Grand Cherokee Seçim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Poseidon13 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,253

Poseidon13

Yeni Üye
2007 Sorento x-force kullanıcısıyım fakat her daim cherokee hayranlığım vardı aracımı değiştirmek istiyorum konu ile ilgili birçok yorumlarınızı okudum ancak yinede sormak ihtiyacı duydum zj mi tercih etmeliyim yoksa wj mi tercih etmeliyim 5.2 mi 5.9 mu diğeri zaten 4.7 olacak kesinde en makbulü beni üzmeyecek olan hangisidir bu arada off road yapmıyorum günlük kullanım için ama donanımı olursa süper olur değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Etiketler
WJ, ZJ den daha iyi bir direksiyon sistemine sahip. Sorento dan sonra yine de bunların tamamı kontrol edilebilirlik anlamında vasat kalırlar haberiniz olsun. Ön aks sabit aks çünkü.

motor olarak en az bulunanı ZJ de 5.9 motor aslında 5.2 nin fabrikada modlanmış hali diye düşünün. az bulunur çok hızlıdır en çok tüketendir. sesi muhteşemdir. 4.7 diğer ikisinden az yakar, çok konforlu çok rahat çok sessiz bir araçtır.

LPG li olacağı için farkları görece az olur ancak tamamında şehir içi en az 20 litre yakıt harcarsınız.

bana göre sürekli kullanılacak araçlar değiller.

WJ, ZJ den daha iyi bir direksiyon sistemine sahip. Sorento dan sonra yine de bunların tamamı kontrol edilebilirlik anlamında vasat kalırlar haberiniz olsun. Ön aks sabit aks çünkü.

motor olarak en az bulunanı ZJ de 5.9 motor aslında 5.2 nin fabrikada modlanmış hali diye düşünün. az bulunur çok hızlıdır en çok tüketendir. sesi muhteşemdir. 4.7 diğer ikisinden az yakar, çok konforlu çok rahat çok sessiz bir araçtır.

LPG li olacağı için farkları görece az olur ancak tamamında şehir içi en az 20 litre yakıt harcarsınız.

Sayin kll 5.9 kullananlar araclarinin digerlerine gore daha az yaktigini iddia ediyorlar , izmirde şehir ici sehir disi karisik ortalama 40 krs yaktigini soyluyorlar.sebeb olarakta kasasi agir oldugundan 5.9 motorun daha guclu olmasini gosteriyorlar. Atiyorlarmi biraz derseniz ? Ben su an 4.0 l karekasa kullaniyorum ileride arac degistirirsem 5.9 almayi planliyordum.Hata mi ederim ?

jeepxj35

bence bu mümkün değil. o araçların enjektörleri bile yüksek performans enjektörüdür.e. ancak LPG enjektörleri 5.2 ile aynı olacak ise bence yakın tüketim değerleri elde ederler tabi bu sefer o kadar performanslı olmayacaktır.

hocam forumda olsun dışarda olsun wj kullanıcıları yani bu 4.7 motorlar 55-65 krş arası yakıt tükettiklerini söylüyorlar 5.9u bilmem ama benim 5.2 ne kadar agrasif olsamda 47 krşu geçmedi dede modunda 41 krş yakıyorum nasıl oluyorda wj zjden daha az yakıyor(2009 sorentomuz var 112binde 50 krş civarı yakıyor)

hocam forumda olsun dışarda olsun wj kullanıcıları yani bu 4.7 motorlar 55-65 krş arası yakıt tükettiklerini söylüyorlar 5.9u bilmem ama benim 5.2 ne kadar agrasif olsamda 47 krşu geçmedi dede modunda 41 krş yakıyorum nasıl oluyorda wj zjden daha az yakıyor(2009 sorentomuz var 112binde 50 krş civarı yakıyor)

5.9 özel seridir tamamen performansa göre üretilmiştir. Özel seri ve fazla olmadığı için motor parçaları gibi bazı yedek parçalarını stokta hemen bulunmaz ve görece baya pahalıdır. Tüketim olarak zor o değerler,arkadaşın dediği gibi kısık ayarda LPG ile kullanıyorlardır anca.

ben kuruş hesabı yapmıyorum. çok anlamlı değil. çünkü sürekli birim fiyat değişiyor. benim WJ den sahip olduğum deneyim ile söyleyebileceğim şehir içi dur kalk trafiğe girildiğinde 21 22 litre civarı benzin harcadığı, uzun yol sabit hızda ise 11 litre ye kadar düştüğü şeklindeydi. 4.7 bundan az yakamaz. LPG ile de en az bu kadar yakacaktır. 5.2 daha hafif bir araç olduğu için bence benzer şartlarda yakın tüketim verileri elde eder. 5.9 ise her durumda her koşulda hepsinden çok yakacaktır yukarıda açıklamıştım sebebini. sorento ise ortlama kullnımda 10 11 litre yakıt tüketen bir araç. zaten fabrika verileri de öyle. kullnıcıları daha iyi bilir tabi.

bu 4 model aracı da kullanan birisinin olması olasılığı düşük olduğu için kıyas yapmak doğru olmaz. ancak tekrar edeyim 4.7 motor tarihte üretilmiş en düşük güç hacim oranına sahip modern ateşleme sistemli, emisyon kontrollü motorlardan birisi olarak anılıyor. aslıdna tipik amerikan motorları böyledir zaten.

Litre hesabında krş çıkarıp herkesin anlaması için öyle söylüyorum ben yakıt aldığım yeri çok değiştirmem ve net 48.70 litre gaz alır en son yoğun trafik ve agresif kullanımla 215 km yaptı hesaplayın 43 krşa yakın çıkıyor benim hesabım bu aldığım litre aynı fiyat aynı marka değişince 3-5 farkediyor

Aradığım huzur sendin sende gittin geriye dağ taş kalan..

Sorentoya gelince 10-11 çok düşük değerler açıkcası ben 15 in altına hiç düştüğünü görmedim şehir içinde,şehir dışında ise en düşük 10 litreyi gördüm eski bi l200 kullanıcısıyım neredeyse motorları aynı ve oda öyle çok yakıyordu

Litre hesabında krş çıkarıp herkesin anlaması için öyle söylüyorum ben yakıt aldığım yeri çok değiştirmem ve net 48.70 litre gaz alır en son yoğun trafik ve agresif kullanımla 215 km yaptı hesaplayın 43 krşa yakın çıkıyor benim hesabım bu aldığım litre aynı fiyat aynı marka değişince 3-5 farkediyor

Standart 5.2 ile 22 lt çok iyi bir rakam. Alınan LPG litre fiyatına göre 43-55 krş arası değişir.
Ben donanımlı 5.2 ile 33 lt yakıt ile 128 km yol yapabiliyordum. yani 65 krş civarına geliyordu. Lt fiyatı 2.5 TL gibi...

Standart 5.2 ile 22 lt çok iyi bir rakam. Alınan LPG litre fiyatına göre 43-55 krş arası değişir.
Ben donanımlı 5.2 ile 33 lt yakıt ile 128 km yol yapabiliyordum. yani 65 krş civarına geliyordu. Lt fiyatı 2.5 TL gibi...
Evet donanımla birlikte yakıt artıyor..ben yükseltme ve sepetten sonra artışı hissettim..

2007 Sorento x-force kullanıcısıyım fakat her daim cherokee hayranlığım vardı aracımı değiştirmek istiyorum konu ile ilgili birçok yorumlarınızı okudum ancak yinede sormak ihtiyacı duydum zj mi tercih etmeliyim yoksa wj mi tercih etmeliyim 5.2 mi 5.9 mu diğeri zaten 4.7 olacak kesinde en makbulü beni üzmeyecek olan hangisidir bu arada off road yapmıyorum günlük kullanım için ama donanımı olursa süper olur değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

5.2 kullandım, 5.9 ve 4.7 yi kullanan arkadaşlarım var.
Yakıt tüketimi sizin için önemli ise 4.7 alın derim.
5.2 ve 5.9 her türlü 4.7 den fazla tüketimi olan araçlar. (Tabi burada düzgün bakılmış ve standartlarda konuşuyorum)

Ama şuda bir gerçek bana sorarsan ZJ %100 keyif arabası. WJ %75...

Bahsi geçen araçların çoğunu uzun süreler kullandım. Genel anlamda kısa ve trafikte sürdüğüm, %20 otoban sürüşü yaptığım şekliyle, 5.2 24lt, 5.9 25lt, xj 4.0 manuel 17lt, xj 4.0 donanımlı otomatik 22lt. Yakıt kısaca 55 kuruş olarak düşünün lpg+benzin için. Ama Jeep alırken kare kasa almıyorsanız zaten v8 dışında mantıklı bir alternatif kalmıyor, hepsi de yakıyor kısaca. WJ illa ki ZJ'ye göre az yakar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri