Liberty Ilan Değerlendirme

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ffsahin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,524

ffsahin

Yeni Üye
Merhabalar , yakın bir zamanda kısmet olursa hafif arazide ve kışın beni zorda bırakmayacak bir araç almayı düşünüyorum. Bir süredir araştırıyorum ve benim için en uygun seçeneğin cherokee olduğuna karar verdim. Sanırım bu kasa kj olarak adlandırılıyor.

İlanları günlük kontrol ediyorum şu an yayında olan tüm ilanları inceledim sanırım.Sizlerinde fikrini almak istiyorum.Tavsiye edeceğiniz önereceğiniz araçlar varsa paylaşırsanız sevinirim.

Ben şu ilandaki aracı beğendim.Sorgulama yaptırdım araç son 1.5 yılda 2-3 bin km yol yapmış sadece.Daha önce lpg uygulanmamış.2002 Jeep Cherokee 3.7 41.500 TL Sahibinden satılık ikinci el - 297672881

-Bu araçlarda özellikle dikkat edilmesi gereken kronik bir arıza var mıdır?
-Lpg bu motorla uyumlu mudur?Uyumlu ise hangi markayı tavsiye edersiniz?
-Bakımları pahalı mıdır? Parça sıkıntısı yaşatır mı?

Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için :smiley: .

Etiketler
Merhaba,

1997 ZJ den sonra 3 hafta önce KJ aldım. 2005 model 3.7 limited sahibiyim.
Aile aracı olacak çok memnunum. Yolda keyifli ve rahat bir araç. Beni düşündüren tek şey bagajı. Özellikle tüp uygulandıktan sonra biraz küçük kalıyor. Ama onun dışında şimdiye kadar ters bir yönünü görmedim. 3.7 210 hp motor güven veriyor ve yakıt olarakta gayet makul seviyelerde. 90 TL ye doldurduğum depom ile 240 km yol yaptım İstanbul şehir içi...

Kronik bir arızasını bilmiyorum. Daha uzun süreli kullanan arkadaşlardan öğrenebiliriz :smiley:
Lpg gayet uyumlu. Benim aracımda Lavato var. Güzel...
Bakımları çok pahalı değil. Parçaları bulunuyor. Suzuki GV ile aynı diyebilirim...

Merhaba,

1997 ZJ den sonra 3 hafta önce KJ aldım. 2005 model 3.7 limited sahibiyim.
Aile aracı olacak çok memnunum. Yolda keyifli ve rahat bir araç. Beni düşündüren tek şey bagajı. Özellikle tüp uygulandıktan sonra biraz küçük kalıyor. Ama onun dışında şimdiye kadar ters bir yönünü görmedim. 3.7 210 hp motor güven veriyor ve yakıt olarakta gayet makul seviyelerde. 90 TL ye doldurduğum depom ile 240 km yol yaptım İstanbul şehir içi...

Kronik bir arızasını bilmiyorum. Daha uzun süreli kullanan arkadaşlardan öğrenebiliriz :smiley:
Lpg gayet uyumlu. Benim aracımda Lavato var. Güzel...
Bakımları çok pahalı değil. Parçaları bulunuyor. Suzuki GV ile aynı diyebilirim...

Cevabınız için teşekkür ederim :smiley:
Bagaj benim için sorun değil.Günlük kullandığım başka bir aracım var.
Piyasası nasıldır acaba, örneğin link attığım ilanın ederi nedir eğer söylendiği gibiyse?

Arkadaşım piyasa değerlendirmesi yapamam. Ama arabaya bakarsın, temizse hoşuna giderse verdiğin paraya acımazsın buna emin ol... Ben aracımı alırken bir miktar fazla verdim ama çok şükür aracımdan gayet memnunum...

zaten ucuza alınacak araçlar değiller. döküğü alınmaz. boya kaza vs önemli dğeil. yeterki devrik ve hurdadan toplama olmasın. direksiyon pompası bozulabiliyor. şanzıman iyi bakılmalı her otomatik araçta olduğu gibi. birde şaft körkleri yırtılıyor. arka difransiyel ses yapıyor tamamında iyice bozulana kadar problem değil. hepsinin tamiri mümkün ve parçası mevcut. yok ise ebay de hepsi var ben öyle alıyorum. son derece sorunsuz ve sağlam araçlardır. tavsiye ederim.

zaten ucuza alınacak araçlar değiller. döküğü alınmaz. boya kaza vs önemli dğeil. yeterki devrik ve hurdadan toplama olmasın. direksiyon pompası bozulabiliyor. şanzıman iyi bakılmalı her otomatik araçta olduğu gibi. birde şaft körkleri yırtılıyor. arka difransiyel ses yapıyor tamamında iyice bozulana kadar problem değil. hepsinin tamiri mümkün ve parçası mevcut. yok ise ebay de hepsi var ben öyle alıyorum. son derece sorunsuz ve sağlam araçlardır. tavsiye ederim.
Boya takıntım yok ama mümkümse km yüksek olmasın istiyorum.Söylediklerinize dikkat edeceğim araç bakarken.Sizin aracnız dizel mi benzinli mi?

Boya takıntım yok ama mümkümse km yüksek olmasın istiyorum.Söylediklerinize dikkat edeceğim araç bakarken.Sizin aracnız dizel mi benzinli mi?

İyi bakılan bir araç ise km de problem değil. Benim aracım 211 bin kmde. Hiç kafama takmadan aldım. Bu araçların motorları iyi bakılırsa sorun çıkarmaz kolay kolay...

Ebay alış verişlerinde, kargo ve gümrük vergisi eklenince, fiyat yükseliyor, neredeyse buradaki rakamlar çıkıyor çoğu zaman.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR