Kısa geziler; Topçam Baraj Gölü

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drares Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 39
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,846

drares

Haşmet Kalkancı
Yer
Aydın
Bu gün hava yağışlı olmasına rağmen tam bahar havasındaydı. Şöyle bir dolaşalım diye çıkıp evden Çine yoluna doğru uzandık. Yaklaşık 25 km. sonra Topçam barajına ulaştık. Çevresi genellikle zeyinlik olan baraj gölünün yolu asfalt ve her aracın rahatlıkla girebileceği bir yol.İlk görüntüler...

ARALIK2009021

ARALIK2009022

ARALIK2009023

ARALIK2009024

Bu çeşmenin hüzünlü ve terk edilmiş bir hali vardı. Belki de yanındaki yaprakları dökülmüş genç dut ağacının görüntüsü böyle bir imaj yaratıyordu.

ARALIK2009025

Etiketler
Ynt: Kısa geziler; Topçam Baraj Gölü

Manzaradan kareler...

ARALIK2009027

ARALIK2009028

ARALIK2009029

ARALIK2009030

Yağmur sonrası kırların yeşilliği, suyun maviliği, gökyüzünün griliği daha bir güzeldi.

Yolda bizi hoş bir sürpriz bekliyordu. Off road karavanıyla Polonyalı bir çift ülkemize misafir olmuşlar. Bir fotoğraf çekimi bize izin verdiler ve yollarına devam ettiler...

ARALIK2009014

ARALIK2009016

Böylece kısa gezimiz sona erdi ama ne ettiysek yine de karavansız kalmayı beceremedik.
Karavan hayatımıza girdi bir kere nereye baksak sanki onu görüyoruz, esen kalın...

Birkaç nokta var değinmek istediğim:
1. Polonyalı çifte imrenmedim dersem yalan olur; bu tip bir araçla gidemeyecekleri yer olmaz sanırım.. (4x4 araç kullanmadım bilmiyorum.)
2. Baraj, onca yağışa karşın dolu değil.. (Su konusu, çok önemli çoookk...)
3. IV. Fotoğrafta göl kıyısındaki kulübe nedir anlayamadım, balıkçılıkla ilgili sanırım..
4. Ağaçlandırma çalışmaları yok ya da yetersiz..
5. Topçam Barajı, Aydın-Muğla Karayoluna çok yakın..

Haşmet Bey, iflah olmaz bir gezgin ve karansever; ehh ne diyelim artık "gönlüne göre versin gari goca ırabbım.."

Selamlar.
Cavid Sezen

Haşmet Bey,

Çok güzel kareler çekmişsiniz... Ellerinize sağlık..
Ayrıca bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler...

Ülker&Yavuz

gezmen' Alıntı:
Birkaç nokta var değinmek istediğim:
1. Polonyalı çifte imrenmedim dersem yalan olur; bu tip bir araçla gidemeyecekleri yer olmaz sanırım.. (4x4 araç kullanmadım bilmiyorum.)
2. Baraj, onca yağışa karşın dolu değil.. (Su konusu, çok önemli çoookk...)
3. IV. Fotoğrafta göl kıyısındaki kulübe nedir anlayamadım, balıkçılıkla ilgili sanırım..
4. Ağaçlandırma çalışmaları yok ya da yetersiz..
5. Topçam Barajı, Aydın-Muğla Karayoluna çok yakın..

Haşmet Bey, iflah olmaz bir gezgin ve karansever; ehh ne diyelim artık "gönlüne göre versin gari goca ırabbım.."

Selamlar.
Cavid Sezen
Cavid bey gecikmiş cevabım için sizden ve diğer dostlardan özür dilerim. Ama kişisel işlerimin yoğunluğundan son dönemde cevap verme fırsatını ancak bulabiliyorum.
Barajın su seviyesi benim de dikkatimi çekti. Umarım bahar aylarında beklenen yağışlarla yeterli seviyeye gelir.
Göl kıyısındaki kulübeler, gölün ortasındaki balık havuzlarına aitmiş (yeni öğrendim).
Ağaçlandırma çalışmalarını önümüzdeki günlerde araştıracağım. Ama gölün sağ tarafında kalan, fotoğraf alanına girmeyen bölümde bir köy var ve etrafı zeytinliklerle çevrili.
Baraj Muğla yolunun 25.km.de yol zaten kıyısından geçiyor ve rahatlıkla görülebilir.
Karavancılık konusuna gelince, kesinlikle iflah olllmaaammmm :D :D :D

egeli' Alıntı:
Haşmet Bey,

Çok güzel kareler çekmişsiniz... Ellerinize sağlık..
Ayrıca bizlerle paylaştığınız için çok teşekkürler...

Ülker&Yavuz
Sn. egeli, Ülker&Yavuz çifti, bölge size de çok uzak değil ve rahatlıkla karavanda kamp yapılacak bir yer. Ama Çine'nin içinden gidilen bir Kavşit yaylası var ki, gördüğünüzde ayrılasınız gelmeyecek. Hemen köyün kıyısındaki baraj gölünün etrafında karavanla kamp yapmaya da çok müsait alanlar var. Önümüzdeki günlerde burayı da gezip sizlere bir yazıyla tanıtmak niyetindeyim...

züğürt gezençi' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler Haşmet bey.
Sami bey teşekkürler. Siz de kış geldi diye karavanı kilitleyip, evinizde mi oturuyorsunuz? yoksa tembellikten yeni yazılarınız yayınlanacak günlerin gelmesini mi bekliyor? :D :D :D

yaybek' Alıntı:
Haşmet bey paylaşım için teşekkürler,o kadar su olmasına rağmen çevrede ağaç olmaması insanın içini acıtıyor yazık,ağaçlandırılamazmı o göl kenarları en azından.
Yusuf sen de çok haklısın. Ama kafamda bizim hastane adına bir ağaç dikme bayramı hazırlama planım var. Umarım başarırım. Daha önce iki kez başarmıştım. Bunu sizinle buradan paylaşırım...

ömrümü7ler' Alıntı:
bu güzel kareleri bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler ..
Mustafa bey teşekkürler. Ben de sizin gezilerinizi ve özellikle offroad kamplarınızı ilgi ve hayranlıkla izliyorum...

Haşmet bey haklısınız,karavan evin önünde yatıyor.Ama tembellikten değil "tamamen duygusal".84 model binek arabamızı değiştirme projesi ile meşgulüm.Bir lada niva peşindeyim.Malum dağ bayır yayla özlemi. ;D ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR