Jimny Ilk Izlenimler

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mrtdem05 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,237

mrtdem05

Ana Kamp
2009 otomatik 18.000 de Jimny mizi alalı bir hafta, on gün oldu. Sıfırıyla arasında kayda değer fark olunca rasyonel davranasım tuttu. Bi sıfır kokusu eksik, karda kışda arada Bi 4 çekere alınmış sonra garaja bırakıp gitmişler.
Aslını unutmaya az kalmış zavallım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Etiketler
Araç harbi kutu gibi, pratik, kolay, al git, olmadı gel geri, tarzı Bi kolaylığı var. Bizim ufaklık bile bunu bende kullanırım demeye başladı.

Japon'ların kronik sağlam ve ölümsüz motor, akabinde bol keseden yakıt hesabı bu ufaklıkta da devam ediyor.

Benzin 4,60 tl. / lt. Hesabından uzun yolda 330kr, İstanbul. Trafiğinde 420kr, yaktı. Dağ tepe kır bayır 500kr gördü. Lpg şartmı bence şart, ama araç biraz daha açılsın yakıt düşer diye tahmin ediyorum. Belki de son 7 yıldır , 70km hızın üstüne çıkmamış sanırsam..

Jantlar bu Japon tarzı sadeliği okşuyor ama tenekeden az sağlam gibi duruyor. Hemen Bi jant arayışına girdim. Bu da Bi meret meseleki kimse tam Bi halt bilmiyo desek yeri var. Bu haltı da zorla bize öğretecekler, incik boncuk sorup soruşturmaya başladık..

Araç sessiz mi sessiz, bazen çalışırken tekrar marş yapmaya az kalıyor, ama bozuk yolda ön torpidosundan Bi tıngırtı geliyor ki sormayın gitsin. Elimi üzerine bastırıyorum susuyor, kullananlar varsa bu kronik Bi sıkıntı mı cvp verirseniz sevinirim. Diğer taraftan Amazon da torpido Üstü matlar vardı, sanki bu Bi ihtiyaçtan doğmuş gibi satışta yani.. Torpidonun üst kısmında ön cam tarafında asıl ses ve oralarda biryerlere bişeyler sıkıştırıp pratikden sesi kesebilirim diye düşünüyorum.. Haber ederim.

Tavana ara çıta istedim, yakında gelir ama hala port bagaj mı yoksa sepet mi koymalı kararsızım. Daha derli toplu olur diye port bagaja daha yakın duruyorum. Bakalım, karar nihayete erince resim atarım.

portbagaj kapalı, sepet açık, piknikçiyseniz portbagaj, ama avmlere girmeyebilir :smiley:
önden gelen ses cik cik şeklindeyse, gösterge panelinin önündeki çerçevenin sağ kısmındaki tırnak yapıyo o sesi. paneli çıkarıp ayaklarına süngerli elektrk bantı yapıştırırsanız sesi keser.

jant : 5x1393,7 bijon, orjinal jant et 20 , 15x 5,5 , CB: 108 dir, piyasada bulacağınız CB110 olur. sorun teşkil etmez.

portbagaj kapalı, sepet açık, piknikçiyseniz portbagaj, ama avmlere girmeyebilir :smiley:
önden gelen ses cik cik şeklindeyse, gösterge panelinin önündeki çerçevenin sağ kısmındaki tırnak yapıyo o sesi. paneli çıkarıp ayaklarına süngerli elektrk bantı yapıştırırsanız sesi keser.

jant : 5x1393,7 bijon, orjinal jant et 20 , 15x 5,5 , CB: 108 dir, piyasada bulacağınız CB110 olur. sorun teşkil etmez.
Aklımdan geçen aynen bu f.99 aracın kitapçığını bulamadık. İnternetten Bi indirip, sorunsuz sök tak yapmak ilazım , en kısa zamanda.

direksiyonun arkasındaki plastik çerçeveyi tutan yukarıda 2 vida var, onları çıkarın, sinyal kollarının ordan platiği kendinize doğru çekin, çıkar.

Ne zamandır yazamadım, yeterince de ilgilenemedim araçla.. Bu arada tavan ara çıtaları geldi, üstten oturan değilde, yan çıtaların tam arasına oturan , Jimny için olan çıtalardan aldım. Düşündüğün gibi varlığı pek anlaşılmıyor orjinalinde varmış gibi durdu. Bu arada birde resim koyayım dedim,
9817334b57547be5b14e5af8a7f8051e

Ne zamandır yazamadım, yeterince de ilgilenemedim araçla.. Bu arada tavan ara çıtaları geldi, üstten oturan değilde, yan çıtaların tam arasına oturan , Jimny için olan çıtalardan aldım. Düşündüğün gibi varlığı pek anlaşılmıyor orjinalinde varmış gibi durdu. Bu arada birde resim koyayım dedim, Dc0d4146b9c7657b7135954dd0ac972f

Bu arada aracın altında korozyondan kaynaklı paslanma durumları vardı, 2009 model arabada ne iş dedim. Muhtemelen bu arabaya Bi binilmiş karda buzda çamurda, sonra 3ay 5ay yatmış muhtemelen ki bu pas durumları oluşmuş. Her neyse bunu da biraz araştırınca bu konuda baya Bi kimyasal bulduk. Hatta elektrolizle bu iş temiz hallolur diye düşünmedim değil ama konu araç olunca vazgeçtim. Bu pazar ilaç geldi, hızlıca jant aralarına ve gözüme batan motorun altına
yakın Bi metal parça vardı, onun üzerinde denedim. Satıcı sert bulaşık beziyle silin yeter derken inandırıcı gelmemişti ama daha ilacı uygularken bile pas kendi halinde akıyordu, birazda silince tertemiz çıktı. "Kimisi biner ruhu bile duymaz ama , ne olursa olsun herşey gibi Jimny de ilgi ve sevgi gösterdiğin kadar senindir" dedi sebastiyan.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR