Motokaravan İçin Marka Tercihleri;Marka ve Modeller Arası Kıyaslamalar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan orsaalabanda Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 153
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 164,878

Camper ya da motokaravan için hangi aracı tercih ederdiniz?

• PSA Grubu (Ducato, Boxer, Jumper)

Kullanılan: 135 37.5%
  • VW grubu (Volt, Transporter T5, T4, T3, T2)

Kullanılan: 78 21.7%
  • Iveco Daily

Kullanılan: 72 20.0%
  • Ford Transit

Kullanılan: 21 5.8%
  • Renault (Master, Messenger)

Kullanılan: 18 5.0%
  • Diğer

Kullanılan: 36 10.0%

• Kullanılan toplam oy
    360
Ynt: Motokaravan İçin Marka Tercihleri;marka Ve Modeller Arası Kıyaslamalar

fsirin' Alıntı:
Ford Transit de önden çekişli modeller yapmış. Önden çekişlide yakıt tüketimi daha düşük.

http://www.ford.com.tr/SBE/e-brosur-indirin/ticari-araclar/p=1204974982686
Yüzdelere bakıyorum,iveco %21.4 le ikinci sırada ve tek başına.diğer araçlara bakıyorum üçerli.Tek tek olsa diyorum,değerlendirme daha objektif olmaz mı? Yeni başlayanlar için bu yanlışlığın düzeltilmesi gerekir diye düşünüyorum.Sevgiler.

Etiketler

Ev yerine sürekli karavanda yaşayacak birisi için Mercedes O 302 nasıl sizce?

http://www.sahibinden.com/listing/vasita-ticari-araclar-otobus-o-302-sinifi-temiz-bakimli-servis-otobusu%2Ckacirmayin-153799800/detail

Memleket yolları malum, dayanıklılık açısından Ford Transit derim

Ynt: Motokaravan İçin Marka Tercihleri;Marka ve Modeller Arası Kıyaslamalar

atiladi' Alıntı:
Karavanda önemli olan Ölçü ve Taşıyabileceği KG dır....Karavan dönüşümü yapacağınız aracın kargo bölümü ölçüleri ve taşıma kapasitesi 6 ölçü ile tanımlanır, düşündüğünüz aracın bu tanımları, aşağıdaki örnekdeki araçlardan en az 3 tanesi daha iyi ise her marka araç karavan olabilir...

Eski kasa PSA (ducato-jumper-boxer)
10m3 E:181cm , B:280cm , Y:189cm Araç kg: 1850kg, İstiap haddi: 3300kg, karavan yükü: 1450kg
12m3 E:181cm , B:336cm , Y:189cm Araç kg: 1950kg, İstiap haddi: 3500kg, karavan yükü: 1550kg

Yeni kasa PSA (ducato-jumper-boxer)
11.5m3 E:187cm ,B:312cm , Y:193cm Araç kg: 1925kg, İstiap haddi: 3500kg, karavan yükü: 1575kg
13m3 E:187cm , B:370cm , Y:193cm Araç kg: 1975kg, İstiap haddi: 3500kg, karavan yükü: 1525kg
15m3 E:187cm , B:407cm , Y:193cm Araç kg: 2060kg, İstiap haddi: 3500kg, karavan yükü: 1440kg
17m3 E:187cm , B:407cm , Y:217cm Araç kg: 2090kg, İstiap haddi: 3500kg, karavan yükü: 1410kg

SM-P900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Motokaravan tutkunları,Aranıza yeni katıldım.Geçmişte kısa bir dönem çekme karavan deneyimim oldu.Şimdi motokaravan almak için yoğun araştırma içindeyim.Hep küçük olsun ,hareket kabiliyeti fazla olsun diyorum.Sizler ne dersiniz.Teşekkürler

Sprinter eklenmemiş şıklara,ben kısa şase sprinter yada transit düşünüyorum,PSA grubu çok fazla problem çıkartıyor gibi geliyor bana...

Merhabalar ; hoşbulduk.. Öncelikle İZMİR de ikamet ediyorum, Öğretmenim, karavan hayatına başlangıç yapmayı düşünüyorum nasıl yapılır, ne gibi bir araç alınmalı, hemen iyi bir araç mı alınmalı yoksa işi öğreneceğimiz küçük ama işlevsel bir araç yeterli mi? ( 50000-100000 arası).. GEZİ bölgeleri nereleri (ege, akdeniz, marmara) kış döneminde nerelere gidilmeli, yolculuk süreleri nasıl olmalı vs vs.. Anlıyacağınız ben bu işin başındayım ve gerçekten bu işe başlayacğım ama nereden başlıyacam bilemiyorum. Tavsiyeleriniz yönlendirmelriniz için teşekkürler

herkese merhaba

motokaravan için panelvan aracların ruhsat alamayacagını mutlaka minibusten motokaravana cevirmek gerektiğini duymustum

nedir dogrusu bilenlerden rica ederiz

Ben beşir mardinliyim yufka im imalatçısıyım bende bu aralar bir panelvan bakıyorum bu siteye iki gün önce üye oldum bu konuda bende tecrübelerdwn faydalanmak istiyorum bende geniş ve sağlam araç arıyorum mercedes sprentır için görüş alabilirmiyim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR