Mercedes Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan onurum35 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,880

onurum35

Yeni Üye
mercedes tn serisi 207-308-309 modellerinden karavan yapmak istiyorum fakat bu klasiği nasıl temin ederim yol gösterirseniz sevinirim.

Etiketler
mercedes tn serisi 207-308-309 modellerinden karavan yapmak istiyorum fakat bu klasiği nasıl temin ederim yol gösterirseniz sevinirim.
Onur Bey özelden haberleştik ama burada da düşüncelerimi biraz daha detaylı paylaşmak istiyorum. Aradığınız araçlar sağlam, uzun ömürlü olsalarda, yakıt masrafları oldukça yüksek araçlar. Bu yaşlardaki araçların iç donanımı için yapılacak masrafları da düşününce, kafamda soru işaretleri beliriyor. Neden bu araçları istediğinizi bize anlatırsanız hem bilgi sahibi olur hemde size cevap verecek arkadaşların sayısı artar diye düşünüyorum.
Iyi çalışmalar, başarılar.

Oncelikle tekrar merhaba.bu araclara karsi ilgim ve begenim gungectikce artmakta yakit ve isletme masraflarini degerlendirdik saglam bir arac oldugunda uzulmeyecegimizi dusunuyoruz.bu yuzden ihale vs nasil bulacagim hakkinda bilgi almak isterim.tam bir nostalji harikasi

Macera arıyorsanız tam size göre bir araç, bunlardan birini şirkette 2 yıla yakın kullanmaya çabaladık, sanıyorum toplamda 4 ay kullanmışızdır, Faydaları, bulunduğunuz ildeki ilgili tüm tamircilerle dost oluyorsunuz , malzeme satıcıları ilede, ayrıca motor bilginizde gittikçe gelişiyor, herşeye rağmen kışın aracı çalıştırmak için özel yöntemler geliştiriyorsunuz. eğer en sonunda satmayı başarabilirseniz o an sizden mutlusu olmuyor.

ben de çok araştırdım , yakıt masrafı çok birde sanırım biraz hantal araçlarmış, tipi tam klasik karavanlık ama piyasada çok az var

özelden de yazdım şuan sahibinden de satılık var birtane mavili bir renk 362349427 ilan numarası bak istersen diri bir araca benziyor

özelden de yazdım şuan sahibinden de satılık var birtane mavili bir renk 362349427 ilan numarası bak istersen diri bir araca benziyor
T1 210d

Ilanda Sprinter yazıyor. Bu doğru değil. 1977-1995 arasında üretilen araçlara Mercedes Transporter (T1) denilir. Sprinter 1995 yılından bu yana üretilmeye başlandı.

1992-2006 yılları arasında 1983 model Transporter 209 d‘ i karavan olarak kullandım. Aracı 23 yaşında ve yüksek kilometrede sattığımda motoru saat gibi çalışırdı ve teknik bir sorunu yoktu fakat kaporta çok paslanmıştı. Araç hantaldı ve çok mazot yakardı.

Yukardaki listede gördüğümüz 210d 1989 yılında üretilmeye başlandı. Motorları eski modellere göre daha seri ve tasarruflu. Ama 1995 yılından itibaren üretilen Sprinter ile karıştırmamak lazım.

Yukarda da değindiğim gibi 1992-2006 yılına kadar Mercedes Transporter 209 d kullandım, 2006 yılından buyana da Sprinter 212d kullanıyorum. Fakat tekrar bir Sprinter alacak olursam mutlaka 3’lü serisinden bir araç alırım. Yani 310d gibi. Çünkü 209d veya 210d üç tonun altında araçlar. Içerisine karavan donanımı yapıldığında ağırlığı aracın taşıyabileceği yükün üzerine çıkıyor.

Son düzenleme:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri