araçların yaşlarından dolayı. Bütçeyi biraz daha zorlayıp 2006 model 3.0 crd'lere yöneleceğim. İlanlara baktığımda genellikle limited paketli araçları görüyorum. 3.0 crd 230000-240000 km'lerdeki araçlara 70000-73000 arasındaki rakamlar uygun mudur ?

60 bin tl ye 3.0 bulunamaz bu gün kü koşullarda. dökük arabalar bile daha pahalı. bence 60 bin tl var ise alınabilecek tek dizel chrysler ürünü dodge nitro dur.

Pazarlık atar bulur 60-70 bin TL aralığında, piyasa ölü ciddi alıcıysanız çok fazla fiyatı düşürebiliyorlar. 200 bin km deki araç temizliğine göre bu fiyat aralığında olması normal derim.

2004 Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 58.000 TL Sahibinden satılık ikinci el - 329758781

Arkadaşlar bu ilan hakkında çok acil fikirlerinize ihtiyacım var. Aracın muayene tarihlerinden yola çıkıldığında km'si orijinal gibi duruyor. Fiyat yüksek fakat bu araç bu km'de bu fiyata değer mi sizce? Sahibi en son 55000 tl diyor. Sizlerin de bu araçlar hakkındaki tecrübelerinden de faydalanarak eğer araç gerçekten bu rakama değerse almayı düşünüyorum. Gönlüm 3.0 crd'den yana fakat şimdilik biraz beni zorlayacağı için açıkcası 3.0 crd hayalimi biraz daha sonraya bıraktım.

Mesaj: (1/2) Kayitlarimiza gore ***6263 Sasi no lu arac 3 adet kazaya karismistir. KZ1: 15/01/2013 KTT-Carpma KZ2: 21/01/2009 Park Halinde Carpma 431TL KZ3: 29/09/2006 Carpma.

Mesaj: (1/2) T.C. ULASTIRMA VE DENIZCILIK BAKANLIGI muayene verilerine gore ***9694 aracin Muayene Tarihi-Km: 09/07/2015 174226KM, 05/07/2013 161294KM ( aracın daha önceki muayene tarihleri belli olmadığından km doğruluğu hakkında fikir yürütmek açısından bu iki muayene tarihi en somut veri. )

bence gidip bakmak gerekir. fotoğrafla olmaz ki. istenen para çok yüksek çünkü. tabiki arz talep durumu belli ediyor piyasayı.

2005 Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 100.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 325993054

şöyle birşey de var mesela. 100 bin tl demiş sahibi. başarılar kendisine bu piyasada. :smiley: şaka gibi.

bence gidip bakmak gerekir. fotoğrafla olmaz ki. istenen para çok yüksek çünkü. tabiki arz talep durumu belli ediyor piyasayı.

2005 Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 100.000 TL Galeriden satılık ikinci el - 325993054

şöyle birşey de var mesela. 100 bin tl demiş sahibi. başarılar kendisine bu piyasada. :smiley: şaka gibi.

Bu aracı alma niyetiyle yarın yola çıkacağım umarım araç resimlerdeki gibidir ve sahibinin de dediği gibi sorunsuz bir araçtır. Yoksa İstanbul'a kadar boşuna gitmiş olacağım. 3-5 lira fazla olsun düzgün araç olsun düşüncesindeyim fakat 3-5 lira fazla verip verdiğimiz fazla paranın karşılığını alamamak da var. Artık biraz da şansa kaldı işimiz umarım gerçekten düzgün bir araçtır da gittiğime değer o kadar yolu.

şanzımana dikkat edin. geçişler sarsıntısız olmalı. araç kalkarken titreşim olmamalı. vuruntu olmamalı. ani hızlanma ve ani duruşlarda hafif bir kasıntı olabilir dnnkk diye bir his normaldir. ayrıca motor çalışırken sürtünme yada periyodik olarak gelen metalik vuruntu sesleri gelmemeli. gaza basınca dizeller duman atar ancak dizel dolmuş egzosu gibi kokmaması lazım. katalitik konvertörler çok pahalı çünkü. gerisi kozmetik detaylar vs ye kalıyor. birde bunlarda klima kapakları kırılır bir taraf sürekli sıcak yada soğuk verir. bunları kontrol edin. sağ taraf kalibrasyon nedeniyle sola göre daha az soğuk yada sıcak verebilir o ayrı bir durum. son olarak şaft körükleri yırtılır 100 bin km civarında. servis bunları komple şaftları değişrimek şeklinde tamir ediyor. onların tamir takımı var sadece gereken parçalar değişir. son olarak direksiyonda kesinlikle boşluk olmaması lazım. WJ de direksiyon sistemi oldukça sıkıdır. kolay gelsin.

şanzımana dikkat edin. geçişler sarsıntısız olmalı. araç kalkarken titreşim olmamalı. vuruntu olmamalı. ani hızlanma ve ani duruşlarda hafif bir kasıntı olabilir dnnkk diye bir his normaldir. ayrıca motor çalışırken sürtünme yada periyodik olarak gelen metalik vuruntu sesleri gelmemeli. gaza basınca dizeller duman atar ancak dizel dolmuş egzosu gibi kokmaması lazım. katalitik konvertörler çok pahalı çünkü. gerisi kozmetik detaylar vs ye kalıyor. birde bunlarda klima kapakları kırılır bir taraf sürekli sıcak yada soğuk verir. bunları kontrol edin. sağ taraf kalibrasyon nedeniyle sola göre daha az soğuk yada sıcak verebilir o ayrı bir durum. son olarak şaft körükleri yırtılır 100 bin km civarında. servis bunları komple şaftları değişrimek şeklinde tamir ediyor. onların tamir takımı var sadece gereken parçalar değişir. son olarak direksiyonda kesinlikle boşluk olmaması lazım. WJ de direksiyon sistemi oldukça sıkıdır. kolay gelsin.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim söylediklerinize tek tek dikkat edeceğim. Benim en çok endişelendiğim nokta arıza lambası durumu. Sitedeki konulara göz attığımda arıza lambasının bir çok sebepten yandığını gördüm ve genellikle de kalıcı bir çözüm bulamamış kullanıcılar. Mesela kötü yakıt alındığında bile araçta arıza lambasının ortaya çıkması insanı endişelendiren bir durum çünkü araç yolda bırakmasa da gaz yememe durumu oluşuyor sanırım. Bazı kullanıcılar da araçlarından son derece memnun olup kesinlikle arıza lambası probleminden bahsetmemişler. Onlarda da muhtemelen bu lamba sorunu olmuştur fakat belki de bu problemi hemen çözdüklerinden bahsetme gereği bile duymamışlardır. Umarım bu arıza lambası yüzünden sıkıntı yaşayan kullanıcılardan biri olmam yoksa vay halime. Bu arabaya çocukluğumdan beri hasta olduğum için araba hakkında okuduğum olumsuz yorumlar ve kullanıcıların yaşadığı sıkıntıları gözüm görmüyor :smiley: Sonuç olarak yine ortaya şans faktörü çıkıyor şansım varsa sorunsuz bir araca denk gelirim. Umarım bu araç beni memnun eder ve ilerleyen zamanlarda g.chrokee'lerin üst kasalarını da kullanmak için bugün sahip olduğum hevese sahip olurum.

lambaya takılmayın çok basit şeyelrden de yanar. araç düzgün çalışmalı düzgün hızlanmalı rölantide titrememeli vs.

Arkadaşlar sonunda gc 2.7ye kavuştum. Çocukluğumda çok beğendiğim ve her gördüğümde gözümü ayırmadan baktığım bir arabaya sahip olmak gerçekten güzel bir duyguymuş. Araç bostancı jeep garage bakımlı. Son bakımları 20 gün kadar önce yapılmış. Araç gerçekten çok konforlu özellikle uzun yol çok keyifliymiş. Ayrıca dizel olması sebebiyle yakıtı da bence güzel. 100 km hızı geçmeden yapmış olduğum yolculukta ortalama 7.0 litreyle yolculuğu sonlandırdım. Şehir içinde ise bu değer 12-13 litre civarında ilk izlenimlerim doğrultusunda. Araç ile ilgili tek şikayetim ise araç durur vaziyetteyken direksiyonu sağa-sola çevirdiğimde lok lok şeklinde ses gelmesi. 20-30 km hızla giderken de bazen direksiyonu kırdığımda bu ses geliyor fakat bu sesi araç hareket halindeyken yapmıyor. Bu da benim şanssızlığımdan mıdır araca bakarken aracı kontrol ettirirken bu ses yoktu. Jeep ustası bu ses ile ilgili direksiyon mafsalının değişmesi gerektiğini söyledi. Sizin fikriniz nedir bu konuyla ilgili? Bir başka konu ise ön balataları değiştirmek istiyorum sizce hangi marka almalıyım?

hayırlı olsun. önce track bar burçlarını değiştirin. o ses gider. mafsalda ses olsa boşluk da olur.

hayırlı olsun. önce track bar burçlarını değiştirin. o ses gider. mafsalda ses olsa boşluk da olur.
Teşekkür ederim. Aracın track bar burçları kontrol edildikten sonra mafsal değişmesi gerektiği söylendi. Yoldaki bozuklukların bazen direksiyonda hissedilmesinin mafsalla bir ilgisi olma ihtimali nedir sizce?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri