Motosiklet+römork Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fethattemur Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 6
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,591

fethattemur

Yeni Üye
Yer
izmir
merhaba abilerim ablalarım yaz için bir planım var onun için sizden bir kaç öneri tavsiye bekliyorum.Öncelikle biraz kendimden bahsedeyim ve cevaplrınızın benim için ne kadar onemlı oldugundan.Gecen yılda bu zamanlar yazın kamp yapcam kız arkadasımla neler tavsıye edersınız dıye sormustum ve ben sahıllerde yatcam diye dusunuyodum tabii daha once boyle bi tecrube yok akıl bi karış havada:smiley:abilerim ablalarım bu işlerın oyle olmadıgını bana cok guzel anlattılar bende biraz arastırdım ve en dogrusunun onların dedıgı gıbı kampınglerde kalmak oldugu anladım ve bunu kamp zamanı bı gün sahılde kalarak cook daha iyi tecrübe ettim allahtan şanslıydık.neyse kusura bakmayın uzun zamandır yazmıyodum doldum okumaktan sıkılmayacagınızı bılsem daha cook uzun yazarım ama yardımınıza danısmak ıstedıgım konu bu yıl su;nerde nasıl kamp yapılacagını artık biliyorum 40 gün boyunca kamptaydım yazın ve baya tecrube kazandım.gecen yaz ulasım aracım yoktu bu yıl bi motor aldım 125cc arkasına cadır canta koymak ıcın bi römork dusunuyorum ogrencıyım ama ole ozel seyler yaptıramam bu konuda bıldıgınız bır sey varmı kucuk bı romork alabılecegım sıte sahıs her hangı bir yer.cok uzun oldu bılıyorum lutfen kusuruma bakmayın cevaplarınız heyecanla beklıyorum.

Etiketler
Ynt: Motosiklet+römork Yardım

Römork ile motosiklete bir kolla bağlanan kendi tekeri olan harici bir üniteyi kastediyorsanız bence vazgeçin. Öncelikle motosiklet sitelerinde Türkiyede yapılmış böyle bir römorku görmüştüm, 125 cc motorun fiyatından çok daha fazla idi, sonra feneryolu bağdat caddesinde kendi gözümle görmüştüm, çok güzeldi ama dediğim gibi çok pahalı. Kendinize göre hesaplı birşey yaptırmaya kalksanız bile en az bir motor parası demektir. İkinci olarak 125cc bir motor hem iki kişiyi, hem römorku hemde onca eşyayı taşıyamaz, taşırda yokuşlarda, sollamalarda çok üzer sizi.
Benim tavsiyem minimal takılmayı öğrenmeniz yönünde, az ve gerekli olan eşyalarınızı taşırsanız bu işi başarabilirsiniz.

Motorsiklet arkasına oldukca hafif bir römork yapılabilir düşüncesindeyim.
Şöyleki;
Bu iş için ikinci el bir market arabası, iki adet çapı küçük olan bisiklet tekeri, bazı torna işleri ve bunları bir araya getirdiğinizde
40/50 kğ taşıyabilecek küçük bir römork.

40 50 kg tasımasına bıle gerek yok esyalarımız max 15 kg olur hacmen fazla oldugundon dolayı romork dusunuyorum.ben sehirde goruyorum motosıkletle karton şise vb tasımak ıcın yapmıs geziyolar ben motorun çekme sorunu olacagını sanmıyorum 1.viteste giderim sıkıntı olmaz.hatta yazın bi kampıngde gormustum bisikletin arkasına takmıs kucuk bisey esyalarını onda gezdiriyordu cok hosuma gitmisti o tarz bir sey arıyorum çok pahalı olacagınıda sanmam ama bulamıyorum

Motosiklet remorku ile ilgili muhtelif ürünler mevcut :

https://www.google.com.tr/search?q=motosiklet+r%C3%B6morku&espv=2&biw=1280&bih=633&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=nGKsVJq7GsbbasCWgogC&ved=0CBoQsAQ&dpr=1

Ben yan çanta aparatı öneririm :

https://www.google.com.tr/search?q=ybr+125+yan+%C3%A7anta+demiri&biw=1280&bih=633&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=FmOsVPWNDorraKaggOAG&ved=0CBoQsAQ

sahibinden.com da bir çok ilan bulabilirsiniz bu konuyla ilgili.

Mesela ;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-ticari-araclar-romork-motosiklet-romorku-116362156/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-tarim-makineleri-romork-motosiklet-romorku-184096302/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-diger-markalar-romork-ozel-yapim-makasli-193096452/detay

gibi gibi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR