Iki Bottan Hangisi? Asolo Mu? Dolomite Mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cellchuk46 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,010

Etiketler
Arkadaşlar çok acil tavsiyeye ihtiyacım var iki bot arasındayım. Bu iki botun birbirine karşı avantaj ve dezavantajları nelerdir bilen arkadaşlar yorum yapıp tavsiyede bulunabilir mi? Şimdiden teşekkürederim.

ASOLO - Tribe Goretex Trekking Botu

DOLOMITE - Tofana Gtx Bot

Dolomite ayakkabıların materyalleri çok zayıf. Bilek kısmında dökülmeler oluyor. Kumaşı ve derisi çok iyi değil. İkisi de İtalyan. Asolo bu alanda kendini kanıtlamış bi marka ayakkabı malzemeleri ve kullandığı teknolojiler de çok kaliteli. Fakat bence Dolomite Tofana'nın karşılığı daha çok Asolo Trekker gibi geldi. Çift çarşaf bandından dolayı. Ona da bir bakın derim.

Dolomite -
Asolo +

Dolomite ayakkabıların materyalleri çok zayıf. Bilek kısmında dökülmeler oluyor. Kumaşı ve derisi çok iyi değil. İkisi de İtalyan. Asolo bu alanda kendini kanıtlamış bi marka ayakkabı malzemeleri ve kullandığı teknolojiler de çok kaliteli. Fakat bence Dolomite Tofana'nın karşılığı daha çok Asolo Trekker gibi geldi. Çift çarşaf bandından dolayı. Ona da bir bakın derim.

Dolomite -
Asolo +
Evet haklısınız asılı trekkeri inceleme fırsatı buldum. Ama ağırlığı ve sertligiyle bana çok hantal geldi. Çarşak bandı çok kalın. Ayrıca fiyatıyla asolo tribe çok cazip. Asolo tribeyi sizde tavsiye eder misiniz?

Evet haklısınız asılı trekkeri inceleme fırsatı buldum. Ama ağırlığı ve sertligiyle bana çok hantal geldi. Çarşak bandı çok kalın. Ayrıca fiyatıyla asolo tribe çok cazip. Asolo tribeyi sizde tavsiye eder misiniz?
Ben Asolo'ya her koşulda güveniyorum. Bende de Asolo Triumph modeli var 1,5 yıldır kullanıyorum yürümediğim arazi yol kalmadı hala tertemiz ve sağlam. Şahsen Asolo varken başka hiçbir marka düşünmem. Zaten TR distribütörü de kutupayısı bir sıkıntısı olursa da ilgileniyorlar.

Asolo Tribe modeli hakında geçmiş tecrübemi aktarayım. Geçtiğimiz Ocak ortası K2 outdoor'dan ayakkabıyı satın aldım. İstanbul'da çok şiddetli kar yağmıştı, 2 kere evden-ofise, ofisten-eve 15dk yürüme x2 kullandım. Akabinde hafta sonu da Bansko'ya gittim. Otobüste bacak bacak üstüne atmışken şunu fark ettim. Sağ ayakkabımın topuk kısmından çarşak bandı açılmıştı. Bansko'dan dönünce hemen iade etmek için mağazaya gittim ama işi yokuşa sürdüler, incelemede siz oraya bir şey sokup zorlamışsınız. Bu kadar çabuk açılmaz filanlar. Tüketici hakem heyetine verip 50 gün sonra paramı iade aldım. Dağ, dere, çamur zor koşullar dahi görmeden, toplasan 2 saat yürünmedi ayakkabıyla ve çarşak bandı açılma yaptı. Bilginiz olsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,463
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR