Off-road Araçlarında Mat Siyah Renk Uygulaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nrlates Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 14
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,531

nrlates

GAZROVER (Nurullah Ateş)
Yer
İstanbul
Telsiz Çağrı Kodu
123
Sevgili Arkadaşlar,
Off-Road araçları için bazı arkadaşlarımız araçlarını mat siyah renge boyatıyorlar.
Daha önce aracını mat siyah rengi boyatan arkadaşlar varsa bu durumun artıları ve eksileri nelerdir bizimle paylaşabilirlermi?
Aracımı dal çiziklerinden dolayı boyamaya götürdüm ve servisteki arkadaşlar ısrarla mat siyah renk yapalım diyarlar.
Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Off-road Araçlarında Mat Siyah Renk Uygulaması

Abi hayırlıolsun tekrar... :smiley:

Suzukilere beyaz çok yakışıyor...Cilaya bile gerek yok Cif ile fırçala çizikler bile dolar :D

Şaka biryana offroad yapılacak ise siyah ve renkleri tamamen belli edecektir çizikleri vs...İyice düşün bence abi...Yazın güneşi çekicek hamam gibi olacak...Kuş pisliği belli olacak...Tabiki senin zevkine uygun olması en güzeli... ;)

Genelde mat siyahı kaplama ile yapıyorlar, bende çok istiyordum ama gözlemlediğim şey, arabayı sürekli temiz tuttuğunda güzel görünüyor, yoksa en ufak toz, çamur çizik çok kötü duruyor. Mat olduğu için pasta cila yapma şansında yok. O yuzden vazgeçtim

Sanırım mat siyah yapmak daha çok başımı ağrıtacak. Bu nedenle vazgeçicem.
Bi arkadaşım daha yazın güneş sıcağını tamamen içine geçtiğini söyledi.
Ayrıcada temiz tutmakda önemli.
Hasan dediği gibi beyaz vitaraya çok yakışıyor.
Böyle kalması daha doğru sanki.

.. ;)

IGP8351

Çift renkli uygulamada Beyaz ve krem rengi Vitaraya gerçekten çok yakışıyor. Maliyetini bilmiyorum ama, bence aracı boyatmak yerine mat siyah'a kaplatmayı düşünün, hem offroad'da dal vs gibi cisimlerin boyaya zarar vermesini de engellemiş olursunuz, sıkılınca da söker eski renginde kullanırsınız.
Ama sanırım kaplama da olsa aracın rengi değişeceği için ruhsata işletmek gerekecektir :-\

Servisle konuştum beyazın ve kremin tonunu ona bıraktım renkler böyle kalacak.
Bir iki ufak aksesuarada off road renkleri ile zenginlik katacak.
Şimdi işin zor kısmı 2 hafta beklemek.

Folyo kaplama yaptıktan sonra renk değiştirme ile falan uğraşmadan Beyaz folyo ile kaplatabilirim.
Biraz reklam piyasası içinde olduğum için bunu ucuza halledebilirim herhalde.

Mantık olarak, mat siyah ışığı yansıtmayacağı için, kiri ve çizikleri çok daha fazla göstermeyecek midir ???

Siyah rengin çizik gösterme sebebi üzerindeki cilaya rağmen ışığı yansıtmamasıdır, bir de mat olunca... ???

siyah tavsiye etmem, her türlü çiziği,tozu,pisliği çok gösterir.

arazi için en kullanışlı renkler beyaz,bej, kurşuni gri şahsi fikrim.

selamlar.

peki ruhsat olayı nasıl?
değişklik lazım mı? polis amcalar kımzasınlar sonra??

Daha tecrübeli arkadaşlarımın sözünü dinleyerek beyaz boyatmaya karar verdim.
Beyaz renk hem araziye hemde Vitaraya çok yakışıyor.
Sanırım en doğrusu bu olacak. Kiri ve çizikleri en az gösteren renk.
Ayrıca birde ruhsat değiştirmek gerekecekti.

aracı aynı renkgine boyatmaya karar verdim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR