LADA NİVAMA LPG HAKKINDA BİLGİ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TEKÇO 10 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 12,026

TEKÇO 10

Yeni Üye
Yer
BURHANİYE/BALIKESİR
Selam arkadaşlar emekli olduğum zaman 2008 yılında lada cip aldım.Lpg taktırmak istiyorum.Araştırdım kimse net birşey diyemiyor.Ustaların bazıları çok enjeksiyonlu olduğu için 3 veya 4 ay sonra ayar kacıyor,onun için sorun cıkıyor diyetakmak istemedi.Lada müşteri hizmetlerine mesajattım bilgi almak için kısa sürede aradılar stefonelli takmamı sorun olmadığını söylediler.Bende takılan bildiğin arkadaşlar varsa onlardanda bilgi almak istediğimi söyledim tlf nolarını verirseniz sormak istediğimi söyleyince tlf vermekten kacındılar.Böyle olunca bende ne yapacağımı şaşırdım.Bilgisi olan arkadaşların görüşlerini almak istiyorum.Şimdiden yorumlarınız için teşekür ederim.SAYGILAR

Etiketler
Ynt: LADA NİVAMA LPG HAKKINDA BİLGİ

Benim bildiğim çok nokta olduğundan kelli sıralı sistem yapmak durumundasınız. Sıralı sistemde ayar kaçıran açıkçası duymadım.
Çelik Motor'un Stafanelli Çelik Motor garantili ve yetkili servisler de aynısını öneriyorlar.
Gerçi LPG dönüşümlerinde markadan ziyade sistemli ve düzgün bir montaj ve ayar daha önemli diyor LPG'li kullanan arkadaşlar..

Ben arazide gezen ve LPG işini de yapan birisi olarak INKAGAS BMD markasını gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.

Bu bende olan markalardan birisi.

LADA lara LPG montajında sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu nedenle herkes bu araca montaja girmiyor. Ama 1 tam gününü montaja ayıran ve ürününe güvenen kişi bu işe girer.

concrete' Alıntı:
Ben arazide gezen ve LPG işini de yapan birisi olarak INKAGAS BMD markasını gönül rahatlığı ile tavsiye ediyorum.

Bu bende olan markalardan birisi.

LADA lara LPG montajında sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu nedenle herkes bu araca montaja girmiyor. Ama 1 tam gününü montaja ayıran ve ürününe güvenen kişi bu işe girer.

Tamamen katılıyorum. Benim aracımda sıralı sistem LPG var ve asfaltta da arazide de tatminkar. Elbette biraz güç kaybı oluyor ama çok önemsenecek derece değil. İyi bir usta yaparsa sıkıntısız binersiniz.

Lpg işi şans işi
Aracın bir parçası bozuldumu tüm dengeler alt üst oluyor. 1 yıldır bu sorunlarla uğraşıyorum.
Stefanelli tavsiye etmem servis ağı yaygın değil. Eğer stefanelli taktıracaksanız oturduğunuz yerde stefanelli bayisi varmı ona göre taktırın.
Ben ileride stefanelliyi söktürüp brc taktırmayı düşünüyorum.

Değerli arkadaşlar yavuz bey,güven bey,bahadır bey ve emrebey yorumlarınız için teşekür ederim.Bugün tamiri arkadaşıma lpg takan ustaya ladaya lpg nin sorun yaratmasının nedenini sordurdum.Verdiği cevap enjektörlere giden ateşleme düşük olduğundan dolayı rolantide karıştırdığını onun için ayar tutmadığını izah etmiş.Diğer araclarda sorun olmadığını ladanın ciplerinde sorun yaşandığını tekrar etti.Ucuz birşey olsa takıp deneyecem, fakat mebla küçük değil.Ustanın yorumları hakkında arkadaşların görüşlerini alabilirmiyim.SAYGILAR

TEKÇO 10' Alıntı:
Değerli arkadaşlar yavuz bey,güven bey,bahadır bey ve emrebey yorumlarınız için teşekür ederim.Bugün tamiri arkadaşıma lpg takan ustaya ladaya lpg nin sorun yaratmasının nedenini sordurdum.Verdiği cevap enjektörlere giden ateşleme düşük olduğundan dolayı rolantide karıştırdığını onun için ayar tutmadığını izah etmiş.Diğer araclarda sorun olmadığını ladanın ciplerinde sorun yaşandığını tekrar etti.Ucuz birşey olsa takıp deneyecem, fakat mebla küçük değil.Ustanın yorumları hakkında arkadaşların görüşlerini alabilirmiyim.SAYGILAR

Benzin enjektörleri araç LPG deyken zaten devre dışı kalıyor. LPG enjektörlerinde bu anlamda sorun olmamalı. Türkiye'de 2 ohm da çalışan enjektör bulmak güç. Ama ben bu nedenle size İNKAGAS'ı önerdim. Düşük dirençte çalıştığından verimli ve seri çalışıyorlar.

Bazı durumlada şöyle bir önerim oluyor; ''sistemi takalım, bir hafta deneyin; memnun kalmazsanız sökelim. Ödemeyi siz memnun kaldığınız da, yani 1 hafta sonra yaparsınız.''
İstanbul'da iseniz önerimi değerlendirin. Benim de amacım zor işleri bulup onlara bulaşmak; böylelikle ürünün ve işçiliğimizin kalitesini ispat ederken bu ortamdaki katılımcıların dertlerine derman olabilmek. sizin sorununuzu çözersem, diğer Niva kullanıcıları için de ışık tutmuş olacağım.

Ancak siz başka bir marka da kullanacak olsanız, muhakkak işi yapacak ustanın işinin ehli olduğundan ve aracınıza 1 tam gün ayrabileceğinden emin olun.

Güven bey değerli paylaşım ve yardımınız için teşekür ederim.Balıkesir burhaniyde oturuyorum.Fakat önerinizi değerlendirmek isterim.Şuan olmasada yaza doğru sizle görüşmek isterim.Fiat konusunda montaj dahil bilgilendirirseniz memnun olurum.SAYGILAR

Ynt: Lada Nivama Lpg Hakkında Bilgi

Merhaba
Ben de 2011 niva var. Ben de LPG düşünüyorum. Konuyu ne yaptınız,çözüm bulabildiniz mi? hangi marka taktırdınız ve memnunmusunuz.

Ynt: Lada Nivama Lpg Hakkında Bilgi

Arkadaşım mesajını yeni gördüm.bir haftadır avda oldumiçin.Tüp takmadım. böyle idare ediyorum.Siz istanbulda yaşıyorsanız güven beyin yorumunu okuduysanız kendisinden detaylı bilgi alabilirsiniz.Selamlar..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.