Kaz Tüyü Nasıl Elde Ediliyor? !!!!!! Vahşet +18

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan silvers Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,479

silvers

Kamp II
Kaz Tüyü Nasıl Elde Ediliyor? !!!!!! Vahşet +18

Kuştüyü nasıl elde edilir?
Ördekler ve kazlar boyunlarından tutulur, bacakları bağlanır ve tüyleri yolunur. Kurtulmak için çırpınan hayvanlar derin yaralar alır. Tüy yolma işleminin ardından hayvanlar, bir sonraki işleme kadar kapalı kalacakları kafeslere konur. Bu işlem hayvan yaklaşık 9 haftalıkken başlar ve hayvanın kesileceği güne kadar altı haftada bir gerçekleştirilir. Tüyler çoğunlukla eti için yetiştirilen kazlardan ve ördeklerden yolunur. Avrupa ülkelerinde yaygın olan kaz ciğeri üretiminde kullanılan hayvanlar muazzam acılar çekerler. Günde altı defaya kadar, boğazlarına geçirilen bir tüp aracılığıyla zorla beslenirler: Midelerine 3 kilograma kadar tuzlu ve yağlı mısır lapası pompalanır. Sonunda hayvanın karaciğeri şişerek normal boyutlarının dört katına çıkar. Kuştüyünün sentetik alternatişeri hem hayvanlara zarar vermez hem de çok daha ucuzdur ve her türlü hava koşulunda geçirmezliğini korur.

Bu da videosu: (özellikle ilk videoya dikkat 18 yaşından küçükler izleyemez)

http://www.youtube.com/watch?v=kZNV7n8bMAU

http://www.youtube.com/watch?v=vqIL-7njHFY

Kaz tüyü dehşetine katkıda bulunmamak, kaz tüyü endüstrisini büyüterek daha fazla canın ölümüne sebep olmamak için, arz talep dengesinin tarafı olarak talebi artırmak suretiyle arzı - yani bu canlara uygulanan bu işkenceleri artırmamak için kaz tüyü ürün satın almaktan vazgeçin. zaten bilinçli bir tüketici iseniz, lüks karşıtı ve hayvan haklarına duyarlı bir bireyseniz de, çevrenize bu kaz tüyü işkencesini aktararak, onların da kaz tüyü ürünler satın almasını engelleyin, çevrenizi bu konuda bilinçlendirin.
kaz tüyü ürünlere örnekler: montlar, kabanlar, yastık ve yorganlar, yataklar v.s.
çok sayıda üründe bu işkence sonucunda elde edilen tüy kullanılmaktadır. ürünün dışında tüy olmamasına aldanmamak, etiketi mutlaka okumak ve söz konusu üründe kaz tüyü kullanılıp kullanılmadığını araştırıp iyice emin olmak gerekmektedir hayvan haklarının iyileştirilmesi, hayvana karşı zulümlerden olan kaz tüyü zulmünün önlenmesi adına. mont/kaban/yatak/yastık/yorgan v.s. için canların tüyleri videodaki şekilde yolunuyor, canlar çoğunlukla bu işlem sonucunda yaralanıyor, ölüyor.
Bu konuyu ne kadar çok kişinin görmesini sağlarsak o kadar hayvanında acı çekmesini önlemiş oluruz.

Alıntıdır...

Etiketler

Ynt: Kaz Tüyü Nasıl Elde Ediliyor? !!!!!! Vahşet +18

Oldukça rahazsız edici görüntüler, ben sanıyordukmki hayvanlar etleri için kesildiğinde tüyleri yolunuyor. Nedense bu yaşıma kadar hiç kaz tüyü ürün almamıştım, hep sentetik elyaflar kullandım, bundan sonrada almam artık.

çok pahalı olduğu için almıyordum, şimdi ucuz olsa dahi kesinlikle hayır !...

okuyan çok yorum yok.gündüz bakmış ve yorum yapamadan şu meşhur sosyal medyada paylaşmıştım.şimdi şimdi kendime gelebiliyorum daha.berbere oturup bir tüyümüzü aldırırken bile nasıl canımız yanıyor birde bunları düşünmek gerekiyor.bende kesildiklerinde elde edildiklerini sanıyordum oysa vahim bir durummuş...

Beslenmelerini biliyordum ama böyle bir yolum yöntemi olamaz. Para için yapmayacakları yok. Hayvan desek hayvan yapmaz bunu. Çok pis küfür edesim var. Edemiyorum..

Her zaman şöyle en iyisinden kaz tüyü bir uyku tulumu almak istemişimdir ama kaz tüyünün bu şekilde elde edildiğini ögrendikten sonra asla almam artık. Biz hayvanlara yazık diye ava bile soğuk bakarken vicdansızların yaptıklarına bakın. Bilgilendirme için teşekkürler.

Allah belalarını versin. Ben, taşlamada çalışan işçilerin uğradığı zarardan dolayı taşlanmış kot bile giymiyorum ki bu görüntüleri görünce diyecek bir şey bulamıyorum. Bunları yapan vicdansızlar her halde hitler'in akrabalarıdır. Mail yoluyla tüm tanıdıklarıma gönderip, duyarlı olmalarını isteyeceğim :(

kerim bey aynı şeyleri düşünüyoruz.birgün kot pantolon alacağım çalışan hanıma sordum bunlar nasıl taşlanıyor diye ve cevap veremedi.sonra müdür geldi izah etti ve benim de içime yattığı için aldım sonra.müdür ilk defa bir müşterinin bunu sorduğunu ve açıklamaktan da mutlu olduğunu bilinçli tüketicilerle alışveriş yapmaktan memnun olduğunu belirtti.modern dünyada ben çin malı veya doğu kökenli ürünleri almamaya çalışıyorum.çünkü bir arkadaşım çine gitti geldi ve bana söylediği ''abi vardiyadan çıkan işçi hemen tekrar sıraya girmezse eğer bir dahaki vardiyaya kadar zor sıra geliyor,, dedi bana.düşünsenize dinlenme yok yemek yok sosyal yaşantı yok ve biz buralarda hala memnun değiliz yaşamımızdan.modern köleliğe ve kapitalizmin insanları sömürmesine karşı gelmek için atılacak en küçük bir adım bile kazançtır.almazsak üretemezler arz talep meselesi.en büyük hamle almamaktır.satılmayan ürünü kim üretsin ki

böyle bir vahşet hiç görmemiştim.ben de hayvanlar kesildikten sonra tüyleri değerlendiriliyor diye bilirdim hep. ama....gerçekten çok acı.

forum olarak kaz tüyü ürünleri poykot edelim ...hiçkimsenin bir canlıya bunu yapmaya hakkı olamaz olmamalı

outdoor mağazalarında kaztüyü montlar bolca satılıyor veya alınıyor. bu durumu engellemek ve bu konuda en azından bu sitede farkındalık yapmamız lazım...

Konu çok eski fakat sosyal hayatımla bir ilişiği olduğundan şunları yazmak isterim ''Milyonda Bir'' Başlık adı altında
Milyonlarca canlı türünden biri olan insan kendi türüne zarar verdiği yetmiyor gibi birde diğer canlı türlerine veriyor...
Hadi sizi yada hadi bizi anladık biz bize zarar veriyoruz biz bizi tüketiyoruz artık bu iyi mi kötü mü bilemiyorum Ama birbirimize yaptığımız vicdansızlığı lütfen diğer canlılara yapmayalım

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,453
Kayıtlı Üye Sayımız
172,106
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmet AKGÜN

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR