Grand Cherokee ZJ 5.2 ; Kalkıştaki Ses

Yer
İstanbul
arkadaslar selamlar...

g.c 5.2 aracımın sureklı olmayan nasıl derler arasıra ama her kulanıs sırasında bıkac kez olan bır ses gelıyor.tam aracı agır agır hareket ettırırken aracın arkasından bır zorlanma gıbı kasılma gıbı ses gelıyor bu ne olabılır??

Etiketler

Ynt: Grand Cherokee ZJ 5.2 ; Kalkıştaki Ses

selamlar,

Reha Bey aracım g.c 5.2 98 model.diff kilit var demıslerdı sıtedekı arkadaslar ama galıba sureklı degıl cunku arazı vıtesı 4l ye gecınce kılıtlenıyor dıye bır tahmınım var:smiley:

Merhaba özgür bey 96 5.2 g.ç sahibiyim o duydugunuz ses sanırım difransyel kilidi olmalı.
tam sağ veya tam sol yaptıgınızda dönmek istediğiniz taraftaki arka lastik tarafından geliyordur.

Bizim araçlar sürekli 4 çeker %40 ön %60 arka 4 low aldıgınızda bunlar %50-50 oluyor
dif kilit sürekli devrede ama % 100 kilit değil
sizin arabanızdaki eger tabiki varsa limited kilitdir %35 gibi

Wolverine-Grand Cherokee' Alıntı:
g.c 5.2 aracımın sureklı olmayan nasıl derler arasıra ama her kulanıs sırasında bıkac kez olan bır ses gelıyor.tam aracı agır agır hareket ettırırken aracın arkasından bır zorlanma gıbı kasılma gıbı ses gelıyor bu ne olabılır??

Benzer bir ses benim XJ.de de vardı, nadiren kalkışlarda geliyordu, Arka diferansiyel yağını boşaltırdım, diferansiyelin içini güzelce yıkattım, sentetik GL5 75W-140 yağ ile Mopar LSD katkısı koydurdum ve o sesi bir daha duymadım.

Castrol SAF-XJ, SAE 75W/140 viskozite sınıfında, tam sentetik diferansiyel yağıdır.

..........PERFORMANS SEVİYELERİ..........

API GL5

BMW (kilitli diferansiyeller için)

ZF TE-ML 05D/12D/16G

US-MIL-L-2105D

..........KULLANILDIĞI YERLER..........

Castrol SAF-XJ, API GL5 performans seviyesinin tavsiye edildiği birçok otomobilin kilitli ve kilitsiz diferansiyellerinde kullanılır

Castrol SAF-XJ, özellikle, araçların kilitli diferansiyellerindeki gürültü problemini önlemek için geliştirilmiştir.

..........KULLANIM ÖZELLİKLERİ ve FAYDALAR..........

Sürtünmeyi önleme özelliği ve viskozite performansı sayesinde kilitli diferansiyellerde gürültüyü önler, yüksek diferansiyel performansı sağlar, sürüş kolaylığı getirir

Düşük sıcaklıklarda mükemmel akıcılık sağlar

Mükemmel köpük önleme özelliğine sahiptir

Mükemmel yüksek sıcaklık performansı sayesinde daha iyi aşınma ve tortu kontrolü sağlar

Termal ve oksidasyon kararlılığı sayesinde diferansiyel temizliği ve uzun yağ ömrü sağlar; yağ değişim periyodlarını uzatır

Dişli karıncalanmasını önleme ve diferansiyel ömrünü uzatma özelliğine sahiptir

Çok iyi sızdırmazlık özelliği sayesinde onarım maliyetlerini düşürür

Klor ve ağır metaller içermediğinden çevreyle uyumludur

Tüm ürün kaynaklar www.bp.com.tr ve www.castrol.com.tr adreslerinden tenim edilmiştir.

Copyright ©2005 Öcallar Petrol Ürünleri Tic. Ltd. Şti.
Ana Sayfa Ürünlerimiz Vizyonumuz ve Misyonumuz Duyurular Tarihimiz

İşte Öcallar İletişim İnsan Kaynakları

BolbuzJack selamlar,gecenlerde Suudi Arabistan'da calısan bır arkadasımla gorustum kendısı orda amerıkanlar uzerıne calısyor.kendısı aractakı sesı dınledı ve bunun bu araclarda kronık bır sorun oldugunu yagı degıstermekle gıtmedıgını soyledı.arka dıfransıyelde balata ktımı ne varmıs bu dıff ın ıcındemıymıs neymıs onu degıstırınce ve tabı yagı yenıleyıncede ses gıdıyormus.artık sıra istanbula gelmeme kaldı gıdınce dırekt halledıcem artık cekılebılır halı gectı bu ses.

Sizin sorun kilitle ilgiliymiş anladığım kadarıyla, en azındn sorunun ne olduğunun saptanması iyi bir şey, kolay gelsin şimdiden ;)

Benzer ses benim aracımda da var. Konu ile iligli gelişme var mı?

Teşekkürler Özgür bey. Çok sevindim aracınızdaki sorunun çözüldüğüne. Bende de aynı sorun var ve ben de aynı yerde çözmeyi düşünüyorum. Bu arada Suudi Arabistan'daki arkadaşınızın kronik olarak bahsettiği sorun neymiş? O yağ ile giderilmez demişti sanırım.

Rıca ederim.onun dedıgı kılıt sıstemıyle ılgılıymıs bu seslerle alaksı yok.hatta korkmustum kılıt falansa sorun sımdı durup dururken okadar para falan sukurkı bır yag bır katkı halloldu.asıl sorunum sımdı ayna marutımın degısmesı.taksımde bır yer buldum moparın kullandıgı marka spacer aynı oranlarda ve uygun fıyatlı ıst donunce kısmetse halledıcem.eger sızın aractada hızlandıkca turbın sesı gıbı bısey varsa yuksekle muhtemel ayna marutıdır.uzun oldu kusura bakmayın sorunlarım duygu yogunlugu yasattı:smiley:

kaan bey grand ın kronik problemi arazi sanzuman ın içerisindeki viskos dediğimiz bir parça problem yaratıyor eyer dönüşlerde daha fazla düyüyorsanız arazi sanzuman a bakılması gerekir fakat yolda bırakma veya kırılma gibi bir derdi yok veya daha başıma gelmedi.düzde problemi varsa.aktarma organlarının kontrolü gerekiyor saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR