Hidrojen Yakıt Tasarruf Sistemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan alsedo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,225
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 243,345

alsedo

Kamp I
Yer
İstanbul
Merhabalar,

Aşağıda linkini gördüğüm ürün hakkında bilgisi olan varmı?Ya da bilimsel olarak gerçekten yazıldığı gibi işleyebilecek bir ürün mü?Ben bu tip ürünlere aslında çok güvenmiyorum.Sonuçta bu tip sistemler gerçekten verimli olsalar üretici firmalar kullanırdı diye düşünüyorum.Ama yinede işi bilen arkadaşlardan detaylı teknik bilgileri öğrenmek hoş olurdu ;)

Ama genede ilgilenen ve denemek isteyen olabilir..

İyi günler..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-otomobiller-icin-hidrojen-yakit-tasarruf-sistemi-37484664/detay?source=promotion_hpva

Etiketler
Ynt: Hidrojen Yakıt Tasarruf Sistemi

sistem aşırı güç çekiyor. ısınmayı engellemek için radyatör tasarlamışlar. deneyip görmek lazım. olmayacak iş değil ancak verimi düşüktür bu sistemin, PWM devresi ile elektrik akımının osiloskoptaki şeklini değiştirdiklerinde daha verimli ve düşük yüklü elektroliz mümkün oluyormuş benim okuduğum. osiloskopta da benzer sonuçları düşük voltajlı amatör deneylerimde görmüştüm.

birsürü aluminyum talaşım var lavaboaç yani NaOH ve su çözeltisi ile harika reaksiyona giriyor. ilk fırsatta hava filtresinden hidrojen verip tüketim değerlerini inceleyeceğim LPG nin.

ilginç bi ürün merak ettim bu durumu....%30 bile büyük bir rakam.2-3 ayda amorti eder zaten kendisini neden bu kadar ucuz diye düşünüyoor insan madem 3 ayda amorti edecek....

Deneyip görmek lazım ancak esas mesele deneyecek cesareti bulabilmekte :smiley:

bence denemek için fazla pahalı. ancak iş yapabilir sonuçta hidrojende yanıcı gaz. LPG ile karıştırıp kullanılabilir. ancak bu tip analog sistemler için yapılan en büyük eleştiri hidorjen üretmek için harcanan elektriğin motora sağlanan getiriden fazla olması. dijital devrelerle yapılan sistemlere bakmak ta gerekebilir.

bu sistemi eski şehirde 2 arkadaşımız yapıp kullandıklarını ve mem nun olduklarını söylüyorlar fakat kendileri bayilik vermek için beni bir arkadaşım aracılığıyla aradılar kendilerini istanbula çağırdım 1 magurusa montaj yaptırdım fakat sonuç vermedi tasarruf etmedi cihaz söküp geri iade ettim 2 ay kadar sonra japonyadan başka bir cihaz getiren biriy le tanıştım oda biraz yükseklerden uçuyordu 0/0 70-80 tasarruftan bahsediyordu ama yanlızca buyük araçlarda bir çekici (tır) ayarladım montajı yapın 0/0 30-40 ada razıyız dedim sonuçları görüp öyle girelim işe dedim ama arkadaştan birdaha haber alamadık araca montaj için anlaşmıştık fakat gelmedi

cihazlara istedikleri fiyatta bayağı uçuktu 1.cihazın bayiye geliş fiyatı olarak 4000 tl istiyorlardı ufak araçlar için büyük araçlara 6000 tl 2.cihazada 7000 tl fiyat istiyorlardı bu yeni cihazlada görüşüp kabul ederlerse bir montaj yaptırıp sonuçlarına göre bayilik anlaşması tavsiye edeceğim bakalım sonuç ne olacak bu arada cihazın montajı oldukça basit motorada herhangi bir zarar verecek birşey yapılmıyor bu yüzden rahat rahat deneye biliyorsunuz saygılar

İlk mesajda linki verilen ürünün satışını ben yapmaktayım.Firmanın ilk defa Türkiye distrübütörlüğünü aldım.Raif ustanın bahsettiği Eskişehirdeki sistem farklı bir sistem olsa gerek.Cihazın Türkiyedeki testlerini henüz yapmadık.Ürün şuan gümrükte.Bu hafta alabilirsek ilk testleri yapacağız.Detaylı sonuçları ilanlarda ve burada yayınlayacağım.Yaklaşık bir aydır ilan mevcut.Bu süre zarfında tüm türkiyeden yüzlerce başvuru, soru ve talep geldi.Birçok kişiyle bilgi alışverişi yaptık.Bu sistemin benzerlerini yapıp kullanan kişilerden edindiğim bilgilere göre hidrojen gazı minimum %15 tasarruf sağlayabiliyor.Tabi sistemde kullanılan ekipman burada çok önemli.Ne kadar düşük elektrikle fazla miktarda gaz elde edilebilmesi ve sistemin uzun süre kararlı bir şekilde çalışması gerekli.Benzer sistemi yapan arkadaşlarımızda en büyük sorun sistemdeki sıvının bir kaç saat gibi kısa bir sürede bozulması bu nedenle yol boyu aynı miktar gaz elde edilememesi.Bizim sistemimizin en büyük avantajı burada oluyor.Aynı gaz miktarını sisteme bir bakım yapmaksızın 1 ay süresince alabiliyorsunuz.Önceki ilanımıza biraz ilave yaptık bu arada.Sisteme PWM kontrol cihazıda ekliyoruz.Bu sayede hem yakıt hücresinden geçen akımı istediğimiz değere ayarlayabiliyor hemde frekansı değiştirerek daha az akımla daha fazla gaz çıkışı alma imkanımızda oluyor.Sonuçlar çok yakında ... İzlemeye devam edin..

betelguz' Alıntı:
İlk mesajda linki verilen ürünün satışını ben yapmaktayım.Firmanın ilk defa Türkiye distrübütörlüğünü aldım.Raif ustanın bahsettiği Eskişehirdeki sistem farklı bir sistem olsa gerek.Cihazın Türkiyedeki testlerini henüz yapmadık.Ürün şuan gümrükte.Bu hafta alabilirsek ilk testleri yapacağız.Detaylı sonuçları ilanlarda ve burada yayınlayacağım.Yaklaşık bir aydır ilan mevcut.Bu süre zarfında tüm türkiyeden yüzlerce başvuru, soru ve talep geldi.Birçok kişiyle bilgi alışverişi yaptık.Bu sistemin benzerlerini yapıp kullanan kişilerden edindiğim bilgilere göre hidrojen gazı minimum %15 tasarruf sağlayabiliyor.Tabi sistemde kullanılan ekipman burada çok önemli.Ne kadar düşük elektrikle fazla miktarda gaz elde edilebilmesi ve sistemin uzun süre kararlı bir şekilde çalışması gerekli.Benzer sistemi yapan arkadaşlarımızda en büyük sorun sistemdeki sıvının bir kaç saat gibi kısa bir sürede bozulması bu nedenle yol boyu aynı miktar gaz elde edilememesi.Bizim sistemimizin en büyük avantajı burada oluyor.Aynı gaz miktarını sisteme bir bakım yapmaksızın 1 ay süresince alabiliyorsunuz.Önceki ilanımıza biraz ilave yaptık bu arada.Sisteme PWM kontrol cihazıda ekliyoruz.Bu sayede hem yakıt hücresinden geçen akımı istediğimiz değere ayarlayabiliyor hemde frekansı değiştirerek daha az akımla daha fazla gaz çıkışı alma imkanımızda oluyor.Sonuçlar çok yakında ... İzlemeye devam edin..
merhaba önceki mesajlarımda cihazın sizinki olduğuna dair bir şey söylemedim bende bu gibi konularla ilgilendiğim için araştırma içindeyim şu an lpg dönüşüm servisi olarak hizmet vermekteyiz yakıt tasarruf sisyemleriyle ilgili konuları değerlendirmeye çalışıyoruz bizde isterseniz akislpg.comdan bize ulaşa bilirsiniz beraber değerlendirmelerde bulunmak isteriz tabi sizde bizimle çalışmak isterseniz 0212 276 06 03 aramanızı bekliyeceğim 0545 355 17 17

PWM işini çözebilirseniz çok daha iyi sonuçlar alacağınızı düşünüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,097
Kaydolan Son Üyemiz
nakturk25

SON KONULAR

Geri