ISUZU D-MAX 3.0 TD PROJESI

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan PIKE Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 86
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 38,960

PIKE

Kamp III
Yer
KAYSERI
Arkadaşlar merhabalar,
Herkes birşeyler yapıyor bende DMAX projesi yapmaya karar verdim.
Artık şahıs olarak agır off road yapan birisi degilim. Daha çok uzun soluklu gezilere ve kamplara çıkabilecegim bir araç yapmak istedim.

Tabi bu geziler hem ülke dışı hemde ülke içi olacaktı.
Ayrıca balıkçılık , avcılık , kampçılık gibi doga sporlarını sevdigim için pick up olarak karar verdim.

Diger pick up ları test ettim ve sonuç olarak

GÜÇ YÜREKTEN GELİR ilkesi ile yola çıkarak bir ISUZU projesine başladım....

Etiketler

Ynt: ISUZU D-MAX 3.0 TD PROJESI

Lastiklerde önce 32" e karar verdim
32x11,5 BF GOODRICH takmaya karar verdim ( Bunlar tabiki ilk karardı ;D ;D ;D ama işler öyle gelişmedi.

Neyse araç torsiyonlu oldugu için önleri önce torsiyondan yükseltik,
Arka makasları aksın üzerine aldık. ve makaslardan kat aldık. böylece makaslar daha yumuşacak çalışabildi

Jantlarımızı 16" den 15" para delikli desenli jantları seçmeye karar verdim.

Cam rüzgarlıklarımızı da taktık.

**Telsiz anteni için Santiago 1200 e karar verdim.
**Telsiz için Almanyadan LA FEYATTA VENUS e karar verdim. Bu telsizi seçmemim sebebi.
unite ayrı degil. Tüm tuşlar Mıke in kendi üzerinde böylece araç göğsune herhangi bir unite montajı yapmadım.

Küçük ana bir unite var onuda göğsün altına monte ettim bu şekilde çok hoş bir görüntü oldu.

Diger resimler şu an yanımda olmadıgı için paylaşamıyorum.
Yavaş yavaş paylaşacagım.

Tavandaki eski aksesuarları komple söktük.
Yerine tavan sepeti yapmak için girişmlere başladık. Tavana hergangi bir zarar vermemek için THUELE tavan barlarını adık. Onları Monte ettikten sonra tavan sepeti işlemine başladık. Tavan sepetleri dostum Tamerin imalatıdır....

Artık ön tampana sıra geldi. ARB den ön tampanlarımız geldi. eskiler çıkarak.
ARB ön tamponlarımız takıldı.

İki 2 adet tampon için sis.
4 adet te üst sepet için HELLA sis farları takıldı.

Bu arada hem arka hemde ön tampon için çift vinç projemiz var. Vince henüz tam karar vermedim.

Resimleri en kısa sürede paylaşacagım...

Yeni aracınız hayırlı olsun Yahşi bey...Düşünce olarak neler yapacaksınız...

heyecanla takip ediyorum...

mdr' Alıntı:
Yeni aracınız hayırlı olsun Yahşi bey...Düşünce olarak neler yapacaksınız...

heyecanla takip ediyorum...

İsmail bey çok teşekkür ederim . valla aklımda güzel projeler var. Bakalım nereye varacagız.
Latikleri 32" taktım ama şimdi 35" e karar verdim.

Şu an izlandadan artick trucks için dodik siparişi vermek üzereyim.
Birşeylere yapmaya çalışacagız inşallah..

hayırlı olsun güzel bir proje, bol resim vede bundan sonraki uygulamaları detaylı bir şekilde anlatmanız dileğiyle.. size yaptığınız işde başarılar diliyorum

sonraki topiklerinizi heyecanla bekliyorum.Torsiyondan kaç cm yükseltme yaptınız ve makaslar aksın üzerine nasıl alınıyor merak ettim? Kısaca aktarabilirmisiniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR