Ilk Kamp Deneyimimiz &poyrazlar Gölü ... Gideceklere Bilgi Ve Tavsiyeler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hilalaskin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,648

hilalaskin

Yeni Üye
Yer
KOCAELİ
selam herkese...
bizde sizler gibi doğa hastası birer eşiz:smiley: kamp yapmak ne zamandır hayalim doğaya aşık bir insanım trekkingiyle kampıyla kanyon sporuyla herşeyiyle doğayı yaşamak benim favorim uzun zamandır hayalimde olmasına rağmen ancak gerçekleştirebildim çünkü kızım ancak büyüdü:smiley: neyse lafı uzatmayayım ilk kamp yeri olarak sakarya poyrazlar gölünü seçtim burdanda yardım aldım ve gitmeye karar verdik eşimle gideceklere bilgi ve tavsiye olacak bi kaç bişeler yazmak istedim ...

giriş ücretli: 10 lira

aktiviteler: gün içinde kiralayabileceğiniz bisikletler var saati 10 lira. sizi gölün çevresinde gezdiren bi gezi treni var tur fiyatı 3 lira gölde dolaşabileceğiniz botlar var saati 20 lira ayrıca bide küçük lunapark var çocuklar için

Tuvalet: ücretli ve temiz

Su kaynağı: çeşmeler mevcut

Kamp İçin Uygunluğu: bize göre çok UYGUN GELMEDİ çünkü hiç boş kalmıyor kafa dinlemek isteyenler başka bi yer tercih etmeli pazar günü giriş yaptık kalabalık ihtimalini göze alarak gerçektende çok kalabalıktı ama yinede çadır için uygun yer bulduk yerleştik akşam saat 10 a kadar gitmedi millet sonra gece gelenler oldu herneyse yattık biraz dinlenelim dedik bi grup geldi şarkı türkü çığırdı 2 saat :smiley: gece bi 3 gibi tam sakinlik oldu o ara biraz keyfini çıkardık doğanın sonra yattık sabah 6 gibi uyandım baktım ince ince yagmur yagıyor bi yandan kuş sesleri harika bi hisse kapıldım rahatladım derken bağıra çağıra birileri geçti çadırın yanından ve sakinliğin içine ettiler... pazartesi boş olur dedik ama pek öle olmadı sırf bu yüzden geri dönmek zorunda kaldık. bide her zaman ki gibi doğaya işkence eden insanlar vardı resmen su kenarlarında karpuz kabukları mı ararsınız plastik şişeler mi ararsınız hele cam şişelerin haddi hesabı yok :( ne kadar üzüldüm anlatamam doğaya karşı bu denli saygısızlık canımı sıktı bi kısmını kendim topladım poşetledim çöp atanlarada uyarıda bulundum sürekli :( ne yazıkki bu konuda hala çok bilinçsiziz:(

kısacası poyrazlar gölü bana göre daha çok günü birlik pikniklere uygun bi yer. yaz kampına kesinlikle uymuyor tabi benim gibi sakinliği sevenlere:smiley:

uzun lafın kısası tüm kalabalığa rağmen yinede ilk deneyimimiz çok ama çok güzeldi bi sonraki rotam sanırsam yalova teşvikiye eğer sakin bi yer için tavsiye de bulunmak isterseniz söleyin lütfen :smiley:

bu arada lütfen DOĞAYI KİRLETMEYELİM YEŞİLİ SEVELİM KORUYALIM KORUMAYANLARI UYARALIM...
sağlıcakla kalın arkadaşlar her daim tavsiyelerinize ihtiyacım var takipteyim ...

işte poyrazlardan bir kaç kare...

IMAG0086
IMAG0087
IMAG0088
IMAG0091
IMAG0098
IMAG0111
IMAG0125
IMAG0086
IMAG0087
IMAG0088
IMAG0091
IMAG0098
IMAG0111
IMAG0125
IMAG0126
IMAG0162 1
IMAG0211

Etiketler

Sakinlik arıyorsanız malesef temmuz ağustos aylarında hiç bir yere gidemezsiniz.yaylalar vile kalabalık.güzel bir söz var
Karavancılık eylülde başlar haziranın sonunda biter

teşekkürler gerçekten öle bu aylarda heryer dolu dağda bayırda bile kafa dinlenmiyor şimdi günübirlik trekkingler planlıyorum kamp planını dediğiniz gibi eylülde yapacam çok sağolun...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.