Köpekler Bizden Ne İster?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan barışakdere Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 122
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 57,124
Ynt: Köpekler Bizden Ne İster?

tadımıza bakmak istiyorlarr , geri döndüler ...

korku filmi gibi oldu ..

Benim köpeklerle aram iyi , ben de biraz saldırganım o yüzden olabilir mi acaba ...

Sürekli bisiklet kullanırım , gezerim dolaşırım , çok karşılaşırım köpeciklerle ... özellikle de çeteleşmiş köpeciklerle ... ama hiç seslerini çıkarmazlar ... geçer giderim ... teşekkür de etmek isterim nezaketlerinden ötürü ama cesaret edemem ...

Etiketler

İnternet ortamında "Köpek kovucu" adı altında satılan ve "köpeklere itici gelen ses dalgaları yaydığı" iddia edilen ürünlerin bir etkisi oluyor mu acaba ? Yoksa sadece aldatmaca mı ?

moremiles' Alıntı:
Evet köpekler bizden ne ister!

Motosikletle gezerken pek umursamıyorum onları ama bisikletle işler değişiyor...
Daha çok herhangi bir yerde herhangi bir köpekten gelmiyor tehlike, genellikle fark etmeden ( artık fark ediyorum ) onların bölgesine girmiş oluyorum,
ve onlarda beni ordan uzaklaştırmaya çalışıyor oluyor, tabi biz insanlar için tüm dünya bizim bölgemiz, ama sokaklarda yaşayan köpeklerin de kendilernce bir bölge kavramı var,

Yeni bisiklet almıştım, aldım ama hep bir işim çıkıyordu iki üç gün üst üste çok binmek istememe rağmen binemedim, artık canıma tak etti akşam vaktiydi, artık yeter dedim giyindim çıktım...Ki geceleyin köpeklerin bu bölgelerini koruma isteği daha bir artıyor, geziyorum sakince, derken bir sokağa girdim üç beş köpek toplanmaya başladılar, tedirgin oldum bastım var gücümle ilk sokaktan çıktım ama artık rahat değilim gerildim, başka bir sokağa tam girmiştim ki, iki tanesi üstüme doğru koşmaya başladılar, artık basamıyorumda biri önümde biri arkamda deli gibi havlıyorlar, halen bisikletin üstündeyim, pedal çevirmekte ısrar ediyorum ama ikiside aşırı sinirli tekerlere doğru bana doğru havlamaya devam ediyorlar, baktım susacakları yok, bekliyorum bekliyorum susmuyorlar, gitmemede izin yok, önümü arkamı tutmuşlar, artık dedim buraya kadarmış! İndim bisikletten hızlıca koştum yerden irice bir taş aldım, ardından ben onları kovalamaya başladım, bir anda nasıl böyle hızlı koştuğumu bende anlamadım ama, iş değişti, avdım avcı oldum, hem koşuyorum hem bağırıyorum "şimdi kim kaçıyor söyleyin! şimdi kim kaçıyor!..." diyerekten ;);D ;D ,biri hemen sindi kaçtı, umurumda değil isterlerse ısırsınlar, artık ben delirdim, diğerini kattım önüme olanca gücümle koşuyorum köpekte kaçıyor, en son elimdeki taşıda yola attım, ortalık toz duman, köpekler kaçtı gittiler sokaktan...
Böylece sokak artık benim olmuş oldu ;D
Ama tabi ne bisikletle gezme keyfi kaldı, ne sporu, ne pedal basması hiçbir şey, o günden sonra bir daha Zekeriyaköy'de özellikle geceleri bisiklete binmiyorum.

Türkiye bir köpek ülkesi, tüm sokaklar köpeklerin, köpekler mahallelerine giren yabancılara havladığı için herkes bu işten memnundur bile, ama bu sağlıklı bir durum mu, bence değil, benim bisikletle gezemediğim sokaklarda çocuklarda oynayamaz, bebeklerde gezdirilemez.

Umarım bir gün birileri bu sorunu medeni yöntemlerle çözer. Belediyelerin koyacağı ek bir vergi ile pekala gerekli bütçe de oluşturulabilir.

Çok hoşuma gitti sevgili moremiles :smiley:

Bide oradaki bir duvara işeseydin bölge tam anlamıyla senin olacakmış :smiley:

Ben cesaret edemezdim, pedal çevirmeye gücüm kalmadığı anda da paçadan yakalanırdım sanırım...

çoğunun derdi oyun oynamak ve hatta şımarmak :smiley: çoğu kimselerin korktuğu rottweiler cinsi bi köpek tanıyorum karşıdan sanki tek bir ısırıkla sizin kolunuzu bacağıızı koparacakmış gibi duran ama çok masum bakışları olan ağzından salya saçarak topuyla oynamak isteyen sadece ilgi ve oyun isteyen bi köpek aslında. adı sultan dişi :smiley: ama herkez dış görünüşünden dolayı korkutucu bulabiliyo kuyrugu olmadıgı için sevildigini anlayınca popsunu sallıyo :smiley: hatta sizin için bi resminide yükliyim.

siz onlara nasıl yaklaşırsanız onlarda size o şekilde yaklaşır...

IMG00924

bisikletle köpeklerden kaçmak zor gibi görünüyor bir de bisiklet yüklüyse :eek: ve neredeyse 50 km hız yapanları da var,
ama bir şeye güvenebilir belki: adrenalin :-\

Bisikletle değilde motosikletle çok başıma geldi. Köpeği önceden görsek problem değil ama özellikle geceleri müstakil evin bahçesinden fırlayarak ödümüzü ... karıştıranlar'a çok rastgeldim. Bikeresinde heyecandan düşecektim neredeyse..

cagdas90' Alıntı:
Köpekler kaçan veya kaçtığını sandığı şeyleri kovalarlar, o yüzden durup gürültü yaparak veya bir şekilde ondan daha güçlü olduğunuz izlenimini vererek köpeği uzaklaştırabilirsiniz. Korksanız bile yapın, köpek gidecek veya en azından saldırmayacaktır.

Saygılar

olay tamamen budur ;) köpekle karşı karşıya kalındıgında iş sadece güç gösterisine bakıyor kim güçlü görünürse onun sesi ötekini bastırıyor..

karşılaşma sırasında durup sanki yerden taş almış gibi eğilip yine sanki taş atıyormuş gibi kolu sallamayla hayvan yine korkuyor bu da başka bir şey :smiley:

korkulması gereken tek köpekler çoban köpekleridir.. onlar gerçekten tehlikeli olabiliyorlar.. onun dışında sokak köpeklerinde bir numara yok zaten höt yaptın mı hayvan noluyor ya diye bi düşünüyor

Bu ara yoğun olarak bisiklet sürüyorum ve köpeklerle daha çok içli dışlı olmaya başladım haliyle. başımdan geçen bir kaç olayı paylaşmak istedim,

Taksimde arka sokaklarda üç köpek bu domuz gibi olanlardan, Bize doğru arkadan sinsice ve hırlayarak geldiklerini duydum. (Havlama yoksa ve hırıltı varsa tehlike büyük) Yanımdakilerde korkmasın diye hissettirmeden bir anda döndüm olabildiğince bağırıp üstlerine yürüdüm. Dağılıp gittiler. Bazen cesaret geliyor işte.

Geçen günde izmir sasalıda bisiklet sürerken, koyun sürüsünün yanındaki iki zebellah gibi çoban köpeği, biri önümü kesti diğeride sağ tarafımdan üstüme doğru hızlıca havlamadan geliyordu. Bu sefer kaçış yoktu bende olabildiğince bağırıp üstlerine doğru gittim ama nafile son anda çoban beyaz atının üstünde bir kere hoşt dedi ve iki köpek yolu açtı. Beyaz atlı prensiti 50 li yaşlarda göbekli kafasında puşisi ile kurtardı beni :smiley:

Aslında bisiklete alışmış köpekler birşey yapmıyor. Sasalı - Bostanlı arasında bisiklet yolunda olan köpekler gözüne baksanda, hızlı olsanda oralı olmuyor.

Köpek dişleri çıkardıysa. Durup bisikletten inip bağırmak ve üstüne gitmek durumu kurtarabiliyor. (araya bisikleti almakta fayda var)
Havlayıp, kuyruk deli gibi oynuyorsa yavaş yavaş sürün zaten bırakıp gidiyor. ( Olayların %80 böyle gerçekleşiyor)

POPOM BEN VE ONU İSTEYEN KÖPEK
Dog graphics dog bite 020998

Çocukluğum köpeklerle oynamakla geçti. Birlikte top bile oynardık. Yavruluğundan ölüm sürecine kadar beraber oynayıp beslediğimiz köpekler olmuştu mahallemizde. Şehiriçi sokak köpeklerinden korkmamak gerektiğini yaşayarak öğrendim. Şehirde özgürce yaşayan köpekler yukarıda bahsedilen yöntemlerle kolayca geçiştiriliyor.

Dog graphics dog bite 728219

Ama manyak insanların beslediği manyak köpekler sıkıntı. Hayatımda bir kere köpek ısırdı oda bir iş başvurusu yapmak için elimde CV kapıyı tıklarken ısıran minik kanişti.Ayagımı kaldırdım bir baktım benim paçayı almış ağzına geveliyor alahdan dişi etime geçmedide kuduz iğnesinden kurtuldum. Bir kere bile havlamadan şarkı dizelerinde söylendiği gibi usulca yaklaşıp sırf sana benziyor diye merhana dedi. :smiley:

dog-bite-attack-small-dog.jpg

Gelelim geçen sene yaşadığım bol adrenalinli altına sıçırtmalık vakaya :smiley: İşyerim evime 4 km. mesafede İnsanların az olduğu her tarafta inşaat çalışmaları nın yapıldığı tenha bir yerden geçerek gittiğim bir mahal. Orada birde inşaat malzemeleri satan bir yer var. Tuğlaydı ıvırdı satar. Buranın manyak sahibi köpeği 1 hafta bağlı tutup hafta sonları salıyor. Köpeğin terör estirdiğini oradan pazar günleri arabayla geçerken görüyordum. Bir gün arabam arıza yaptı yürümek zorunda kaldım. Aklıma köpek geldi. Genelde aklıma gelen başıma geldiği için kalın etli alüminyumdan balkon korkuluğu bir değneği elime alıp sırt çantası ile yola çıktım.

1006_doggone.jpg

Yolda giderken insanlar yan yan bakıyor elimdeki değneği görünce :smiley: Geçen babam anlattı kahveden emekli arkadaşının kafasına değnekle vurup bayıltıp çulsuz adamı soymuşlar. Adam komada yatıyormuş aklıma geldi şimdi.Kimsesiz in tekiymiş garibim Memleket suriyeli siydi ajanıydı teröristleri işidlisiydi doldu taştı. İnsan köpekten daha tehlikeli. İnsanların elimdeki değneği görmesiyle gözlerinin büyümesi normal. Neyse konuya dönelim. Düşündüğüm gibi kangal kırması köpek koşarak 100 metre mesafeden dişleri göstererek dötünden bir parça alacam diyerekten geldi.

Vector represent a dog biting a man butt 114662320

Sırt çantamı çıkartıp barikat yapıp bağırdım dişlerini güzelim çantaları geçirip yırttı. O sırada oradan geçmekte olan 2 araba sanki filim oynuyormuşcasına sağa çekip belgesel izler gibi bizi zliyorlarmış. Ulen dana kornaya basıp köpeğin üzerine sürde kurtarsana beni. Yav ne hayvanlar var ya iki ayaklı. :smiley: Kaç insanı kutarmisligim var benim halbuki. Baktım bu köpek bir parçada benim paçalardan alacak doymadı çantadan. Çantanın geri kalanını önüne attım belki çantayla boğuşur beni bırakır diye ama ne fayda ilaa senin popo diyor başka birşey demiyorum diyor hayvan.

dd8056660b168009e8f5e3784c29c780.jpg

Elimdeki sopayı iki elimle samuray tarzı kavrayıp burnunun üzerine bir indirdim ki sopayı dostlar hayvanın inlemesine benim bile yüreğim burkuldu o anda. Şimdi beni eleştiren dostlar olacaktır şu olayı unutmasınlar geçen senelerde işe yeni girmiş bir güvenliği 4 - 5 kurt köpeği bütün kemiklerini kıra kıra sabaha kadar saatlerce ısırmış diğer güvenlik arkadaşı kulübesinde uyurken o hayatını kaybetmişti. videosunu en alta ekledim.

Pitbull-2.jpg
Pitbulls-1.jpg

Bence pitpul saldırırsa çömelmeyin o_O

Görüntüleri halen internette. Oysa Yanında cop sopa ya da bıçak olsa yaşıyordu şimdi Aslında o sopayla bu tarz köpek sahiplerini evire çeviren dövecen. Bölgedeki kimi villa sahipleride kurt ve kangal köpeklerinin pazar günü salmakda. Belediyenin hayvan barınağına şikayet ettimsede bir sonuç alamadım. Neredeki yaşıyorum. Dağ başında değil. İstanbul Beylikdüzü. Yer kavaklı dere yolu geçişi. Bence sizde benim gibi alüminyum ultra light :p bir sopa edinip iliştirin bisikletinizin yada çantanızın bir yanına. 1-2 ayda aikido kursuna gidip sopa nasıl tutulur (jo - boken ) nasıl savurulur öğrenirseniz dahada güzel olur. ;-) 2 ayaklılar için. ;-D Poponuzun sağlığı için ;-)

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,471
Kayıtlı Üye Sayımız
172,123
Kaydolan Son Üyemiz
hitough

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR