Nissan Terrano II Hakkında Herşey

'NISSAN' forumunda strom tarafından 27 Şubat 2010 tarihinde açılan konu

1. strom

strom doğa ve doğal olan herşey için varım

Alınan Beğeniler:
    0
    nissan terrano II kullanıcıları paylaşımlarımızı buradan yapalım...

2. rechargeable

rechargeable Kamp III

Alınan Beğeniler:
    0
    Ynt: Nissan Terrano II Hakkında Herşey

evet burası iyi olmuş. ilk paylaşımlarda yer alayım. 1998 terrano II SE TDİ kullanıcısıyım. 5 yıldır kullanıyorum. yaz gelince araç bakıma girecek o zaman daha çok bilgi ekleyebilirim.

aracı alttan,lastik ve amortisör değişikliği ile biraz yükseltmiştim.aslında pek sık araziye de girdğim söylenemez ama ilk aldığımda ilk heves yaptırmıştım. ama bir şeyi düşünmemişim ; bazı kapalı garajları o kadar alçak yapmışlar bir de bazı garajların tavanlarına havalandırma ve benzeri borular koymuşlar , giremez oldum. :) bir de MT lastiklerin buzda yol tutmadığını bilmeden taktım. şimdi baştan lastik alıp değiştirmem de gerekecek.

3. dromer

dromer Ana Kamp

Alınan Beğeniler:
    0

Selamlar ben 98 model 3 kapı terrano kullanmaktayım aracımda 30 * 10.5 * 15 bf kullanmaktayım karda az çamurda yolda toprakta çok mutluyum , yol tutuşu çok iyi bol çamurda ve çimde başarısız ve biraz yakıtı artırıyor.

4. berkare

berkare Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

selamlar

bende terrano kullanıcısı olarak buradayım.

5. strom

Alınan Beğeniler:
    0

http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=1475340

bu da benimkı.....

6. red crab

red crab Melih USLU

Alınan Beğeniler:
    0

başlık sayfaya yakışmış

7. strom

Alınan Beğeniler:
    0

http://www.izlesene.com/embedplayer.swf?video=1827695

devam edelim......

8. dromer

dromer Ana Kamp

Alınan Beğeniler:
    0

Aracımın resimleri

9. bekocu

bekocu Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

MERHABA ARKADAŞLAR NETTE GEZİNİRKEN BURAYI BULDUM VE ÇOK HOŞUMA GİTTİ BENİMDE 2001 MODEL NİSSAN TERRANO2 TDİ 2.7 OV BİR ARABAM VAR AMA ŞU DUMAN İŞİNDEN ÇOK CANIM SIKILDI BİR DE BURADA BİR ARKADAŞ BAHSETMİŞ ARAÇ KENDİ KENDİNE GAZ VERİP STOP EDİYOR KİME GÖSTERDİYSEM ANLAMADI HATTA SERVİSE GÖTÜRDÜM ELEKTRONİK ENJEKTÖR ARIZALI DEDİ VE ÇOK YÜKSEK BİR FİYAT ÇIKARTTI BU KONU HAKKINDA BANA BİLGİSİ OLANLAR YAZARSA ÇOK SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TÜM ARKADAŞLARA MERHABALAR VE SELAMLAR

10. red crab

red crab Melih USLU

Alınan Beğeniler:
    0

Buda benim Terrano[attachment=1]

11. KILINÇ

KILINÇ Fulltime Outdoor

Alınan Beğeniler:
    0

Merhabalar 2.7 td terranolar km de ne kadar yakıyor bilgilendirirseniz sevinirim

12. rechargeable

rechargeable Kamp III

Alınan Beğeniler:
    0

şehir dışı 8 lt/100 km de şehir içi 12 lt/100 km . karma kullanımda 10 lt eurodizel yakıt tüketimi vardır.

13. rechargeable

rechargeable Kamp III

Alınan Beğeniler:
    0

duman siyah mı beyaz mı. ilk çalışmadan sonra kesilmiyor mu? bunları da yazarsanız arkadaşlar daha net bilgi verebilir

14. rechargeable

rechargeable Kamp III

Alınan Beğeniler:
    0

mazot pompası enjektör gibi onarımları pompacılar yapıyor sanıyorum. daha ucuza mal edebilirler. enjektör iğnelerini filan benimkinde de değiştirmişlerdi. iki yıl oldu ama 200-250 tl filan almışlardı. bir kaç güvenilmez yerden mazot alınca arkasından yolda benzer şekilde ani gaz yeme ve stop etme gibi şeyler olmaya başlamıştı.

belki de mazot filtresi tıkanmıştır. 15 tl ye değişiliyor. umarım böyle basit birşeydir.

ama daha başka sorun da olsa can sıkmaya değmez. hepsi hallediliyor. sadece uygun usta bulmak gerekiyor. turbo pompa vs tamir filan hesaplı şekilde yapıyorlar. ya da yaptırılan yerleri biliyorlar.

görüşmek üzere

15. rechargeable

rechargeable Kamp III

Alınan Beğeniler:
    0

osman bey bir sorum vardı antalya sanırım değil mi? ordaki sıcaklarda iki gözlü petek sizin araca yetiyor mu? ek bir şey yaptınız mı. benim araçta normal iklimde sorun yok ama sıcakta zorladığım zaman fanın canı çıkıyor. 4 gözlü petek takacağım. siz aracı baya zorluyorsunuz. böyle bir önlem alma gereği duydunuz mu? antalyadan land sahibi biri aracında sıcakta hararet yükseldiğini,4 gözlü petek takınca sorunun düzeldiğini söylemişti.

16. bekocu

bekocu Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

merhaba benim aracım dan bazan siyah bazende beyaz duman çıkıyor bazı günler hiç çıkmıyor gayet normal şekilde çalışıyor fazla gaz verdiğim zaman daha çok duman çıkıyor verdiğiniz bilgiler için gerçekten teşekkür ederim arabamı seviyorum ama sorunsuz çalışsın istiyorum
    bu arada bu sitenin henüz acemisiyim başka bir konu altında bu araçların vergilerinin nasıl az ödenebileceği konusunda yazı yazmıştım eğer bu konu hakkında bilgi isterseniz uzman olduğumu ve yardımcı olabileceğimi belirtmek isterim çünki çok uğraştım ve başardım

selamlar

17. KILINÇ

KILINÇ Fulltime Outdoor

Alınan Beğeniler:
    0

Bu araçların kronik bir problemi varmı?Hararet yapıp motor arızası çıkarıyor ama onuda büyük radyatör takılarak hallediliyor diye okumuştum bu sitede.Sizin araçlarınızın radyatörü orijinalmi böyle bir sorunla karşılaştınızmı?

18. bekocu

bekocu Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

HAVA SICAKKEN BİR İKİ KERE HARARET PROBLEMİ OLDU ONUN HARİCİNDE PEK BİRŞEY YAŞAMADIM

19. hatilla

hatilla Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0

Merhaba ,
    Bende Nissan Terrano II 3.0DI var. 2005 model. Hiç 3.0 Di kullanıcısı yorumunu okumadım buralarda? Benim bir kaç sorum var.
    1. Aracım özellikle yüksek süratte (90-100km) yol tutuşu zayıf gibi geliyor bana.
    2. Yağ lambası arada bir yanıyor. Yağ seviyesi normal. elektriksel problem olabilir diye düşünüyorum.
    Ancak genel olarak bu modellerde yağ yakma gibi bir durum var mı?
    3. Yakıt tüketimini düşürmek için ne yapılabilir? LPG takılması tavsiye edilir mi?
    4. 3.0 Di bakımını en iyi ve en ucuz yaptırabileceğim bir yer tavsiye edebilir misiniz?
    5. Aracın orijinal lastik ölçüleri nedir? üzerinde 235x65xR17 var.
    Şimdilik bu kadar.Selamlar

20. rechargeable

rechargeable Kamp III

Alınan Beğeniler:
    0

benim radyatör orjinal , 12 yıllık , aslında halen ilk günki gibi ama çok sıcak havada iki göz petek fanı çok zorluyor diye düşünüyorum. bu yüzden 4 gözlüyle değişecek.

ben avusturalya da 4x4 kullanıcı forumlarından baya bir araştırdım sıcak iklimler de bütün 4x4 tip araçlarda çift fan ya da daha büyük petek zaten gerekli diye düşünüyorum. araçlar hem ağır hem de diğerlerinden farklı koşullarda zorlanarak kullanılıyorlar.

sanayiye gidip bir istatistik yaparsanız başka markalardan pek çok araçta hararet problemi görürsünüz. marka vermeyeyim ama yeni pek çok değişik marka sıfır araçlarda ( bizim araçlardan 10 tane alacak para vermişler) motor yakmış araçlar gördüm yaptırmışlar ama hararetten dolayı satmaya çalışıyorlar. bunların arasında nissan dışında pek çok marka vardı.

hararet problemi kronik çözülmeyecek bir problem de değildir. soğutma sistemi basit bir mantık üzerine çalışır.aracın üzerine konan asla değiştirilemez bir sistem de değildir. sıcakta hararet yapanı bir araca denk gelirseniz basitçe önlemleri siz alırsınız.

antalyadan Osman bey bu konu da kendi aracıyla ilgili bilgi verebilir . ben de merakla bekliyorum. sanıyorum en fazla aracı limitlerinde test eden odur.

şöyle bir örnek daha ekleyeyim. birisi de bana bu araç turbo bozar demişti çok gülmüştüm. turboyu bozan yanlış kullanımdır. ben 12 yıllık araçta bir kez turbo arızası yaşadım.araç o zaman 11 yaşındaydı :) o da aracın bir müddet başkaları tarafından turbo yağlanması beklenmeden aniden gaz verip aniden stop ettirmeye bağlı bozulmasıydı. zaten turbo kaç yıl gitmesi gerekir ki 12 yıl fazlasıyla yeter :)

birisi bir yerde bozulmuş bir araç görüp aristo mantığı ile hükümler verebiliyor.:) buna göre benim de hiçbir araç almayın hepsinden gördüm sanayi de demem gerekir di:)

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş