Kampın İnsana Etkileri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan chair umpire Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,306

Etiketler
Ynt: Kampın İnsana Etkileri

İlk olarak insan sevmediği nir işi yaparsa o işten hayır gelmez,sevmediği yemeği zaten yiyemez de yerse de bedenine fayda vermez,atalarımız bin defa düşünüp bir defa söylemişler,gönülsüz evlilikten çocuk olmaz.
Kampçılık çok ilkelllik çok modernize olmuş donanımla da olsa doğayla bütünleşmektir,birincisi açık hava vücuttaki bütün toksinleri atar,beyindeki düşünceler toprağa akar,hareket ettiğiniz için zinde kalırsınız,diğer insanlardan her açıdan daha pozitif olursunuz.
Yani ben sevgiyle ,severek kamp yapıyorsam olumsuz ne olabilir ki,bütün zehirimi akıtıyorum,fırsat buldukça yaz kış kamp yaparım.

DSCF0468

Bencede açık ve temiz havada doğayla başbaşa oturup,cayını içmek,çevre gezileri,gece kamp ateşinin başında oturmak,sabah harika bir doğaya uyanmak ,kuş cıvıltıları ve kahvaltı çok güzeldir,hocam cipin arkası ne güzel bir mutfak olmuş,nasıl yaptınız,güle güle kullanın,araç üstü çadırınızda çok güzel,sorması ayıp fiyatı ne kadar

Bu araç benim değil ,ben temsilen koydum ,ama römork üstü çadır da var,caravanda cipte,satılık değiller,tamaman kendim kullanıyorum,mesajlarımda görmüşsünüzdür

CIMG0079

Fotoraf0327

Images 4

hatırladım haşmet bey güzel gezilerinizden :smiley:

(Bir kampın insan üzerine olumlu/olumsuz etkilerini yazabilir mi? Özellikle kendinizden örnekler vererek açıklarsanız, güzel olur)
bir kampın benim üzerine en olumlu etkisi deşarj duygusu,kamp anında yaşadığım huzur ve tüm hafta hatırladığım toprak kokusu oluyor,aileyle gitmediğimizde hanımın serzenişleri dışında olumsuz bir etkisini görmedim henüz

haşmet' Alıntı:
Bu araç benim değil ,ben temsilen koydum ,ama römork üstü çadır da var,caravanda cipte,satılık değiller,tamaman kendim kullanıyorum,mesajlarımda görmüşsünüzdür
ya bakın ben burayı atlamışım,demek ki her ailede oluyor bu serzenişler :D

:smiley: kampçılığın altın kuralı aile ve çocukları işin içine katmak,yoksa her hafta sonu cumartesi sabah 'hanım ben kampa gidiyorum'
deyip, pazar akşamına kadar gelmezsek ayvayı yeriz,bazen aile ile, bazen arkadaşlarla,bazen 2-3 aile gidilebilir

Ben kendimi tanımak, ruhumu hissetmek için tek başıma doğa kampı yapmak istiyorum. Öğrenci olduğum için devre arasında (1-10 Şubat) yapmayı planlıyorum.
Bu ilk kampım olacağım için gideceğim yerin güvenli olmasını istiyorum; aynı zamanda kamping alanı olmamasını istiyorum.
Bana nereyi önerirsiniz?

chair umpire' Alıntı:
Ben kendimi tanımak, ruhumu hissetmek için tek başıma doğa kampı yapmak istiyorum. Öğrenci olduğum için devre arasında (1-10 Şubat) yapmayı planlıyorum.
Bu ilk kampım olacağım için gideceğim yerin güvenli olmasını istiyorum; aynı zamanda kamping alanı olmamasını istiyorum.
Bana nereyi önerirsiniz?
hangi bölgede Türkiyenin hangi bölgesinde hangi ilinde hangi coğrafyasında deniz kenarındamı dağdamı yayladamı kamp yapmak istiyorsunuz ? daha açıklayıcı sorarsanız inanın çok daha yardımcı konular, arkadaşlar bulursunuz,birde mutlaka resminizi forumlara koyun ki in misin cin misin sizi tanıyalım

Haklısınız en yakın zamanda bir fotoğraf yükleyeceğim.

Sakarya'da okuduğum için bu bölge tercihim, dağ/deniz kenarı/yayla hiç fark etmez... Aslında şu an forumda bir çok yazı okuyorum ve yazılar bu kampçılık bilgimi hem de kamp isteğimi arttırıyor.

ya bak ne güzel,Sakaryadan size şimdi güzel mesajlar gelicek,birde donanımların neler (çadır araç kamp mutfağı vs ) eksiklerin yada mevcut malzemelerin ,dağ taş yayla farketmez olmaz canım,kaç gün kalıcan ne yicen ne içcen nerde kalcan ,macera ok,hepimiz isterizde,bu işler çocuk oyuncağı süpermarkette satılan çocuk çadırlarındaki evcilik oyunu gibi değil,yattığın yerde bir köpek ulumasını kurt uluması zannedip, tası tarağı bırakıp geleceksen sen önce bir piknik yap gel,sözlerim seni kırmak için değil ama maceranı,yaşamak istiyorsan donanımlarını gücünü kuvvetini ne istediğini neler yapabileceklerini bilmen lazım,küçük bir örnek,çok güzel bir koyda çadır tatili yapıyorsun,denize girmeye gideceksin akacak kokacak bozulacak besinlerini yiyeceklerini nereye koyar ya da saklarsın,hemen cevap verirsen,kimse vermeden seni Gezenbilircilerin adına takdir edicem

Kesinlikle haklısınız, yeni bir oyuncağı olmuş bir çocuk gibiyim... Şu an bilgim ve ekipmanım yok. Ekipmanımı ve bilgimi forum sayesinde şubata kadar tamamlamaya çalışacağım.

üniviesite öğrencisi olduğunu bilerekten yaşça senden büyük olduğum için sana bundan sonra abicim diye hitap edicem,ama burada tüm tüm Gezenbilirciler birbirinden bişeyler öğreniyorlar,hala, bilgilerine bilgi katıp her açıdan kazanç sağlıyorlar,hayalindeki gerçekleştirmek istediklerin burada en doğru şekilde seninle olucaktır.sorumun cevabına gelince,senin dağ başında aç susuz kalmanı istemem,yanında ip bulundur,hatta ayakkabı bağcıklarını birbirine ekle ve yiyeceklerini bir poşet içerisinde yüksek bir ağac dalına bağla ,yabani hayvanlardan karınca,kuş kurt böceklerden korumuş olursun ,bu küçük bir örnekti ;)

chair umpire' Alıntı:
Kesinlikle haklısınız, yeni bir oyuncağı olmuş bir çocuk gibiyim... Şu an bilgim ve ekipmanım yok. Ekipmanımı ve bilgimi forum sayesinde şubata kadar tamamlamaya çalışacağım.

Dostum universite öğrencisi olmana imrenmedim desem yalan olur. Ben de yeni çadır kampına başlayan biri olarak çokta deneyimli sayılmam ancak; kampı nerede yapsam sorusundan önce ne kadar bütçe ayırdın bu işe kamp için verdiğin tarih havanın en soğuk olduğu dönemlere rastgelıyor. Bu durumda en başta ıhtıyacın olacak çadır,mat ve uyku tulumunu buna göre tercıh etmen gerekecek ki bunların soğuklara uygun modelleri yüksek fiyatlıdır. Önce bu işe ayırdığın bütçeyi bizlerle paylaşırsan bizde az çok bildiklerimiz seninle paylaşalım. Hava koşullarına uygun olmayan ekipman seni hem kamptan soğutur hemde istenmeyen şeyler gelebilir başına...

Küçük bir şehirde yaşadığım ve 3 vardiya çalıştığım için hafta sonlarını sırf ortamdan uzaklaşmak adına kaçamaklar yapıyoruz eşimle..eşim istanbulda çalıştığı için anca hafta sonları beraber olabiliyoruz..zaten büyük şehrin keşmekeşinden bıktığından sakin ve stressiz ortamları oda benim gibi çok seviyor..olabildiğince kendimizi dışarı atmak için cabalıyoruz..yaşımızın doğası gereğimidir nedendir..kalabalık ortamları ve geyik muhabbetlerini hiç sevemedik.yıllardır vw kullanıcısı olduğum için belli başlı gruplara dahilim ve sohbetlerinden keyif aldığım dostlarım var..yeni dostlar edinmekte de zorlandığımız söylenemez..bir yandan doğa, bir yandan keyifli dostlar bizi zaten açık alana itiyor..kış kamplarını daha çok seviyoruz. ekipman olarak hazırlıklı olduğumuz sürece bize heryer roma :smiley: ilk kamplarımı grup olarak çadırda yaptık ama bendeki hem vw hemde karavan tutkusu ,çadır sezonunu erken kapattırdı.. Yinede açık alanda yapılan hertürlü aktivetelere varım..
sevgiyle kalın

Gl1 61

DSCF8302

11032012262

DSCF8635

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR