Orvis 5.2 95 Model

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan noesis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 1,166

noesis

Yeni Üye
Merhaba,
Bugün seyir halinde iken takırtı gelmeye başladı inip baktığımda videodaki duman gelmeye başladı devam ettiğimde duman kesildi ancak yoğun takırtı sesleri gelmeye devam ediyor. Tamirci istavroz değişecek dedi şaftçıya gittiğimde ise defransiyel bilyelerinin dağıldığını söyledi. Bir başka tamirci ise yağ kalmadığı için olmuştur dedi ve yağ eklettim. Ancak eklenen tüm yağı durduğu yerde boşalttı sesler devam etmekte.
Bilgi sahibi olanların yardımını rica ediyorum.

Video;

Etiketler
Diferansiyele eklettiğniz yağı tapayı kapamadan önce mi boşalttı?
Tapayı kapattıysanız yağı neresinden boşalttı?

Eksozun sıcak olma durumu olduğun için mahruti keçesinden kaçan yağın sıcaklık ile birlikte çıkardığı bir duman olma ihtimali var, istavroz ile ilgili ise siz zaten farkına varırsınız? Yolda giderken devir değişimlerinde birden vuruntu olur,tak tak gibi. Fark edersiniz. Bilyaların arıza olma nedeni ile dağılma söz konusu olamaz ! Dağılsa zaten siz hareket edemezsiniz. Yağ ilave ettim dediniz? Neye göre Dif.önünde siyah plastik bir tapa vardır bu tapa difransiyel kovann yarı boyutuna koyulmuştur. Yani yağ seviyesi yarım olacak. Onun tornavida ile söktüğünüzde yağ gelmesi lazım çok az bir şekilde gelmiyorsa parmağınızı hafif delikten sarkıtın eğer parmak ucunuzu halen yağa değmiyorsa tapanın kapanma aşamasına kadar yağ doldurun.
Arıza tam olarak çözülmüş değil tabi :smiley:
Bence mahruti keçesine bakın ?
Difç katkısı ilave edin ?
Test sürüşü yapın tak tak sesine sağ duyu olun ?
Ve oraya depodan bir kaçak varmı ona bakın _?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.