Lucas 942-915-72

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,061

ozo

series çelebi :)
1972 109 benzinli üzerinde
LUCAS 942-915-72 yazmakta olan bir marş motoruna sahibim ve düzen tutturamadım 2 haftada bir kömürleri ve yuvasını eritiyor 4 defa değiştirdik ama olmuyor bir türlü.bilen varmıdır mu motoru nereden temin ederiz.
yenisini alayım diyorum 6613(def) çıkıyor karşıma birde 5225 (series) iki motor birbirinden çok farklı ve sökülen arızalı motor 6613 e çok yakın,series 5225 motoru orijinal deniyor ama sökülen motorla pek ilgisi yok zaten stoktada yok.
birde mıknatıslı gövde üzerinde MAGNET MARELLİ ve type M78R (1,4) yazmakta.

Etiketler

Ynt: Lucas 942-915-72

Gecmis olsun bende Kollektor yemişti ankara öz oto Tumay Abiden istedim gönderdi sağolsun bu sabah soğuk hava lpg de tek marş çalıştırdım canavar gibi :-D

:smiley:))
teşekkürler maaşallah ilk marşa. bi hafta falan çalışmayınca ilk marş hayal bende:smiley:) ama sonrakilerde pek sıkıntı yok.
sanırım buldum lucas değilde bosh tip bitane :smiley:

işte o kol gibi olan 5225 diye geçiyorda söktüğümüz ondan değil

ozo' Alıntı:
:smiley:))
teşekkürler maaşallah ilk marşa. bi hafta falan çalışmayınca ilk marş hayal bende:smiley:) ama sonrakilerde pek sıkıntı yok.
sanırım buldum lucas değilde bosh tip bitane :smiley:

işte o kol gibi olan 5225 diye geçiyorda söktüğümüz ondan değil
Kol gibiden bulun takın:smiley:)))) İncülüz Kemalde vardır ama verir mi yoksa turşusunu mu kurmak ister bilemiyorum :D

Benim series yaklaşık 10 gündür yatıyordu bu sabah tek marş calisti akşam yine denedim tek marş hemde lpg de

sesezgin' Alıntı:
Benim series yaklaşık 10 gündür yatıyordu bu sabah tek marş calisti akşam yine denedim tek marş hemde lpg de
:smiley:) süper vallahi.maşallah ve inşallah darısı başıma:smiley:)

ahmet şahin benim meksefe platini değiştirip ayarladığından beri gır diyor ve hemen çarş üstünde yarım turdan fazla marşta çalışmazsa haberim olsun demişti harbiden de öyle sadece bir kere izmir eksi 10 gördü tarihi boyunca o gün basamadım oda akümden kaynaklı...

lucas yerine bosch marş motoru takılldı lucas toplanıp yedekte kalacak belki vinçe dönüştürürüm onu :smiley:)MEŞHUR 140KW lpg beyniyle müşerref olduk sonunda takıldı ayarları yappıldı avans ve süpab ayarlarıdaa elden geçti bi 15 güne tekrar ayar yapılacak lpgye.platinide bi elden geççirdiler az bi zımpara v.b

ozo' Alıntı:
lucas yerine bosch marş motoru takılldı lucas toplanıp yedekte kalacak belki vinçe dönüştürürüm onu :smiley:)MEŞHUR 140KW lpg beyniyle müşerref olduk sonunda takıldı ayarları yappıldı avans ve süpab ayarlarıdaa elden geçti bi 15 güne tekrar ayar yapılacak lpgye.platinide bi elden geççirdiler az bi zımpara v.b
:smiley:)))))Hayırlı olsun diyelim o halde...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,464
Kayıtlı Üye Sayımız
172,117
Kaydolan Son Üyemiz
fmt35

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR