Navigasyon Tavsiyelriniz Bekliyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Niyazi Zorlu Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,855

Niyazi Zorlu

Kamp I
Yer
Ankara
Yeni yaptırdıgım motokaravanımda kullanmak için NAVİGASYON önerilerinizi bekliyorum.Yurtiçi ve yurtdışı kullanacagim.Hangi yazılım daha kullanışlı.Tüm Avrupa ülkelerinde kullanak için öneri,tavsiye ve teçrubeleriniz bekliyorum.....

Etiketler
Ynt: Navigasyon Tavsiyelriniz Bekliyorum.

Niyazi Zorlu' Alıntı:
Yeni yaptırdıgım motokaravanımda kullanmak için NAVİGASYON önerilerinizi bekliyorum.Yurtiçi ve yurtdışı kullanacagim.Hangi yazılım daha kullanışlı.Tüm Avrupa ülkelerinde kullanak için öneri,tavsiye ve teçrubeleriniz bekliyorum.....
Yurt ici olarak igo'yu tavsiye ederim, en guncel haritalar onda su an.
Yurt disi icinde ayni tavsiyem gecerli:smiley: bir cok ulkenin en guncel haritalari igo'da.

UtkuBilal

tomtomdan uzak dur.haritaları hiçbir işe yaramaz.başarsoft harita kullananı tercih et.

Tomtom’un Türkiye haritasından bende memnun değilim. Başarsoft haritaları sanıyorum sadece Türkiye için. Yurt dışı gezlerinde kullanabileceğiniz haritalara ihtiyacınız var. Ben yıllardır Tomtom eşimde Garmin kullanır. Bana göre her iki cihazında Avrupa haritaları fena değil. Tomtom’da ayar olanakları bana daha detaylı gibi geliyor. Garmin’deyse hem Başarsoft hemde Avrupa kartlarını kullanmak mümkün.

ben avrupa harita olarak hangi model ve serisi uygun bilgiye ihtiyaçim var.

Avrupa’daki navigasyonların hepsinin haritaları bence ihtiyacı karşılayacak durumda. Haritalarda dikkat edilecek önemli nokta, hangi ülkeleri veya Avruapa’nın hangi bölgesini kapsadığı ve gezmek istediğimiz ülkelerin haritaya dahil olması. Ben yeni navigasyon alacak olsam arayacağım özellikler:

-Varış saatini gösterecek.

-Gidilecek yol mesafesini gösterecek

-Hızı gösterecek.

-Rotamdaki yoğun trafiği ve yol tamiratını gösterecek.

-Bulunduğum yerin (rakım) yüksekliğini gösterecek.

-Sürat tahdidini aşarsam ikaz edecek.

-Yolda görülmeğe değer yerleri haber verecek.

-Yakındaki benzincileri gösterecek.

-Yakındaki tamirciyi, restoranı, para otomatını, gösterecek

-Karavanparkların ve kampinglerin yanından geçerken haber verecek.

-Istediğim alışveriş yerlerini (örneğin Avrupa’da Lidl) yanından geçerken haber verecek.

-Yarın için hava durumunu gösterecek.

-Harita güncellemesi ücretsiz olacak.

-Araçlar için yükseklik ve genişlik
ayarı olacak. Bu özelliği olan navigasyonlar artık çoğaldı.

Bunlar şu anda aklıma gelen bence önemli özellikler.

Son düzenleme:

Tam benim istedigim navigasyon ta
Avrupa’daki navigasyonların hepsinin haritaları bence ihtiyacı karşılayacak durumda. Haritalarda dikkat edilecek önemli nokta, hangi ülkeleri veya Avruapa’nın hangi bölgesini kapsadığı ve gezmek istediğimiz ülkelerin haritaya dahil olması. Ben yeni navigasyon alacak olsam arayacağım özellikler:

-Varış saatini gösterecek.

-Gidilecek yol mesafesini gösterecek

-Hızı gösterecek.

-Rotamdaki yoğun trafiği ve yol tamiratını gösterecek.

-Bulunduğum yerin (rakım) yüksekliğini gösterecek.

-Sürat tahdidini aşarsam ikaz edecek.

-Yolda görülmeğe değer yerleri haber verecek.

-Yakındaki benzincileri gösterecek.

-Yakındaki tamirciyi, restoranı, para otomatını, gösterecek

-Karavanparkların ve kampinglerin yanından geçerken haber verecek.

-Istediğim alışveriş yerlerini (örneğin Avrupa’da Lidl) yanından geçerken haber verecek.

-Yarın için hava durumunu gösterecek.

-Harita güncellemesi ücretsiz olacak.

-Araçlar için yükseklik ve genişlik
ayarı olacak. Bu özelliği olan navigasyonlar artık çoğaldı.

Bunlar şu anda aklıma gelen bence önemli özellikler.

tam benim sitedigim navigasyonu tarif etmişsiniz.bu özellikleri hangi üründe bulabilirim..

Niyazi Bey, navigasyon tavsiye etmek zor. Çünkü navigasyonlarda, harita, ayar olanakları ve ekranının görüntüsü çok önemli. Bana göre özellikle ekranın durumu önemli. Bir bakışta cihazın ne demek istediğini anlamak lazım. Benim hoşuma gideni siz beğenmeyebilirsiniz. En iyisi navigasyon satılan yerde değişik cihazları gidip görmek ve satıcısından detaylı bilgi istemek. Yukarda yazdığım özelliklerin bir kısmı bazı cihazlarda olmayabilir ama ilave olarak yüklenebilir. Eğer önümüzdeki yıllarda Avrupa’nın değişik yerlerinde gezi planlıyorsanız, tüm Avrupa’yı kapsayan (Türkiye dahil) bir haritası olmasında fayda var.

Niyazi Bey, navigasyon tavsiye etmek zor. Çünkü navigasyonlarda, harita, ayar olanakları ve ekranının görüntüsü çok önemli. Bana göre özellikle ekranın durumu önemli. Bir bakışta cihazın ne demek istediğini anlamak lazım. Benim hoşuma gideni siz beğenmeyebilirsiniz. En iyisi navigasyon satılan yerde değişik cihazları gidip görmek ve satıcısından detaylı bilgi istemek. Yukarda yazdığım özelliklerin bir kısmı bazı cihazlarda olmayabilir ama ilave olarak yüklenebilir. Eğer önümüzdeki yıllarda Avrupa’nın değişik yerlerinde gezi planlıyorsanız, tüm Avrupa’yı kapsayan (Türkiye dahil) bir haritası olmasında fayda var.
teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR