Honda Crv 2008 Tam Sağ Ve Sol Dönüşlerde Tırrrrr Tırrr Diye Ses Çıkıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hasan.kellerlioglu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,250

hasan.kellerlioglu

önemli olan hayatta her?eye sahip olmak de?il az ?
Web
www.facebook.com
2008 model 91 binde honda crv tam dönüşlerde tırrr tırrr diye ses çıkarıyor. Direksiyon ve araç titretiyor aynı zamanda. Geri geri giderken gayet normal dönüyor.Aks başlarını kontrol ettırdım sorunsuz dediler ön takımdaki sorun ne olabilir şimdiden teşekkürler

Etiketler
Ynt: Honda Crv 2008 Tam Sağ Ve Sol Dönüşlerde Tırrrrr Tırrr Diye Ses Çıkıyor

Merhaba,lstikler orjinal mi,sürtüyor olmasın.

Arka diferansiyel yağını orjinal honda diferansiyel yagı ile değiştirin. Düzelecek tir.

cevaplar için teşekkürler jant lastikler orjinal takım hocam 91 bindeki bir arabanın diferansiyel yağı eskir mi bir diferansiyelin dönüşlere etkisi nedir acaba
saygılar...

Kullanıma bağlı olarak eskir. Örneğin araç çok dört çekiş de kullanıldı ise veya diferansiyel havalandırma yerinden su geçişlerinde su aldı ise eskir. Hondalar sadece ön tekerlek patinaja düştüğünde dört çekerek geçmiyor lar. Virajlarda ve direksiyon tam tur sağa ve sola çevrildigin de de arka diferansiyel devreye giriyor. Yağın ilk 120 bende daha sonra kullanıma bağlı olarak her 40 veya 60 binde degismesi gerekiyor. Maliyeti 45 tl degistirip Denemek te fayda var.

haklısınız denemekte fayda var malum kac tane usta baktı hepsi faarklı yerı degıstırecekti :D
haftasonu bır degıstırıyım

bu daha çok bir direksiyon sistemi arızasına benziyor sanki.
honda'ların çekiş sistemi yağının sık değiştirilmesi gerektiği ise doğru. söz konusu olan yağın diferansiyel yağı olduğundan ise emin değilim hatırlamıyorum, servise sormakta ya da kullanma klavuzuna bakmakta fayda var.
ayrıca normal dişli yağı koymayın mutlaka kullanma klavuzuna bakın çünkü o araçlarda araç patinaja düşünce devreye giren bir tür 4x4 çekiş sistemi var ve elektronik kontrollü birşey de değil yağın özelliği sayesinde çalışan mekanik birşey. yani yanlış yağ ile doğru çalışmaz.

Şimdi kitapcıgını okudum. 60 000 km de değişmesi gerekiyormuş. Ama işin ilginci servis haricinde dpfn 2 adlı yap yokmuş. Çorum da da serviste bakım yaptırmazsan dışarıya satmıyormuş :SS

Şimdi kitapcıgını okudum. 60 000 km de değişmesi gerekiyormuş. Ama işin ilginci servis haricinde dpfn 2 adlı yap yokmuş. Çorum da da serviste bakım yaptırmazsan dışarıya satmıyormuş :SS

Evet o yağ servis dışında herhangi bir yerde yoktur.
Ben olsam vakit kaybetmeden değiştiririm çünkü o olasılığı eledikten sonra problem hala devam ederse sürüş güvenliğini etkileyebilecek türden bir problemin varlığı anlamına gelir.

hocam yorumlarınız üzerine honda servisten dpfs adlı orjınal yağ ile değiştirdim şu anda ses arkadan geliyor artık ve aralıklı geliyor ilerleyen zamanda düzelir mi acaba yağın alışması mı gerekiyor??

hocam yorumlarınız üzerine honda servisten dpfs adlı orjınal yağ ile değiştirdim şu anda ses arkadan geliyor artık ve aralıklı geliyor ilerleyen zamanda düzelir mi acaba yağın alışması mı gerekiyor??

Onu servis bile bilmiyor mu? Garip geldi bana araç oraya kadar gitmişken bir yorum yapmadılar mı?

burda servis yok yağı servisten aldırttım ustaya değiştirttim ses de baya bir değişim oldu bu sefer arkadan geliyor boşluklu bir şekilde .S.s

Aklıma gelen sanırım diferansiyel biraz yıpranmış. Yoksa sesi tamamen kesmiş olması gerekirdi. Neyse ucuza sesi çok azalmış oldunuz. Buda bir kâr. Birde şunu deneyin. Normal kullanımda sesi dinleyin birde kar,su veya camurda arka tekerlek devreye girecek şekilde kullanın ses de değişim olacak mı.

peki hocam yarın onu da deneyim peki ses azalır mı ilerleyen zamanlarda bor katkısı felan mı atmalıyım

peki hocam yarın onu da deneyim peki ses azalır mı ilerleyen zamanlarda bor katkısı felan mı atmalıyım

belli bir yağın oluşturduğu basınca göre çalışan bir aletin içine hiçbirşey katmamalısınız.
olan olmuş yağ zamanında değişmediği için bozulmuş gibi görünüyor.
basit bir çözümü olabilir ama açıp bakmadan yorum yapabilecek ustayı ancak o araçların biraz daha yaygın olduğu büyük şehirlerde bulabilirsiniz. tam olarak aynısı başına gelen biri buradan da çıkıp cevap verebilir tabi, ama bazen aradığınız cevabı 2 dakika sonra bezen de 2 sene sonra alırsınız denk gelmesi lazım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.