Makedonya,Arnavutluk,Karadağ,Hırvatistan,Bosna Hersek Gezisi için YARDIM LÜTFEN.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan serkancan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,626

serkancan

Yeni Üye
Arkadaşlar, 22 mayısta üsküpte başlayıp 31 mayısta tekrar üsküpte sona erecek bir gezi planım var. Üsküp-Dubrovnik arasında konaklama ve yemek, dönüş içinse yine yemek-konaklama ve uygun güzergah konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim...(araç kiralayarak gezeceğim)

Etiketler
Ynt: Makedonya,Arnavutluk,Karadağ,Hırvatistan,Bosna Hersek Gezisi için YARDIM LÜTFEN.

SELAM ,
AYNI BÖLGEYİ KENDİ ARABASIYLA GEZMİŞ BİRİ OLARAK YANIT VERMEK İSTERİM. ÖNCELİKLE HIRVATİSTAN VE KARADAĞ AB ÜYESİ OLDUĞU İÇİN VİZEYİ ARAŞTIRMANI ÖNERİRİM. SONRA O BÖLGELER GERÇEKTEN ÇOK UCUZ (DİĞER AVRUPA ÜLKELERİNE GÖRE). BİR SORUN YAŞAYACAĞINI SANMAM. FAKAT BENİM YAPTIĞIM HATAYI YAPMAYIN. ÇOK ZAMAN AYIRIN VE BİR REHBERLE ANLAŞIN. BU KONUDA ÜSKÜP TE YAŞAYAN VE REHBERLİK YAPAN BİRİNİ ÖNEREBİLİRİM. KENDİSİ ÖĞRETMENDİR VE ÇOK GÜVENİLİR BİRİDİR. AYRICA GEZİLMESİ GEREKEN VE KALINABİLECEK YERLERİ, ARABA KİRALAMA İŞİNİ ONDAN ÖĞRENEBİLİRSİNİZ. REHBERLİK YAPMASA BİLE ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLER VEREBİLİR. AYRICA GEZİ İÇİN ÇOK İYİ BİR SEÇİM. DALMAÇYA KIYILARINA ÇOK VAKİT AYIRMANI VE ARNAVUTLUK'U ES GEÇMENİ ÖNERİRİM. GEZMEZSEN ÇOK ŞEY KAYBETMİŞ OLMAZSIN. KARADAĞ KIYILARI, SPLİT VE DUBROVNİK ÇOK GÜZEL YERLER. BİR DE HAZİRAN ÖNCESİ ÇOK SOĞUK ORALAR ONA GÖRE GİYSİ SEÇMELİSİN. BİZ HAZİRAN 1-2-3 GİBİ GEÇTİK. DONDUK RESMEN. DUBROVNİK TE "SOBE "DİYE TABELA ASARAK EVİNİ KİRALAYAN İNSANLAR VAR. FAKAT GÜNDÜZ GİDİP ARAMAK LAZIM. BİZ GECE GİTTİK VE MECBUREN KAZIKLANDIK. ODALARDA HERŞEY OLUYOR. ÇOK KULLANIŞLI VE RAHAT.MUTFAK BİLE VAR. AYRICA ÜSKÜP VE MANASTIR I (BİTOLA) MUTLAKA GÖRMELİSİN. SON OLARAK GEZEMEDİĞİM TEK YER BOSNA-HERSEK Tİ. BU KONUDA YORUM YAPAMAM. AMA ÇOK GÜZEL LDUĞUNU DUYDUM. BİR DE PRİŞTİNA (KOSOVA) GÜZELMİŞ. İYİ GEZİLER, UMARIM YARDIMI OLUR.

Ynt: Makedonya,Arnavutluk,Karadağ,Hırvatistan,Bosna Hersek Gezisi için YARDIM LÜTFEN.

Öncelikle teşekkür ederim yanıtınız için.
Aslına bakarsanız rehberle gezmek tercihim değil, bu yüzden turlarla gitmeyi tercih etmedim. Benim tedirginliğim yemek yenebilecek ve özellikle akşamları vakit geçirecek mekanlarla ilgili, bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Ama yinede tavsiyelerinize kulak vereceğim, görüşmek üzere...

Bu hattı geçen sene Bulgaristan çıkışlı Saray bosna ya kadar yapıp Yunanistan üzerinden döndük,güxzel bir gezi oldu.... ama istediğiniz bilgileri en iyi verebilecek olan www.meliheris.com dur....
selamlarımla,,,

Ben olsam, şöyle yapardım, Üsküp, Manastır, Ohrid, Sutruga, Tiran ( sakın kalmayın), Budva, Kotor, Dubrovnik, Mostar, Saraybosna, Prizren, Üsküp

serkancan' Alıntı:
Arkadaşlar, 22 mayısta üsküpte başlayıp 31 mayısta tekrar üsküpte sona erecek bir gezi planım var. Üsküp-Dubrovnik arasında konaklama ve yemek, dönüş içinse yine yemek-konaklama ve uygun güzergah konusunda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden herkese çok teşekkür ederim...(araç kiralayarak gezeceğim)
Merhaba; Üsküp'te yemek konusunda sorun yaşamazsınız. Türk çarşısında herkese danışabilirsiniz,Esnafın %90'ı Türk asıllı. zaten Tesettürlü bayan müşteri gördüğünüz lokantaların işletmecileride Ya Arnavut yada Türk asıllı.
Selamlar

