Ikinci El Karavan Fiyatlarındaki Uçukluk

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sipdorus Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,859

sipdorus

Yeni Üye
Merhabalar, 1 yıldır ikinci el çekme karavan fiyatlarına bakıyorum. Motorlu araçlarda sıfırı olmasından dolayı bir ikinci el fiyat dengesi kurulmuş gibi ama karavanda hiç öyle birşey yok. Örneğin sahibinden de 10000 euroya adria 370 sıfır karavan varken, aynı boyutta 2005 model karavanlara 35000 fiyat çektikleri oluyor. Çanakkale'de satılık vardı, üstüne telefon numarası yapıştırmışlar, aradım yaşlı bir amca geldi, 20 yıllık karavanmış, "oğlum biz hanımla çok gezdik, siz gençler de gezin diye çok çok uygun bi fiyat söyleyeceğim" dedi, 3.25lik karavana (içi çok dökük) 11000 lira fiyat söyledi. Koşarak uzaklaştım :smiley:
Benim bilmediğim birşey varsa söyleyin abiler, ben mi karavandan anlamıyorum, bunlar mı enayi arıyorlar?

Etiketler
Merhabalar, 1 yıldır ikinci el çekme karavan fiyatlarına bakıyorum. Motorlu araçlarda sıfırı olmasından dolayı bir ikinci el fiyat dengesi kurulmuş gibi ama karavanda hiç öyle birşey yok. Örneğin sahibinden de 10000 euroya adria 370 sıfır karavan varken, aynı boyutta 2005 model karavanlara 35000 fiyat çektikleri oluyor. Çanakkale'de satılık vardı, üstüne telefon numarası yapıştırmışlar, aradım yaşlı bir amca geldi, 20 yıllık karavanmış, "oğlum biz hanımla çok gezdik, siz gençler de gezin diye çok çok uygun bi fiyat söyleyeceğim" dedi, 3.25lik karavana (içi çok dökük) 11000 lira fiyat söyledi. Koşarak uzaklaştım :smiley:
Benim bilmediğim birşey varsa söyleyin abiler, ben mi karavandan anlamıyorum, bunlar mı enayi arıyorlar?
Merhaba her şeyde olduğu gibi karavanda arz talebe göre fiyatlandırılmakta. 20 yıllık bir karavan her ne olursa olsun 11 Tl etmez diye düşünüyorum üstelik 3,25. şimdilerde eğer devam ediyorsa Erba çok güzel bir kampanya yaptı ama buna rağmen sanırım yinede pazarlık edilebilir dilerseniz bu linkten bir göz atın. özellikleri hakkında fiyatı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz
2015 model 5.25 Karavan Kampanyamız - Karavan, Erba karavan, moto karavan, karavan, çekme karavan, şantiye karavan, erba karavan, caravan, gezici karavan, römork karavan, karavan imalatı, motorlu karavan, türkiye karavancılar, adapazarınd

Hüseyin bey teşekkürler, karavan için bütçem max 10000lira. o nedenle ikinci el bakıyorum. güney karavan, kaptan karavan modelleri sıfır olarak ilgimi çekiyor. ama 22000 benim için çok yüksek bir rakam

Hüseyin bey teşekkürler, karavan için bütçem max 10000lira. o nedenle ikinci el bakıyorum. güney karavan, kaptan karavan modelleri sıfır olarak ilgimi çekiyor. ama 22000 benim için çok yüksek bir rakam
Merhaba 10000 tl ye karavan biraz zor ama uzun süreli sabırlı bir araştırma sonucunda bulunabilir diye düşünüyorum. inşallah gönlünüzce olur

Yurtdışından alip gelsek,2 yil kullanip geri goturup yenisini alsak....

erhan_41 / tuzla
2 yıllık yeni prosödür yanlış bilmiyorsam ya yabancı pasaporta sahip olmayı yada yurt dışında çalışmayı en azındanoturma izninin olası zorunluluğu var yada işyeri sahibi olmak gibi gereklilikleri var ama yinede bu bilgiler doğruda olmayabilir

2 yıllık yeni prosödür yanlış bilmiyorsam ya yabancı pasaporta sahip olmayı yada yurt dışında çalışmayı en azındanoturma izninin olası zorunluluğu var yada işyeri sahibi olmak gibi gereklilikleri var ama yinede bu bilgiler doğruda olmayabilir
Yurtdışındaki bir firmaya ortak olduk mu tamamdır....100 de 1 de olsa :smiley:

erhan_41 / tuzla

.elbette bazı kendini ve malını bilmezler olacaktır anca piyasadaki fiyatları arz ve talep olusturur.
sonucta fiyatlar boyle ise mutlaka vardır bir sebebi. yeni karavancı arkadasları yanıltan 2 sebep var
yurtdısındaki 2.el fiyatları ve yurticindeki bazi ureticilerin 8-10-12 binlik sifir fiyatları...
yurtdışı 2.eli unutun bir kere. karavanı bırak o ulkelerdeki sfır araba fiyatlarına ulkemizde aynı modelin 2 önceki kasasının 10 yasındakini anca aliyorsun.... turkiyede mevcut durumda sıfır avrupa karavanlar cok pahalı. 10 bin euro adria nasıl bisey bilmiyorum ama en iyi ihtimal kdv harictir fiyat . ben knaus un cok basit az aksesuarlı bir modeli icin 15.000 euro +kdv fiyat almistim. (bugunku para ile 60 milyar)
bazı yerli ureticilere gelince ise.......isim vermiyorum ama cogunun yaptığı mal ancak çöp olur. bunları alan yada azıcık işten anlayıp gidip üretim süreclerini gorenler 10 bine değil bin liraya bile o çöpleri almaz . alan da yandım Allah diye atacak çöplük arar. bazı üreticiler kabul edilebilir kalitede mal uretip zaman zaman aksesuar kırpılmış modellere guzel kampanyalar yapiyorlar ama onun icin bile 20-21 bin (+kdv) gozden cikarmak lazım.
SONUCTA SEVGİLİ ARKADASIM turkiyede 10 bine karavan olmaz olsa da sizi mutlu etmez.
ben 1972 model 6.5 m tabbert karavanımı 14 milyara sattım (1 yıl evvel) 3 sistem buZdolabı , kalorifer sistemi Vs vs vs . alırken de acı tecrubeşer ve derin arasrirmalar sonucunda sıfır yerli fiyatıan almıştım ama cok dah iyi etmistim...
size tavsiye
1- ya su an devam ediyormu bilmiyorum erbanın kampanyası guzel. 20 bin+kdv ama kdv dusuk olabiliyor
2- iyi bir ikinci el avrupa karavan icin en az 20 bini gozden cikartın. ama folofos dokuklee degil. bulma ihtimaliniz cok cok az cunku yok denecek kadar az var bu durumda ve bulursanız da muhtemelen istenecek rakam da 30 üzeri olacaktır ama emin olun değer.
3- yada almayın. 10 bine 2.el guzel avrupa karavan aramakla vakit kaybetmeyin.

İthal karavanların tümünün fiyat politikasını bilemem ama Adria'lar ülkemizde Avrupa fiyatına çok yakın satılıyor. Bunda da distribütörün (Hüseyin Gencer) kökten karavancı/kampçı olması ve kısa yoldan köşe dönme heveslisi olmaması.

Diyebilirsiniz ki "bir karavana boyuna göre 40.000 - 90.000 TL arası veremem"; o ayrı. Gerçek şu ki bize "illallah" dedirten 20-25bin'lik karavanlarla bunlar arasında bir orta yol yok..Ucuz etin yahnisi olmuyor yani...

İlle de ucuz olsun; bu işe bir yerinden başlayayım diyenler için "Güney Karavan" derim. Kullanmadım ama resimlerden gördüğüm kadarıyla beklentinizi yüksek tutmazsanız fiyat/performans olarak bence kabul edilebilir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR