Neden Dacia Duster?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,811
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 513,849
Ynt: Neden Dacia Duster?

Tekrar merhaba
ufak bir inceleme yaptım Dacia duster çıktığı ilk iki hafta içinde 5 bin Nissan sonuna kadar ise 20 000 yalnızca Fransa da satış yapmış . Şu anda fabrikasında
Miovenide günde 250 Dacia duster üretiliyormuş .Bunu en kısa zamanda 300 e çekiceklermiş . Bir senelik Dacia duster üretim hedefleri ise 350.000 miş .
Buna yakında duster üretimine gecicek olan 2012 de tanger deki casablanca fabrikası ayda 70.000 üretimle katılacak .
Rusya fabrikası ise 60.000 gene brazilya fabrikası 60.000 yılda dacia duster üreticek . Kolimbiya fabrikası ilerde 20.000 duster ve hindistan dacia ise 30.000 duster yılda üreticekler .
Yani kısaca 500.000 bin üzerinde dacia duster üretimi planlıyorlar bu yalnızca duster icin verilen rakam dacia nın diğermodelleri haric .
Dacia nın yalnız Avrupada 1600 ın üzerinde satış noktası varmış
Bir çok ülkede bu araba ingiltere dahil REnault Duster olarak satışa çıkıcak
Amerikada ise Renonun pazar payı zayıf olması dolayısı ile Nissan markası ile satışa sunulucakmış
AMerika pazarının marketingini Samsung yapıcakmış SAmsung reno-Nissan ikilisinin 3. ortağı .
kaynağım http://www.daciaduster.org/

Ben 4x2 aldım o kadar sene içinde 3 kere arazi vitesini kullandım discoveryde yani bana o kadar da gerekmediği kanatine vardım . Dacia duster la şehirde bir çok kaldırıma çıktım 1 kere rahatlıklamantar üzerinden geçtim kullanımı gerçekten çok rahat dediğim gibi çok mennunum.
1.6 16V 105HP 4×2 motorumbu . Araç rusatımda normal araba gözüküyor .
çek
ü

Etiketler

akirafes' Alıntı:
Tekrar merhaba
ufak bir inceleme yaptım Dacia duster çıktığı ilk iki hafta içinde 5 bin Nissan sonuna kadar ise 20 000 yalnızca Fransa da satış yapmış . Şu anda fabrikasında
Miovenide günde 250 Dacia duster üretiliyormuş .Bunu en kısa zamanda 300 e çekiceklermiş . Bir senelik Dacia duster üretim hedefleri ise ilk sene için 350.000 miş .
Buna yakında duster üretimine gecicek olan 2012 de tanger deki casablanca fabrikası ayda 70.000 üretimle katılacak .
Rusya fabrikası ise 60.000 gene brazilya fabrikası 60.000 yılda dacia duster üreticek . Kolimbiya fabrikası ilerde 20.000 duster ve hindistan dacia ise 30.000 duster yılda üreticekler .
Yani kısaca 500.000 bin üzerinde dacia duster üretimi planlıyorlar bu yalnızca duster icin verilen rakam dacia nın diğermodelleri haric .
Dacia nın yalnız Avrupada 1600 ın üzerinde satış noktası varmış
Bir çok ülkede bu araba ingiltere dahil REnault Duster olarak satışa çıkıcak
Amerikada ise Renonun pazar payı zayıf olması dolayısı ile Nissan markası ile satışa sunulucakmış
AMerika pazarının marketingini Samsung yapıcakmış SAmsung reno-Nissan ikilisinin 3. ortağı .
kaynağım http://www.daciaduster.org/

Gerçekten Duster'ın üretimi fazlaymış. Renault ve Nissan markası ile de çıkacak olması üretimin artması için gayet doğal bir neden

Bu gidişle yakında her yer Dacia Duster ile dolacak yani?

Dikkatime çarpan bir şeyi sizle paylaşmak istedim .
Arabayı renault Hedef otodan aldım . buranın kendi renault servisi var arabamın ilk servis bakımının 15.000 km de yapılacağını söylediler . Gerçekten şaşırdım . 3 sene garanti tüm parça değişimine veya 100.000 kilometre garanti.
Beni servis böülümüne oranın şefi ile tanıştırmak icin götürdüler . Eğer 650 tl daha verirsem arabamın garantisini 5 sene ye çıkaracaklarını belirttiler . Orada dikkatimi çeken fiyat listesiydi .
Renault ve dacia diye ayrılmıştı .
işcilik de , aynı işe aynı servis %35 fiyat farkı veriyordu iki marka arası . Şaşırdım Sordum Neden ? diye.
Bana Eğer dacia arabam varsa servis ve işciliğin bakımlarımın %35 ila %40 Renault sahiplerine göre daha ucuz oldugunu Renaultun fiyat politikasının bu yönde olduğunu belirttiler
Düşünün aynı insanlar aynı teknoloji size %35 daha ucuz hizmet veriyor . Bu nu sizle paylaşmak istedim .
Bakım ücreti bile Çok ucuzdu.

Bugün bir siteden okuduğum kadarıyla yeni Lada Niva, Dacia Duster'in ikizi olacakmış. Lada ile Renault yakın zamanda bir anlaşma imzaladı. Detayları tam açıklanmadı ama ilk etapta Lada, Renault F1 takımına sponsor oldu.

Bir diğer haber:

DACİA araç almak isteyenler ve meraklıları için Haziran ayından itibaren Dacia araçlar garanti kapsamında LPG çıkışlı olarak satılacaktır.

Kaynak:
http://www.tuning53.com/suv-haberleri/4x4-piyasasina-bomba-dacia-duster.html

Renault Lada anlaşmasının detayları belli.Ladanın %25i renault tarafından satın alındı.Aslında renault dacia yerine lada markasını satın alsaydı daha iyi bir pazar yakalardı.Güney amerikada çok seviliyor lada.

yeni araca karşı çok gereksiz-acımasız bir ön yargı var bence bazı arkadaşlarda..

0 km. lr ye toyota lc lere ya da rubikonlara binenler de 50-60 bin liralık japon kamyonetlerine bu yapılan eleştirileri yapabilirler.. plastiği kalitesiz vs gibi..

bu nasıl bir mantık?
bu aracı alabilecek-alacak-beğenecek arkadaşlarımız da, doğa sever.. biz gibi insanlar..
dastır-lr-lc ne olursa olsun sıradanın dışına çıkan herkes bizden..
hepinize sevgiler:smiley:

HER ŞEY ÇOK GÜZEL....

Elele tutuşalım..
Hep birlikte bayiye gidelim..

Birer tane DASTIR alalım...
Hatta birer tane de ayırtalım..

Tüm avrupa ülkelerinde yok satıyor...
Biz de yetişelim..
Biz de alalım...

Her şey çok güzel olacak...

Buraya da yazayım bari,

Çıkıp şimdi Niva'yı da eleştirirler, Yok fiyatı 25.400TL etmez, yok kliması yok, yok emniyetli bir araç değil, ön camları bile elle açılıyor falan filan vs... ama yine arazide çok kabiliyetli bir araçtır ne derseniz deyin. Duster 4x4 tabi ki bir lada niva gibi olamaz ama yakıttan bunalan, parça sıkıntısı çekmek istemeyen, arazide biz de varız demek isteyen, Sorento, Santa Fe, Qashqai almaya gücü yetmeyenler için çok idealdir. Çıkıp da yok L200 gibi olamazmış, Yok L200'ün motoru ve torku süpermiş, Cj5 bundan daha iyidir, Defender'dan daha iyisini tanımam demek tamamen gülünecek bir olay. Eğer herşey sizin dediğiniz gibi olsaydı ortalık Sorento veya Santa Fe yerine L 200, Defender, Discovery, Cheroke, Land Cruiser dolardı. Milletin bir bildiği var ki L200, Defender yada Discovery veya Cheroke almıyor. İdeallerle gerçekler çoğu zaman uyuşmaz. Bırakın da insanlar doğaya meydan okusunlar biraz macera ruhları depreşsin, çıkıp parklarda piknik yapmak yerine ormanlara gidip macera yaşasın. Herkes sizin gibi çamurda offroad yapmıyor yapma meraklısı da değil zaten. Nerdeyse kötü yol bile kalmadı sayılır. Ben istiyorum ki insanlar otomobil yerine 4x4 bir araçla kendi ekonomilerini de olumsuz manada etkilemeden, standart bir bakıma girdiğinde bile L200 vs. gibi ağzı açık servisten çıkmadan, doğanın tadını çıkarsınlar. Şu anda ben de 2006 model Suzuki Jimny bir araç var. Tam bir arazi canavarıdır kendileri. Haftasonu kendimi dağlara atıp gezdiğimde müthiş bir keyif alıyorum ve deşarj oluyorum. Bu geziler benim yaşama sevincimi artırıyor, stresimi azaltıyor. insana bakışımı değiştiriyor. Bu iş bukadar basit yani. Ama şu da bir gerçek ki yaptığım bu gezilerde standart bir otomobille gidilemeyecek yerler. Ama Jimny bu sıkıntılı yerleri sırf altı yüksek ve yaklaşma açıları iyi diye atlatıyor. 4 çekere veya ağır 4 çekere aldığım nadirdir. Ama 4 çeker özelliğinin olması insana cesaret veriyor ve gidebildiğiniz kadar gidebiliyorsunuz. Jimny'den Tek sıkıntım küçük oluşu, yakıtı ve yedek parça fiyatları. Duster tam bu noktada imdada yetişen türde bir araç. Bırakın da insanlar sıradan araçlarla gitmeye korktukları yerlere gitsin ve hayatın ve doğanın tadını çıkarsınlar. Yaşama sevinçleri artsın, çocuklarına da doğayı sevdirsinler. Tek dileğim budur. İdeallerle gerçekleri farklı yapan da bunlardır.

Dün gördüm bunu ben, o kadar çirkin ki, ne kadar kırılırsa kırılsın canınız sıkılmaz. Bu tercih için bir neden olabilir :D :D

Zaten çirkin olduğu için çok tutuldu ya :D ;D ;D ;D ;D ;D ;D yoksa gidip millet Land Cruiser ya da Ford F350 alacaktı. ;D ;D ;D ;D ;D ;D Allahtan çirkin tasarlamışlar da herkes almıyor yoksa her yer Duster dolardı, piyasada alacak başka araba kalmazdı ;D ;D ;D ;D

Manisa'dan Murat ERDOĞAN güzel yazmış: Acı ama gerçek...

"bu kadar hesaplı fiyata,bu kadar düşük vergili,bu kadar az yakan,bu kadar az boş ağırlığı olan,yedek parça ve servis hizmetleri bu kadar hesaplı olan,tüm türkiyenin tüm illerinde ve bir çok büyük ilçelerinde plaza ve yetkili servisleri olan ikinci bir sıfır araç yok.İşte gerçekler bunlar.."

Başka bir yorum
İsmi: Savaş

"Selam bende yaklaşık 3 hafta önce aldım duster 4x2 . Çok mennunum . 2007 model Jetta mı satıp Duster aldım . Çok ortada kaldım . Çevremdekinler Volkswagenden Dacia ya gecilirmi diye baskı yaptı . Ama Al diyenlerde az değildi . İyiki almışım . Duster da yerden yüksekte araba kullanmak çok zevkli . Kimse gücenmesin ama yanıma gelen Jetta lara yukarıdan bakıyorum . Volkswagen servisine pahalı olduğu için gidemiyordum . Ama şimdi arabamın bakımlarını yalnız orijinal servisinde yaptıracam . Ailem de Duster a bayıldı iyiki jetta yu satmışsın dediler ."

Bir yorum da Ordu'dan

"arkadaşlar merhaba,
bende 4*2 1.6 benzinli ambiance var.harika yaaw.çok seri ve atak.adı dacia olabilir.ama herşeyi renault.bence kararsız kalıp almayı isteyenler mutlaka alsın iyiki almışım diyorum.Orduda ilk alan benim ve gerçekten sürüş keyfi normmal taksininkinden çok farklı 35000 tlye alınabilecek engüzel araba varmı başka bu fiyata sıfır suv??
absli,klimalı,çift airbagli,cd çalarlı.içi beşpara etmez diyen arkadaşlara şaşıyorum yaaw.düğmeleri altın yada pırlanta kaplı olsa ne olur??siz arabayı hava yapmak içinmi yoksa ihtiyacınız içinmi alıyorsunuz.altı yüksek-içi geniş daha ne istiyorsunuz yaaw.bence kararsız olanlar mutlaka alsın.pişman olmazsınız.dağ tepede gittim 4*2 olmasına rağmen canavar gibi çıkıyor valla.kullanmayan arkadaşlar içi çok kalitesiz yok vitesi güzel değil yok koltuğu çirkin gibi saçma sapan yorumlar yapıp insanların kafasını karıştırmasınlar.parası çok olan gider verir 150000 tl bmw-land rover-range rover alır.35000 tlye bukadar oluyo
herkese selamlar. "
ordudan , 11 Haziran 2010

Kaynak:
http://www.tuning53.com/suv-haberleri/4x4-piyasasina-bomba-dacia-duster.html

Millet almış kullanıyor ve yorum yazıyor bazıları da aracı bayiye gidip test ederek veya resmine bakarak yorum yazıyor fark ortada işte. Türkiye insanı ne de olsa.

Tamamıyla google ceviri ile 1 e 1 yazdım bu yüzden Türkçe düşük cümleler olabilir.
Automarket
Yeni Dacia Duster ve SUV segmentinde kullanılabilir: Skoda Yeti, ix35 Hyundai, Fiat Produse Suzuki SX4 ve Nissan Qashqai yılında beş rakipleri arasında kapsamlı bir karşılaştırma yaptı.
BOYUTLAR
bagaj için iç mekan belirlerken, bir SUV satın alma için önemli kriter biz dingil mesafesi ve model çizme kapasitesi bizim analize dahil karşılaştırıldığında basit bir analiz çekmek için İki değer ve mekan söz konusu model tarafından sunulan bir fikir oluşturmak için kazanan Dacia Duster Bölüm dingil mesafesi içinde yeterlidir. Mioveni model 2673 mm iken, model buna yakın Hyundai ix35, 2640 mm dingil mesafesi olan bir dingil mesafesi vardır.Nissan Qashqai üçüncü facelift yılında, 2630 mm ile geliyor.
Öte yandan, bagaj için Bölüm uzayda, Dacia Duster ikinci olarak, Hyundai ix35 geçildi varlık gelir. Rating kalan dört yerler için
değişmemiştir.
Sıralamaları subset Dingil mesafesi: 1) Dacia Duster (6p) 2) Hyundai ix35 (5p) 3) Nissan Qashqai (4p) 4) Skoda Yeti (3p); 5-6) Fiat Produse Suzuki SX4 (2p);
Sıralamasında alt kümesi SES gövde: 1) Hyundai ix35 (6p) 2) Dacia Duster (5p) 3) Nissan Qashqai (4p) 4) Skoda Yeti (3p), 5-6) Fiat Produse Suzuki SX4 (2p)

RANGE motoru
Segment giriş seviyesi SUV ya ekonomik bir motor veya düşük rotasyonlar yüksek torklu bir motor istiyorum tüketiciler, bir dizi lütfen yapmalıyım ya bir motor maksimum güç arasında bir denge sağlamayı teklif maksimum tork.Bu nedenle, bir üretici politikasının en iyi şartları tüketici tüm en sıradışı ve ulaşmak için motorların için sunmaktadır geniş Bizim karşılaştırma motor yelpazesi geniş, Skoda bunun Yeti model yelpazesi Qashqai sunulan beş Nissan motor izledi taraftan diğer motor segmentinde güçlü en Yeti Skoda Hyundai bulunmuştur tarafından takip yakından ix35. Hyundai iken gelen Koreliler CRDI bir 184 hp 2,0 teklifi ve 383 Nm Skoda Çekler yerde bir 1,8 litre TSI 160 hp ve 250 Nm geliştirir dövmek . Nissan, 2.0 dCi litrelik 150 hp ve 320 Nm, Produse ve SX4 dizel ünite 135 hp ve 320 Nm sunarken teklifi,Duster 110 hp ve 240 Nm ile 1,5 litrelik dCi sahip kavga geliyor . Suzuki SX4 extra noktası 1,5 litrelik giriş seviyesi motoru sayesinde aldı ise bu segmentte daha Otto, Dacia Duster ekstra bir nokta iki dizel ve otto motoru vardır çünkü alınan dizel motor üniteleri daha önemli olduğundan

Sıralama: 1) Skoda Yeti (6p) 2) Hyundai ix35 (5p) 3) Nissan Qashqai (4p) 4) Suzuki SX4 (3p) 5) Dacia Duster (2p) 6) Fiat Produse (1p)
PERFORMANS
bozuk arazide performans yolda dikkate alındığında bu modellerin yeteneklerini offroad, biz ayrı bir puan
Hızlı İvme / h 0-100 km: 1) 1.8 TSI Skoda Yeti (8,4 saniye), 2) Nissan Qashqai 2.0 dCi (9,5 saniye) 3) 2.0 CRDi Hyundai ix35 (10,1 saniye), 4) ve 1,6 Fiat Produse (10,7 saniye), 5) Suzuki SX4 2,0 DDIS (11 saniye), 60 Dacia Duster 1.6 16V (11,5 saniye);

Sıralamasında alt kümesi Acceleration) 6 0-100 km / h: 1) Skoda Yeti (6p) 2) Nissan Qashqai (5p) 3) Hyundai ix35 (4p) 4) Fiat Produse (3p) 5) Suzuki SX4 (2p ) Dacia Duster (1p);

BEST VE: 1 derece komisyon açılardan) Dacia Duster (30/36) 2) Hyundai ix35 (24.2/26.9) 3) Fiat Produse (20.30/31.1) 4) Suzuki SX4 (20.30/31.1) ; 5) Nissan Qashqai (19.2/30.2); 6) Skoda Yeti (18.8/17.9);

Sıralamasında alt kümesi açısı / Açıklığı: 1) Dacia Duster (6p) 2) Hyundai ix35 (5p), 3-4) Fiat Produse Suzuki SX4 (4p) 5) Nissan Qashqai (2p) 6) Skoda Yeti ( 1p)

TÜKETİM
Bu modeli özerklik baskıları nedeniyle Yakıt tüketimi herhangi bir araç seçiminde önemli bir faktör vardır ilk bakışta SUV müşterileri özellikle bu bölüm tarafından etkilenmesine karşın SUV alıcılar nedenle erişilebilir ve göz Tahmini yakıt tüketimi model gösterilen kutusunu gerekir SUV segmentinde kompakt Tüketim kalıpları ile en geride bıraktık ve donanımlı bir dizel motor Otto motorları olma zamanı bu. Bu kategorideki galibi ilan edilir Nissan Qashqai 1.5 dCi 5,1 yakıt tüketimi sadece ortalama bir litre 100 km.yerde ikinci litre ile 5,3 Skoda Yeti tüm gelir TDI, dCi Dacia Duster 1,5 duyurdu
,0. Hyundai ix35 gibi Produse Fiat ve Suzuki SX4, dizel versiyonları 2,0 litre motor ile donatılmış 5.5 litrelik bir ortalama tüketim duyurdu de.
Sıralama: 1) Nissan Qashqai (6p), 2-3) Dacia Duster, Skoda Yeti (5p), 4-5-6) Produse Fiat, Suzuki SX4, Hyundai ix35 (3p)
Kuru ağırlık

L Yaptığımız analizler, bu bölümde, onun kitle modelleri yukarıda 4x2 versiyonları karşılaştırıldı. % U2013 kural sadece en kolay model bu kategoride en çok puan almaya başlar DDacia Duster sürümünde yalnızca 1160 £ bir kitle ile karşılaştırıldığında hafif modeli olan 1.6 16V 4x2. 2 ve 3 Açık yerlerde Produse Fiat ve Suzuki SX4 1215 bir kitle her kg, ve Quashqai Nissan 1297 kilogram ağırlığında, Suzuki Yeti bir ile 1446 kg ve Hyundai bu oranla ix35 sırada son bir kitle var iken 1753 kg kitle

Sıralama: 1) Dacia Duster (6p), 2-3) Produse Fiat ve Suzuki SX4 (5p) 4) Nissan Qashqai (3p) 5) Skoda Yeti (2p) 6) Hyundai ix35 (1p);

Fiyat
Beklendiği gibi, Duster zor bu noktada rakibini vurmak üstünde
Skoda Yeti KDV ile 15.466 € dan başlayan tarafından kabul edilen fiyat sürümü için 1,2 litre TSI 105 PS kullanılabilir dahil

Sıralamaları FİYAT: 1) Dacia Duster (6p) 2) Suzuki SX4 (5p) 3) Yeti Skoda (4p) 4) Fiat Produse (3p) 5 Nissan Qashqai (2p) Hyundai ix35 (1p)
TASARIM
Bölüm tasarım her zaman ağrıyan bir nokta ise, düşük maliyetli modeller konuşuyor bir mini-segment modeli olun veya bir SUV,
kompakt bir model düşük maliyetli tasarımcıları ellerini zaman bu segmentte mücadele etmek isteyen bir üreticinin aşağıdaki model çizmek gerekiyor bağlı var. SUV tasarımcıları bir mühendislik meydan almak
Eğer onlar hücum açısı mümkün olan en iyi değerleri temizleme ventral almak için iki ön ve arka ya da profilde yer ayrılmak zorunda kaldı
kadar denkleminin mümkün subjektif kriter, editöryel Automarket her üyesi olarak ortadan kaldırmak için ayrı oy sonucu aşağıda verdiğimiz tadı bir kombinasyonudur

TASARIM Sıralaması: 1) Nissan Qashqai (6p) 2) Dacia Duster (5p) 3) Hyundai ix35 (4p) 4) Suzuki SX4 (3p) 5) Fiat Produse (2p) 6) Skoda Yeti (1p) ;

SONUÇ
zaman Eğer bunu karşılaştırılabilir öğelerin sadece bakmak, Dacia Duster segment karşı kazanılan rekabet olsa bile, üst düşünmek Nissan Qashqai için veya desen ix35 Hyundai tedarik ve olabilir tedavi edildi. Buna rağmen, fark bir final geçici fark yüksek beş puan karşı ana kriter Nissan Qashqai fiyat bariz Duster düşük. veya binmek kaliteli malzeme gibi Açıkçası Toplamda, Duster, kategoriler dört kazanmak yönetilen bazı SUV olmanın bir değer son derece önemli olursa
olsun, kitle hangi segment ait: Price Dingil mesafesi açısı, saldırı

Sıralamalar: 1) Dacia Duster (42P): 2) Nissan Qashqai (37p) 3) Hyundai ix35 (35p) 4) Skoda Yeti (31P) 5) Suzuki SX4 (29p), 6) Fiat Produse (25p)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

SON KONULAR

Geri