Bizde 10 kişilik bir öğrenci grubu ile Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Karadağ, Hırvatistan ve Bosna Hersek planlıyoruz. 1 Temmuz ile 16 Temmuz arasında bu gezimizi gerçekleştireceğiz kısmetse. Biz uçakla Üsküp'e geçtikten sonra araba kiralayıp gezmek istiyoruz fakat emin olamıyoruz nasıl olur ? Bir de uygun fiyata iki küçük araba kiralamayı düşünüyoruz 10 kişi olduğumuz için. Tavsiye edebileceğiniz uygun fiyata araba kiralama şirketleri var mı ? Yardımcı olursaniz çok sevinirız..

omurmar' Alıntı:
Ben olsam, şöyle yapardım, Üsküp, Manastır, Ohrid, Sutruga, Tiran ( sakın kalmayın), Budva, Kotor, Dubrovnik, Mostar, Saraybosna, Prizren, Üsküp

10 kişilik bir arkadaş grubu ve çoğu yurt dışına çıkmamış bir grupla gideceğiz. O açıdan tur ile gitmek istemedik. Hem araba kiralayıp çoğu gün içinde uyumayı dahi göze aldık veya çadır alıp sağda solda kalmayı. Sizce bu mantıklı bir fikir mi ? Öğrenci olduğumuzu göz önünde bulundurarak ve memnun kalmak istediğimizi belirterek, sizlerin bu konudaki önerisi nedir ? 6 Ülke gezmeyi düşünüyoruz, Makedonya'dan başlayıp ? :smiley: [SIZE=78%].[/SIZE]

Suan gezinin 7. günündeyiz, sonlandirip değerlendirme yapıp size detaylı bilgi verebilirim. Ama tek kelimeyle gezilmeye deger, müthiş mekanlar. Görüşmek üzere...

Serkan bey hava durumları oralarda nasıl şu sıralar...

burada yagmur-fırtına gidiyor da..

Dün ve bugün iyi, hatta dubrovnik yanıyor. Son iki gün hariç heryerde yağmura yakalandık. Siz nerdesiniz bu arada ?

Yalovadayım...

Daha seyahate çıkmadık.Kısmetse 6-7 Haziranda çıkacagız..

turansmsk' Alıntı:
Bizde 10 kişilik bir öğrenci grubu ile Makedonya, Arnavutluk, Kosova, Karadağ, Hırvatistan ve Bosna Hersek planlıyoruz. 1 Temmuz ile 16 Temmuz arasında bu gezimizi gerçekleştireceğiz kısmetse. Biz uçakla Üsküp'e geçtikten sonra araba kiralayıp gezmek istiyoruz fakat emin olamıyoruz nasıl olur ? Bir de uygun fiyata iki küçük araba kiralamayı düşünüyoruz 10 kişi olduğumuz için. Tavsiye edebileceğiniz uygun fiyata araba kiralama şirketleri var mı ? Yardımcı olursaniz çok sevinirız..
öncelikle kaç günlük bir gezi düşünüyorsunuz? ona göre size yardımcı olmaya çalışayım...aslında araçta uyumak çok yorucu olur, birde küçük araba düşündüğünüzü hesaba katarsak. ucuz hostel ve odalar bulunabilir veya güdeceğiniz tarihte hava koşullarına göre çadırda(karavan parkları) kalınabilir.

serkancan' Alıntı:
öncelikle kaç günlük bir gezi düşünüyorsunuz? ona göre size yardımcı olmaya çalışayım...aslında araçta uyumak çok yorucu olur, birde küçük araba düşündüğünüzü hesaba katarsak. ucuz hostel ve odalar bulunabilir veya güdeceğiniz tarihte hava koşullarına göre çadırda(karavan parkları) kalınabilir.

Serkan bey 15 günlük bir gezi olacak. Aslında küçük arabayı illaki istiyor değiliz sadece büyük arabalarda 25 yaş sınırı gibi bir durum var sanırım, eğer öyle bir şart yoksa tabiki büyük tercih ederiz, 10 kişilik arabalar var sonuçta. Bir de küçük arabada bile şöyle bir sorun yaşar mıyız bilginiz var mı; gideceğimiz ekipte 21 yaş üstü 4 kişi var ve sadece birisinin ehliyeti var. Onun dışında bir de benim ehliyetim var ve benimde gittiğimiz dönemde yani 1-16 temmuz arasında 21 yaşımı doldurmama 27 gün kalmış oluyor. Bunu da sorun ederler mi sizce ? Yardımcı olursanız çok sevinirim..

www.serkandogrugorur.com web site adresim burda eklemeler yapıyorum zaman buldukça geziyle ilgili, ayrıca mail adresimden bana ulaşabilirsiniz, çünkü bu siteye bakamıyorum çok sık s.dogrugorur@gmail.com

Arkadaşlar selam, bende Haziranda başında 15 günlük motosiklet gezisi planlıyorum.Fakat okuduğum yazılarda kimsenin başına bir şey gelmesede Arnavutluk hakkında hep olumsuz yazılar yazılıyor.Yoldan tasarruf ve farklı ülke olduğundan benimde planımda İşkodra-Tiran-Elbasan güzergahı olacak.Gece kalmasamda yemek ve benzin için elbette duracağım.Bu Ülkede ne gibi sorunlar var bilen var mı?
Sevgiyle kalın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri