Honda HR-V

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BolbuzJack Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 212
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 289,258
Ynt: Honda HR-V

cevabın için teşekkür ederim. bir özel servise gidip motor yağını değiştirdim. arabada polen filtresi yokmuş onu öğredim. bazı modellerinde böyleymiş.
---asıl beni rahasız eden arabanın eksozu(susturucu kısmı) değiştirilmiş. uydurma bir eksoz takılmış (bir eksozcuya göre 1600 cc lik brodway eksozu).
---bu konuda bilgisi veya deneyimi olan arkadaşlara sesleniyorum; bu durumun ne tür etkileri olur? önerileriniz nedir?

***Başka bir konu yakıtla ilgili. aracım LPG li. şehir içi ile şehirlerarası aynı yakıyor. bu durum diğer HRV yada başka model hondalarda da böylemi acaba? yoksa otomatik vitesle mi alakalı?

Etiketler

Yan sanayi egzoz sustururcusu bulunabilir, uygun olmayan susturucu sorun olabilir özellikle daha darsa...

Tam olarak aynı yakmasada yakın yakıyorlar şehir içi / şehir dışı. Bu CVT şanzımanın güzel tarafı aslında. Klasik otomatiklerde çok fark oluyor şehir içi / şehir dışı. Benim araç 9 - 11 lt civarı tüketiyor şu anda 100 km.de.

iki eksozcuya sormuştum. senin araba da 1600cc bir sorun çıkmaz demişlerdi. ama ben yine de ilk fırsatta değiştireyim o zaman.

benim arabayda aynı yakıyor. demekki anormal bir durum yok.

teşekkürler kolay gelsin.

1600 cc olabilir ama egzoz çapı ne, arka susturucuysa eğer içinde ki dönüşler nasıl, aracın orjinal tasarımından çok farklıysa mutlaka problem olacaktır. Ansa - Bosal - Walker gibi firmalar yan sanayisini üretiyor HR-V sustururcusunun.

aracıma bakım yaptırdıktan sonra bir sorun ortaya çıktı. şöyleki:
sabahları ilk marşa basmada araba çalışıyor ama vitesi (otomatik vites) ileri (D) veya geriye (R) (özellikle geriye) araç sarsılıyor, rolenti çok düşüyor, bazen motor stopediyor(duruyor). birkaç yüzmetre gittikten sonra normal hale geliyor. gün içinde de çalıştırmalarda hiç sorun çıkmıyor.
bunun için bakım yaptırdığım yere götürdüm: enjeksiyon boğazı pislenmiştir, temizlersek gecebilir dedi.

böyle bir sorun yaşayan veya bu konuda bilgisi olanlardan bilgilerini rica ediyorum. iyi günler.

Boğaz temizliği bu tip durumlarda işe yarıyor, ancak gün içinde kullanımda sorun olmaması ilginç. Eğer sadece motor soğukken yapıyorsa jikle sistemide gözden geçirilmeli bence.

merhaba arkadaşlar. bizde hr-v araçtan düşünüyoruz. aracı kullananların söyledikleri şeyler çok hoşuma gitti ve araca birkez daha inandım. benimde bir iki sorum olucak cevaplarsanız çok sevinirim. aracı sport moda almak için bi tuş varmı var ise neresinde? ikincisi el freninin yanın da tuşlar var bunlar ne tuşlarıdır? aracı tatildeykn gördm beğendim . ama daha yakından bakıp inceleme fırsatım olmadı. resimlerden bakarak konuşuyorum. şimdiden teşkkürler cevaplar için ii çalışmalar ve iyi eglenmeler.

Direksiyonun üzerinde S tuşu. El freninin yanında sis farının düğmesi var, yeni modellerde başka şeylerde eklenmiş olabilir bilemiyorum.

teşekkürler. resimlerde görünce dikkatimi çekti. eğer işler yoluna girerse bende almak istiyorum hr-v. hem şehir için hemde hafif arazi için çok güzel bir araç. zaten honda kalitesi tartışılmaz.

Honda HR-V'den çok memnunum 2 yıldır biniyorum. Daha önceki forumlarda çok tartışılmıştı. Fakat HR-Vyi binene soracaksınız. Benim danışmak istediğim birşey var. Sol arka taraftan 1 haftadır ses geliyordu. Gacır gucur ediyor frene bastıgımda çukura girdiğimde vs. Özel bir servise götürdüm ve arabayı kaldırdık. Kaldırdığımızda sol arka amortisörün simsiyah olduğunu gördük. Sanırım yağ kaçırmış. Değişmesi lazım dediler ve amortisörün tanesi 280 TL para istediler. Sizce tek bir amörtisör bu kadar pahalı olabilir mi? HR-V kullanan ve amörtisör değiştiren oldumu forumda?

Saygılarımla

Ben arka amortisörleri değiştirdim, tek olarak değiştirmenizi önermem, çift değiştirmeniz lazım. Hatta aracın km.si yüksekse ve imkanınız varsa dördünü ;)

Monroe Adventure serisi takmıştım, uzun zamandırda sorunsuz kullanıyorum; 40 Euro gibi bir fiyatı var arka tekinin bulamazsanız özel mesaj atın ben bakarım. Ön amortisörleri daha pahalı 60 Euro civarında teki...

Merhaba,

Aracım orjinal 90bin km'de... Bende arka değişmişken 2 taraf değişsin istiyorum. Toplamda özel servis 2 arka amortisör için 560 TL istediler. Şimdi markasını sorsam honda diyeceklerdir. Monroe alsam servise götürsem takacaklarınıda sanmıyorum. Monroeleri internettenmi sipariş ettiniz ? Amortisörlerden memnunmusunuz herhangi bir sertliği varmı? Eski amortisörünüze nazaran herhangi bir değişiklik hissettiniz mi ? Çok soru sordum sanırım kusura bakmayın.

Saygılarımla

Aracı farkında olmadan uzun süre patlak amortisörle kullandığım ve bu değiştirme işlemi yaklaşık 3 yıl önce olduğu için pek fark hatırlamıyorum. Tabi ki yeni amortisörler çok daha iyidi. Monroe.lerle araziyede girdim defalarca, her türlü kötü zeminde kullandım, asfalttada çok memnunum.

Markası ne olursa olsun iki arka amortisör için 560 TL isteyen bir servise bir daha gitmeyin zaten ;D Hele hele özel servisin sizi uygun fiyatlı alternatiflere yöneltmesi gerekir, bugün yetkili servisler bile seçenek sunuyor, orjinali şu, alternatifi bu diye. Monroe olur, Sachs olur, KYB olur ne olursa olur; uygun fiyatlı alternatif sunmayan servise ben bir daha gitmezdim...

HR-V'nin arka amortisörü kolay değişir, bagaj içinde haparlör kapaklarının altındaydı bi vidası yanlış hatırlamıyorsam, diğeride altta zaten... Elinden biraz iş gelen her usta değiştirebilir...

İlginize teşekkür ederim. Bakalım haftasonu servise uğrayıp müdürle görüşeceğim. Piyasada 2 amortisör 240 lirayken sizde neden 560 lira diye.

MC' Alıntı:
1600 cc olabilir ama egzoz çapı ne, arka susturucuysa eğer içinde ki dönüşler nasıl, aracın orjinal tasarımından çok farklıysa mutlaka problem olacaktır. Ansa - Bosal - Walker gibi firmalar yan sanayisini üretiyor HR-V sustururcusunun.

bu tavsiyene dayanarak sanayiye gittim. 2 ustayla konultum eksozu değiştirmek istediğimi söyledim. birisi hrv için eksoz bulamadı. diğeri var siparişi verlim gelsin dedi. siparişi de vedi. ama 2 aydır eksoz gelecek.
internette bulamadım. ben buradan (konya) eksoza erişemedim. bu konuda yardımcı olabilir misiniz? adres, telefon numarası v.s.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri