Muğla Ve Antalya Kamp Alanları

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SewgiLimNerdesin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,528

SewgiLimNerdesin

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar
Muğla ve Antalya da kamp yapmayı düşünüyoruz.
Siteden okuduğum kadarasıyla kamp alanlarından para alınıyor mantığını anlamış değilim.
Size zahmet olmazsa ücretsiz kamp alanları (ücretli ise de çok cüzi bir miktar olması lazım ) ateş yakabilecegimiz, su sıkıntısı çekmeyecegimiz ve ulaşımda sıkıntı olmayan kamp yerleri tavsiyesinde bulunursanız sevinirim.
Ulaşımı otostopla saglamayı düşünüyoruz bu konuda da fikir verirmisiniz.
Kampımız 6 ile 8 gün arasında memnuniyete göre değişecektir.

Etiketler
Ynt: Muğla Ve Antalya Kamp Alanları

Ücretsiz kamp alanı varmıdır bilemiyorum ama istediğiniz bir yere akşamdan çadırınızı kurup orda kalarak yapabilirsiniz.

Ücretli kamp alanları zaten orman bakanlığına bağlı oluyor çoğu.

Bu kamp alanlarında Wc duş bulaşıkhane çamaşırhane ve çadırınıza elektrik ble veriyorlar.

Bu ödediğiniz paranın içine bunların hepsi dahil.

Zaten aldıkları para 30 tl günlük çadır için kişi başı değil.Tabi kişi başı alan yerlerde var.

Aslında çokta bi para değil ama akşam olduğunda istediğiniz yere çadırı kurup kamp yapmak en güzeli ancak bu yerlerde de su wc gibi ihtiyaçları karşılamak sıkıntılı.

Bildiğim bi kaç kamp yeri var ama hepsi paralı siz en iyisi neresi hoşunuza gidiyorsa oraya çadırınızı kurup sabahlayın ama jandarmaya dikkat edin ve çokta tenha yerlere girmeyin ne olur ne olmaz ;)

Bilgilendirdiniz için teşekkür ederim
Rize'de üniversite öğrencisiyim burada kafamıza göre istediğimiz yaylaya kamp kurup ateş yakabiliyoruz.
Antalya ve Muğla da ki kamp alanlarıyla ilgili bilgi edinmek için sayfaları gezdiğimde heryeri parsellemişler mübarek
Biz işletilen kamp alanlarında kamp kurmak istemiyoruz kafamız nereye eserse oraya gidip kamp atmak istiyoruz.
Bunu yapabilirmiyiz bilğilendirirseniz sevinirim.
Birde Muğla Otogardan ya da Antalya Otogardan başlayarak hangi istikametlerde kamp kurmamızı önerirsiniz.

Merhaba arkadaşım, Muğla içerisinde bir çok noktada ücretsiz kamp alanı bulabilirsin lakin uzun süreli kamp yapabileceğinden emin değilim zira çok fazla yaban domuzu var ve açlar yani tercihen ücretli alanları seçmen konusunda seni uyarmak istedim lakin ücretsiz kamp yapabileceğin bir kamp alanı önerebilirim sana

Akyaka Orman kampını 4 km kadar geçince izci kampı mevcuttur bulman çok kolay ( Akyaka Ormankampını aswalt boyunca takip edersen liman kısmına gelirsin, liman kısmında ilerlediğin zaman karşına çıkacaktır zira karavan ve çadırları görebilirsin çinar plajını 700 m kadar geçince lakin muğlada hiç bir yerleşkede hiç bir şekilde ateş yakmana izin vermezler ancak izci kampında tuvalet, duş, plaj, gibi imkanlar mevcut.. ve ücretsizidir genelde günü birlikçiler kalır araçları ile gelip orman müdürlüğü çadır kurmana izin vermiyor gibi görünsede akşamları saat 5 den sonra rahatıkla kurabilirsin anlamak için diğer kalan aileleri zlemen yeterli olacaktır.

Herkese merhaba. Ben Antalya'dan başlayıp araçla İzmir'e kadar geze geze ilerlemeyi planlıyorum. Araç ile kalabileceğim özellikle Antalya'da kamp alanları araştırıyorum. Başlık açılmışken ben de faydalanayım diye düşündüm. Kamp alanının ücretli olması benim için herhangi bir sorun teşkil etmiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Eğer istediğin yere kamp kurmak istiyorsan tabii ki müğla ve Antalya da da dolu yerler var ( Ateşe dikkat )

Bunun için size güzel bir güzergah da tavsiye etmek gerekirse likya yolunu ya da muğlayı çokça içine alan karya yolu derim .

Bu iki güzergah için internetten araştırma yapabilirsiniz .Özellikle doğayakaçış ( mete bey ) yararlı bir site likya yolu ile ilgili . Kitap olarak ise Kate Clow un likya yolu rehberinden yararlanabilirsiniz .Tabi burada olay yürüme kama otostop ile aşılacak parkurlar da var .Kendinize göre dizayn edersiniz .

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri