Güzelçamlı, Didim, İzmir, Foça 2012 gezi izlenimleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Çöl Kartalı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,912

Çöl Kartalı

Dünyayı keşfetmek, kendini keşfetmektir
Yer
İstanbul
2012 yılında yaptığımız gezilerin dolu dolu geçmesi ve çok sürprizli olması bize ayrı bir keyif verdi. Biz gvittiğimiz her yerde yeni dostlar ediniyor, adeta kırk yıllık orada yaşıyormuşuz duygusuyla hareket ediyoruz. Doğal olarak o yörenin sakinleri de bizi yadırgamıyor ve kolayca kaynaşıyoruz :smiley: Güzelçamlı ve Davutlar, Kuşadası'na çok yakın. Çok uzun bir kumsala sahip suyu bol bir yer. 20 km.den uzun bir bisiklet ve yaya yolu var. Akşamları sahil boyunca yürümek çok eğlenceli :smiley: Bakalım bu tatilimizi beğenecek misiniz? ;D

Güzelçamlı'dan resimler :smiley:

SDC18251

SDC18254

SDC18279

SDC18282

Ekli dosyalar

• Güzelçamlı.JPG
    Güzelçamlı.JPG
    140.7 KB · Görüntüleme: 312

Etiketler
Ynt: Güzelçamlı, Didim, İzmir, Foça 2012 gezi izlenimleri

Güzelçamlı'dan resimler :smiley: Denize sıfır masa kurmanın keyfi, İstanbul'dan bize misafir gelen arkadaşımız Cengiz'e çadır kurmanın keyfi, kumsalda kum heykeli yapmanın keyfi ;D

SDC18256

SDC18258

SDC18284

SDC18285

SDC18309

En çok beğendiğimiz yerlerden biri Güzelçamlı'dır Mehmet bey. Bir yanında Milli Park, Zeus Mağarası, diğer yanında Davutlar. Bisiklet ve yaya için ayrılmış trafiğe kapalı sahil yolu :smiley: Daha ne olsun? ;)

Güzelçamlı'dan resimler :smiley:

SDC18336

SDC18335

SAM 1007

SDC18262

Ekli dosyalar

• SDC18317.JPG
    SDC18317.JPG
    131.4 KB · Görüntüleme: 410

Demişler ya hayat paylaştıkca güzel bu demekki.Takibe devam Tunay ,Tugay

Bu kış aylarında Kayseri'ye biraz ferahlık verebiliyorsak, ne mutlu bize:smiley: Tugay&Tunay çiftine takpleri için çok teşekkür ederiz :smiley: Çöl Kartalı (Yeşim&Bülent)

Didim'den resimler :smiley:

Güzelçamlı'dan Didim'e geçiyoruz. Didim'de arkadaşlarımızla altınkum plajında şarkılar söylüyor, gitar çalıyoruz :smiley: Arkadaşlarımızın yazlık sitelerine park ederek,onların kahvaltısına eşlik ediyoruz. :smiley: Biraz elektro gitar çalıyoruz, plaja iniyoruz. Sitenin yüzme havuzunda yüzüyoruz :smiley:

SDC18190

SDC18193

SDC18195

SDC18225

Merhabalar,
Yeşim hanım ve Bülent bey, bizlerle paylaştıklarınız için teşekkürler.
Mutlaka biliyorsunuzdur, kaktüslerin üzerindeki çiçeklerin dökülmesinden sonra kalan kısımlar "dikenli incir" diye adlandırılıyor.Belki farklı yörelerde daha başka adları vardır.Dışındaki dikenleri döküldükten sonra kabuğu soyulup çekirdekli içi damakta güzel bir tat bırakıyor.Bazı hastalıklara iyi geldiğini de duymuştum.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Niyazi bey, kaktüslerin meyveleri dikenli oluyor. Dikkatli soyulup yendiğinde güzel bir tadı var. İyileştirici özelliği mutlaka vardır. Doğada herşey bir amaç için yaratılmıştır. Bu anlamda mutlaka yararı var. Biz gezdiğimiz yerlerde koparıp yiyoruz. Bazen pazarlarda da satılıyor. İlginize teşekkür ediyoruz :smiley: Çöl Kartalı

İzmir'deyiz. İlk işimiz İzmir'den arkadaşımız İlyas Bayram'la İzmir'in en yüksek tepesi olan Seyrantepe'ye çıkıyor ve sabah kahvaltımızı o tepede yapıyoruz. İzmir'i kuşbakışı seyrederken şehir kalabalığının korkunç baskısını üzerimizde hissediyoruz. Kirlilik çok belli oluyor. Daha sonra Kadifekale'ye çıkıyoruz. Restore çalışmaları yapılıyor ama sit çevresinde gecekondulaşma ne yazık ki tavan yapmış. Kadifekale'den yürüyerek iniyoruz ve yolda güzel bir sürprizle karşılaşıyoruz. Ümran Baradan'ın müzesi ile tanışıyoruz. İzmir'den bol resimler var. Bakalım beğenecek misiniz? :smiley:

İzmir'den resimler

SAM 1010

SAM 1011

SAM 1012

SAM 1015

Ekli dosyalar

• SAM_1008.JPG
    SAM_1008.JPG
    88.5 KB · Görüntüleme: 228

Merhabalar,
Yeşim hanım ve Bülent bey, sizi ailece ilgiyle takip ediyoruz.
Herkes gezer, gezer de anlatabilmek işte olay orada kopuyor.Güzel gezilerinizi ve fotoğraflarınızı bizlerinde seyrine sunduğunuz için teşekkürler.
Ben o dikenli incirleri ilk defa 80 lerin başında İçel-Taşucunda tatmıştım, zaman zaman birçok yerden edinip afiyetle yedim.Kim bilir belki biryerlerde karşılaşabilirizde, sizlere mutlu ve güzel geziler diliyorum.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Paylasim icin Tesekkürler Yesim hami ve Bülent bey.Gezme hastaligi Insanin Kanina bir girdimi birakmiyor. :smiley:

Saglikli ve Güzel geziler dilegiyle.

Evet, bir yerlerde birlikte dikenli yemiş yemek varsa kısmette, neden olmasın ;D Niyazi bey, ilginize çok teşekkürler :smiley:

İzmir'den resimlere devam :smiley:

SAM 1024

SAM 1025

SAM 1026

SAM 1027

SAM 1028

Sevgili gezgör ailesi, bizim kanımız GGK+NOG tipinde bir özellik taşıyor. Açılımı ise şöyle '' Gezenbilir Gezginleri Karavancıları + Nereye Olursa Gideriz '' . Selam ve sevgiler ;D

İzmir Kadifekale resimlerine devam :smiley:

SAM 1031

SAM 1030

SAM 1034

SAM 1032

Ekli dosyalar

• SAM_1029.JPG
    SAM_1029.JPG
    190 KB · Görüntüleme: 224

Agorayı atlamayın .
aslında evsahıbi olarak utanç ve teessür içerisindeyim. Bana düşerdi şehrimi size sevdirmek gezdirmek.
Bir gün beni affedeceginizi umuyorum. Çok üzgünüm.

Üzülmeyin Mehmet bey, Daha İzmir'de keşfedilecek çok yer var. O yerler için sizin rehberliğinize başvururuz. :smiley:

Kadifekale'den sonra Ümran Baradan Oyuncak Müzesi resimleri :smiley:

SAM 1042

SAM 1043

SAM 1045

Ekli dosyalar

• SAM_1041.JPG
    SAM_1041.JPG
    109.5 KB · Görüntüleme: 206

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,455
Kayıtlı Üye Sayımız
172,108
Kaydolan Son Üyemiz
desiredesire

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR