İzmir'e Yakın Denize Girebileceğimiz Kamp Yeri Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Aderans Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,973

Aderans

Yeni Üye
merhabalar :smiley:

2-3 gündür internetten özellikle bu siteden araştırma yapmaktayım. biz 3 adet üniversite öğrencisi arkadaşız. heves edip 2 adet çadır, olta, fener tarzı ekipmanlar aldık. izmir buca'dan ulaşımı kolay, çok fazla masraf yapmayacağımız 1-2 gecelik bir kamp yapmak istiyoruz. henüz tam kafamıza yatan bir yer bulamadık. urla/demirli köyü civarı nasıldır? başka tavsiye edeceğiniz yerler var mı? denize girmek (plajda ya da kalacağımız yerde duş olmalı) ve sessiz bir yerde çadır kurmak istiyoruz. konaklama ücreti olmasa iyi olur tabi ama kişi başı 10 liraya kadar verebiliriz

Etiketler

Ynt: İzmir'e Yakın Denize Girebileceğimiz Kamp Yeri Tavsiyesi

ben de ilk kez izmir'de kamp yapmak istiyorum.benim de araştırmalarım, duyduğum hep urla.

Karaburun civarında bir çok koy var .Çeşmesi v.s olan .Ama tuvalet ve duş yok tabii .Doğadasınız olacak o kadar .Su olduktan sonra sorun yok .Karaburundan da ulaşımı zor ama bisiklet v.s ile ya da yürüyerek ulaşabilirseniz Hamzabükü tavsiye ederim .Bu sene bir gece kaldım yakında çeşmede var deniz derseniz inanılmaz güzel .Balığı da bol diye duydum . Arkasında köy var o anlamda da sıkıntı yaşamazsınız .Bence deneyin .Karaburuna kadar minibus ile gelip sonra yürüyerek ya da bisikltetiniz var ise bisiklet ile varabilirsiniz .Bu dediğim yerler hep bedava tabii .Bunun dışında kamping olayı çocuklu v.s aileler için diye düşünüyorum genç adamsınız.Kısıtlamayın kendinizi her yerde kamp kurabilirsiniz .:smiley::smiley:

Eski foça ile yeni foça arasında kalan bölgede sazlıca kamping var. Yanlış hatırlamıyorsam yazın kişi başı 12.5 tl idi, ancak damsız almayabilirler. İşletmeci değiştiği için böyle bir söylenti var, ben de çift gittiğim için teyit etme durumum olmadı. Gitmeden önce arayıp sorun.
Duş tuvalet vs var gayet temizler, tesis çok güzel, özellikle sahil ve deniz güzel. İsterseniz mangal kiralıyor, elektrik de alabilirsiniz, günlük 5 tl ücreti var. Kamp alanı da güzel masa, sandalye ve 3 çadıra 1 buzdolabı veriyorlar. Ulaşım için izbana binip biçerova'da inebilir, oradan da aktarma otobüs ile yeni foça'ya gidebilirsiniz. Yeni foça'dan kalkan eski foça dolmuşlarına " sazlıca'ya gitmek istiyorum" derseniz sizi götürüyorlar.
Benim bu sene ilk kamp deneyimimdi ve memnun kaldım. Daha detaylı merak ettiğiniz varsa sorabilirsiniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.