İzmir Karşı Bisiklet Seferihisar Teos Kampı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan AnErChEsT Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 10,247

AnErChEsT

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar.sizlere daha öncede duyurduğumuz gibi "KARŞI BİSİKLET" olarak ilk kampımızı Seferihisar-Teos'ta gerçekleştirdik.Kampımız iş,okul vs. olmasından dolayı iki günle sınırlandı.tam bir tanışma ve kaynaşma kampı oldu diyebiliriz.sadece denize girip doğayı tanımakla kalmayıp birbirimizide tanımaya çalıştık ve "KARŞI BİSİKLET" olarak bundan sonra neler yapabileceğimizi konuştuk.çok olumlu sonuçlar aldık ve bunları önümüzdeki günlerde tüm izmirli arkadalarımızla paylaşacağımızı bildirmek istiyorum.şimdi sizleri kamp fotoğraflarıyla baş başa bırakmak istiyorum.iyi seyirler...

sabah saat 08:00 da Balçova Üçkuyular meydanında buluşan grubumuz saat 08:30 gibi seferihisara doğru yola çıktı.Burada hazırladığımız pankartımızla hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmadık)

s6307401.jpg

sany0520j.jpg

ve yoldayız...

sany0522k.jpg

sany0523s.jpg

yanılmıyorsam güzelbahçeye 10 km mesafesi olan çamlık köyünde çay molası veriyoruz.

s6307403.jpg

çay ve kahvaltı molasından sonra seferihisara varıyoruz.

sany0524.jpg

sany0530w.jpg

seferihisarıda geçip Teosa varıyoruz.Kalesi,şirin takaları ve eşsiz maviliği ile görülmeye değer doğrusu...

sany0532.jpg

sany0535.jpg

sany0536.jpg

sany0539.jpg

ve kamp alanındayız..ve çadırlar kuruluyor...

sany0548.jpg

sany0549.jpg

sany0556u.jpg

ve çadırlar tamam...bu arada pankartımızıda en görülür yere asmaya özen gösteriyoruz..

s6307417.jpg

çadırlarımızı kurduktan,yemeğimizi yedikten sonra yol boyunca uzaktan baktığımız denize bu kez daha yakından bakmak için kendimizi fazla tutamıyoruz)

sany0559.jpg

sany0560.jpg

deniz sefasından sonra kamp yaptığımız Teosu daha yakından tanımak için ufak bir gezintiye çıkıyoruz...

sany0575.jpg

sany0573.jpg

antik tiyatrosu...bu tiyatroyu bulmakta çok zorlandık.hiç bir tabela yok ne yazık ki.çevre halkı olmasaydı bulamayabilirdikarabayla gitmek mümkün değil.hepimiz buna çok sevindik)sadece yaya olarak ya da bizim gibi bisikletlerle gezilebilecek bir alan...

sany0581y.jpg

spa0430.jpg

spa0419.jpg

spa0432.jpg

Teosu gezip yakından gördükten sonra kamp alanına dönüp akşam yemeği hazırlıklarına başlıyoruz...

yaminkutludan sarımsaklı domates...tadı bir harikaydı....

s6307419.jpg

ve kanatlar...

s6307420.jpg

biz hazırlıklarımızı yaparken güneş yavaş yavaş batıyor..ve ortaya eşsiz manzaralar çıkıyor...

sany0589.jpg

sany0595.jpg

s6307431.jpg

yemeğimizide yedikten sonra çay faslına geçiyoruz.grubumuz o esnada sohbete başlıyor.Günün değerlendirmesini yapıyor ve "KARŞI BİSİKLET" olarak İzmir'de neler yapacağımızı konuşuyoruz.

s6307435.jpg

s6307436.jpg

sany0607.jpg

sohbetimiz gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam ediyor.az da olsa üşüyoruz ve kamp ateşi yakıyoruz.

s6307439.jpg

s6307442.jpg

sany0617.jpg

hem de ay dolunay)

sany0616.jpg

uzun gecenin sonunda uykumuz geliyor ve ateşimizide söndürdükten sonra çadırların yolunu tutuyoruz..ormanın serin havasında derin uykulara dalıyoruz...

Etiketler
Ynt: İzmir Karşı Bisiklet Seferihisar Teos Kampı

Bisekletle gelmek isterseniz ve çadır kampı kurmak isterseniz birde Özdere kalemlik milli parkını bir denemenizi tavsiye ederim

Çok teşekkürler fotğoğraflar ve anlatımlar için. Gerçekten güzel bir tur ve kamp olmuş. Umarım katılımlarla büyümeye devam eder, daha geniş katılımlı yeni etkinliklerinizin de fotoğraflarını görürüz.

Selam, saygı....

Seviyorum ben İzmir insanını. Yaşamasını da biliyor, sorumluluğunu da. Tabi, deniz fotoğraflarına gıcık olmadım değil. :smiley: Biz yanıyoruz burada sıcakta.

Waww.

Hep kamp hem Deniz Sefası hem de çevre için güzel bir eylem.
Paylaşım için Teşekkürler.
Çevre Eylemi için de Tebrikler arkadaşlar.

teşekkür ederim.aslında fotoğrafların devamıda var.en kısa zamanda koyarım umarım.Karşı bisiklet olarak bir şeyleri dert edindik bizde.doğanın daha fazla yok edilmesine gönlümüz razı olmadı diyelim.26-27-28 haziranda özderede Rock-A festivalinde olacağız.Orada kuracağımız Bisiklet ve çevre Atölyesinde dostlarımıza dünyayı sömüren,yok eden nedenleri anlatacağız dilimiz döndüğünce.Daha sonra Bergamada ki Allianoi antik kente sadakat gezisi yapmayı planlıyoruz.Sizleride aramızda görmekten mutluluk duyarız.hoşçakalın.

Sevgi Eylem gerektirir...

arkadaşlar yaa ben bu konuyu daha yeni görüyorum inanın sze nasıl özendim bilemezsiniz ah izmirde olmak vardı ve sizlere katılmak vardı :D bende bu yaz izmir tarafında bir çadır kampı arıyorum tatil için gidebileceğim sizin kamp kurdugunuz alan kampingm midir yoksa bizim yaptıgımız gibi yaptıgınız kamplardanmıdır izmir bölgesinde kamp alnı biliyormusunuz denize yakın olan varsa bana tavsiye edebileceğiniz sevinirim ayrıca tişörtlerinizede bayıldım :D çok güzel olmuşlar dizaynını her kim yaptıysa hoş olmuş

Seferihisar Sığacık tarafına gitmişsiniz, bende çok giderim ama teos tarafı değil sığacık mezarlık tarafı balık çiftliklerinin arkası çok güzel bir koy var orada. Tavuklarda güzelmiş. ;D

Bisiklet-Seferihisar-Sığacık çok güzel bi üçlü olmuş.Bende hersene giderim Sığacık'da evimiz var.Güzel yerler.Teşekkürler yazı ve fotograflar için.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri