Makalu Cavery İnferno Uyku Tulumu Sizce İyi Midir Görüş Ve Önerilerinizi Rica Ediyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan muyendisdelibey Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 26,532

muyendisdelibey

Selçuk Üniversitesi Doğa Sporları Topluluğu
Yer
Konya
Selamlar herkese iyi forumlar;

Biz bi üniversite topluluğuyuz ve kamplı faaliyetler yapıyoruz malzeme bilgim çok iyi olmadığı için sizden ricam bana bu ürün ile ilgili bilgi verebilir misin ve ya hemen hemen aynı fiyatlara istediğim koşullar için bi uyku tulumu önerir misiniz teşekkürler

http://www.atlaskamp.com/cavery-inferno-tulum-22/
Öncelikle sorum şu tulumun ısı değerleri-10/-16/-22 olarak verilmiş bu -10 ne kadar doğru ve isabetli bi değerdir bunun hakkında bilgi verir misiniz ikincisi biz iç Anadolu bölgesinde kasım-şubat dönemi hariç faaliyet yapmaktayız zaman zaman Antalya civarına da gitmekteyiz bu tür kamplı faaliyetlerde çadırlarımız 3 mevsimlik genel olarak bu tulum bizim için yeterli olur mu ?
Cevaplarınızı bekliyorum teşekkür ederim

Etiketler
Ynt: Makalu Cavery İnferno Uyku Tulumu Sizce İyi Midir Görüş Ve Önerilerinizi Rica Ediyorum

takip amaçlı bir mesaj atıyorum. bende şu anda evolite ve makalu nun bu alt segment modelleri arasındayım. birisini sipariş vereceğim. hangisi olursa olsun ufakta olsa bir iki kelam etmek istiyorum ileride benle aynı durumda kalacaklar için.

Ynt: Makalu Cavery İnferno Uyku Tulumu Sizce İyi Midir Görüş Ve Önerilerinizi Rica Ediyorum

satın aldım hepsiburadan 79 tl ye. 4 gün içinde elime geçti. öncelikle söylemem gerekirki battal boy bi taşıma kılıfına ve boya sahip tulum. yazlık tulumumla kıyasladığımda rahat 2 kat fark var gibi duruyor.. performansını test etmem ne yazık ki mümkün değil ancak ev içinde açıp serdiğimde ve içine girdiğimde konforlu olduğunu söyleyebilirim kumaş vs açısından. yinede gerçekten çok büyük bi tulum taşımaya uygun olur mu olmaz mı emin değilim. memlekete döndüğümde bi deneme yapmayı düşünüyorum... içinden bi yerlerden çok ufak ufak elyaf pamukçuklar geliyor. normalmi değil mi bilmiyorum...

Merhaba;
Geçen hafta izci kulübümüz için bu tulumdan 110 adet aldım. Dediğiniz gibi taşıma kılıfı fazla büyük, ancak bir sıkıştırma kılıfı edinerek kapladığı alanı yarıya indirebilirsiniz. (İzci kamplarında taşımak çok sorun olmadığından biz bunu göz ardı ettik)

Fiyat, ölçü ve dolgu yönünden daha önce kulübümüze aldığımız Square (-5 comfort) uyku tulumunu andırsa da, bu tulumda 2 kat elyaf kullanılmış olması durağan hava bakımından avantaj olsa gerek. (Square'nin bu modeli için -5 ancak extreme değer olarak yazılmalıydı)

Square uyku tulumuna göre kıyas yaptığımda; dış kumaşı daha sık dokunmuş ve daha sert... Square çabuk su geçirirken bu tulum kolay kolay su geçirmiyor.

Square uyku tulumunu, Başalan Yaylasında ilkbahar ve sonbaharda test etmiş biri olarak söyleyebilirim ki, cavery inferno kesinlikle sınıfının kalitelilerinden...

-10/-16/-22 değerlerine tabi ki itibar etmiyorum. Bu tulum için 0/-8/-15 değerleri daha doğru olur gibi geliyor...

Sonuç olarak; -18 dış ortam sıcaklığında bile, bir garibanın işini rahatlıkla görebilecek bir uyku tulumu olduğunu düşünüyorum...

oymakbaşı' Alıntı:
Merhaba;
Geçen hafta izci kulübümüz için bu tulumdan 110 adet aldım. Dediğiniz gibi taşıma kılıfı fazla büyük, ancak bir sıkıştırma kılıfı edinerek kapladığı alanı yarıya indirebilirsiniz. (İzci kamplarında taşımak çok sorun olmadığından biz bunu göz ardı ettik)

Fiyat, ölçü ve dolgu yönünden daha önce kulübümüze aldığımız Square (-5 comfort) uyku tulumunu andırsa da, bu tulumda 2 kat elyaf kullanılmış olması durağan hava bakımından avantaj olsa gerek. (Square'nin bu modeli için -5 ancak extreme değer olarak yazılmalıydı)

Square uyku tulumuna göre kıyas yaptığımda; dış kumaşı daha sık dokunmuş ve daha sert... Square çabuk su geçirirken bu tulum kolay kolay su geçirmiyor.

Square uyku tulumunu, Başalan Yaylasında ilkbahar ve sonbaharda test etmiş biri olarak söyleyebilirim ki, cavery inferno kesinlikle sınıfının kalitelilerinden...

-10/-16/-22 değerlerine tabi ki itibar etmiyorum. Bu tulum için 0/-8/-15 değerleri daha doğru olur gibi geliyor...

Sonuç olarak; -18 dış ortam sıcaklığında bile, bir garibanın işini rahatlıkla görebilecek bir uyku tulumu olduğunu düşünüyorum...

dün eskişehirde bahçede bir adet badana naylonun altına yatmak suretiyle denedim. yattığımda yağmurlu 7 derece olan hava ara ara uyanıp kontrol ettiğimde sabaha -4 ve kar yağışına dönüştü. ara sıra rüzgar esmesi tulum içinde üşüttü ve KESİNLİKLE naylona yada olursa çadır duvarlarına yanlışlıkla dahi olsa temas etmemek gerekiyor. gerçekten bi anda etkiliyor.

ancak -4 lük havada üşümeden içinde durabildim içlik, çorap, tshirt ve polar bir kazak ile.. yüz kısmı açıkta bırakmak sakıncalı helede rüzgar varsa buradaki gib ondan bir kar maskesi takıp büzgüleri sonuna kadar sıkmak zorunda kaldım.

fotolarda burada

DSC04634

DSC04638

Değerli Kardeşim Kadir;

Yukarıdaki mesajını görünce, hemen profilinden yaşına baktım :smiley:

Yok yanlış anlama hemen; "eşini ikna edip bahçede badana poşetinin altında yatma cesaretini göstermiş bir kahraman mısın" diye merak ettim. Neyse ki, 20 yaşındaymışsın ve muhtemelen bekarsın :D

Şaka bir yana bahçede yaptığın hike, bu tulumun testi için biraz ağır olmuş. Neticede bu bir bivak değil ve tarp altında nem geçirmeme garantisi olmayan bir tulumun testi yapılmamalıdır.

Eğer havanın nemine rağmen -4'te üşümemişsen ya gençliğindendir, ya da bu tulum gerçekten -16 olabilir...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.